Masticha - zkušenosti?

Anonymní
3.1.20 15:17

Masticha - zkušenosti?

Dobrý den, dámy,

chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s mastichou?
Trpím na problémy s trávením, refluxem a mám strašný zápach z pusy. Nejvíc mě trápí to poslední, protože po úpravě stravy mě už žáha moc nepálí, ale prostě můj dech mě asi jednou přivede do blázince.
Režijní opatření (strava atd) dodržuju 100%.
Na gastru mě hadičkou vyšetřovali odebrali vzorek ze žaludku a řekli, že Helicobacter nemám.

Nevím, zda mužu dát komerční odkaz (https://masticlife.cz/…chove-kapsle), kdyžtak vymažu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12564
3.1.20 15:37

A nemuzou te trapit cepy? zkus zajit na orl na vysetreni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 17:08
@katkalaila píše:
A nemuzou te trapit cepy? zkus zajit na orl na vysetreni

díky za reakci. Na ORL chodím, čepy na mandlích nemám, zuby mám taky v pořádku. Od doktorky mám řečené, že je to od trávení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10740
3.1.20 18:09

Hele - kup přírodní - tedy žvýkačku- to bude na dech účinější, než kapsle.

Žádnej velkej zázrak od toho nečekej. Ale je to docela dobrý a dělá to dobře zubům.

Zkoušela si užívat spolu s jídlem trávicí enzymy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 18:16
@Ou píše:
Hele - kup přírodní - tedy žvýkačku- to bude na dech účinější, než kapsle.

Žádnej velkej zázrak od toho nečekej. Ale je to docela dobrý a dělá to dobře zubům.

Zkoušela si užívat spolu s jídlem trávicí enzymy?

Super, zkusím to, a zázraky čekat nebudu :).
Jo, enzymy jsem vypotřebovala pravidelným užíváním celou krabičku, ale neviděla jsem vůbec žádný rozdíl…
Jsem asi zakletá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
3.1.20 18:58

Ty zvykacky jsou na prd. Mela jsem vsechny druhy. Za 5 minut maji chut vyzvykanou a ucinek zadny. Prodavaji je i ve zdrave vyzive..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
3.1.20 19:07
@PhereNicae píše:
Super, zkusím to, a zázraky čekat nebudu :).
Jo, enzymy jsem vypotřebovala pravidelným užíváním celou krabičku, ale neviděla jsem vůbec žádný rozdíl…
Jsem asi zakletá

Můžu se zeptat-gastroenterolog ti neporadil? Omeprazol či něco podobného nepomáhá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 19:13
@amylon píše:
Můžu se zeptat-gastroenterolog ti neporadil? Omeprazol či něco podobného nepomáhá?

Neporadil, řekl, že tam nic špatně nevidí…v té době jsem ještě neměla za sebou moc dlouho dodržování diety, takže řekl, že mám pokračovat a brát helicid. To jsem také učinila..
Ta krize s pálením žáhy mě přešla docela rychle, jen to nesmím provokovat kávou atd, ale ten dech je stále tu.. Trpím na to už několik let no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 19:15
@Adrina1 píše:
Ty zvykacky jsou na prd. Mela jsem vsechny druhy. Za 5 minut maji chut vyzvykanou a ucinek zadny. Prodavaji je i ve zdrave vyzive..

aha, tak zkusím a uvidím..Ale oni tam mají „žvýkačku“ jako fakt tu surovou mastichu..A pak tu normální průmyslovou žvýkačku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
3.1.20 19:37

@PhereNicae aha, tak ja mela zvykacky… takova slaba chut… zkousela jsem pit i koloidni stribro, ale pak jsem radsi prestala.. nekdo radil na netu, ze he to v pohode, nekdo zase ze ne… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 19:42

@Adrina1 Jj. Tak třeba ta 100% bude lepší, ted jsem si to objednala, tak se uvidí:)
Jj, jako na netu člověk najde vždycky obě strany, třeba i o peroxidu, který mi doporučil doktor, jsem našla článek, že je rakovinotvorný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
3.1.20 20:31

@PhereNicae dej pak vedet… :srdce: ty blaho, peroxidu bych se bala. Nedavam ho ani na rany…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 20:34

@Adrina1 dám : )
Ano, já se taky zalekla, ale zřejmě fakt jsou lidi co ho vážně kloktaj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
3.1.20 22:16

@PhereNicae Ano, mastichu vyzkoušejte surovou, takové ty krystaly. Jsou dobré na hygienu úst. Pokud by ale měl zápach z úst pocházet z trávení, nezatracoval bych ani ty kapsle, které jste tu poslala. Na trávení budou myslím lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 22:31

Já jsem na tom byla dost podobně až na to ze mě teda diagnostikovali helikobaktera. Nesnáším antibiotika (vždycky zvracim) takže jsem hledala něco jiného. Mastichu jsem brala 6 týdnu a test na helikobakter negativní. Ale ne teda žvýkačky ale kapsle, taková světle hnědá krabicka. Takže za mě super. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama