Mateřská > školka - jak vyřešit návaznost

169
16.2.21 09:00

Mateřská > školka návaznost

Holky mám dotaz…v červnu (příští rok) mi konci mateřská. Nabírají do školek uz na léto Nb az v září? Popřípadě kdyby az v září jak se řeší ty dva měsíce? Musím na pracak? Ale ten mi asi moc peněz nedá ne 😁 🙈
Sem zdravotní sestra, ale pochybuju, ze mě zaměstnání když budu mít dítě ještě doma 🙊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20081
16.2.21 09:02

Informuj se ve své školce, ale většinou berou až od září. Rodičovský příspěvek si můžeš prodloužit až do září a se svým zaměstnavatelem se domluvit, že ti na ty dva měsíce poskytne neplacené volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
16.2.21 09:03

Taky bych to tak udělala prodloužít rodičák do záři a domluvit se v práci. Nevěřím že by ti dítko vzali na léto. Bere se od záři. Rozpočti si zbývající peníze aby ti to vyšlo až do konce srpna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16606
16.2.21 09:19

Ano, roztaháním RP a neplaceným volnem to musí řešit většina rodičů, kteří mají děti narozené zima-jaro-léto. Na léto ti jí nejspíš nikde nevezmou a i kdyby, přijde mi to kruté nacpat čerstvé tříleté dítě najednou naplno do školky a ještě přes léto-čili do „provizorního“ režimu pravděpodobně i s jinými dětmi a učitelkami, než bude pak od září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
16.2.21 09:25

…rozvolni si rodicak.
Tomuhle uprimne moc nerozumim - prece uz kdyz si ten rodicak volim, tak si ho taham az minimalne do rijna, kdybych nenasla hned praci, bylo potreba menit skolku apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24630
16.2.21 09:26

Rozvrhnout si rodičák až do září, v práci se domluvit, že nastoupíš až v září (takže ofíko by jsi z pohledu zaměstnavatele byla od června na neplaceném volnu).

Taky existuje možnost soukromých školek (ty jedou úplně bežně přes léto).

Nebo prostě děcku zajistit hlídání někde jinde: babičky, u kamarádky, tatínkova dovolená… U když vykrýt takto víc jak 2 měsíce, pokdu neděláš 12, by bylo dost náročné.

Taky můžeš k zápisu do školky už tento rok a pokud bude místo/vezmou ho, tak prostě nastoupí v tom červnu (nebo ideálně ještě měsíc dva před tím). U nás běžne nastupovaly děti v průběhu roku, tak jak dovršovaly ty třetí narozky. Ale tam je opravdu otázka, zda má školka kapacitu a hlavně bys musela letos k zápisu. ne že si příští rok v dubn vzpomeneš, že chceš dítě od června do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
16.2.21 09:27

@Janli práci budu hledat novou, jelikož sme se přestěhovali..jak dlouho před nástupem Vám brali ditko do školky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24630
16.2.21 09:31
@Lesanka22 píše:
@Janli práci budu hledat novou, jelikož sme se přestěhovali..jak dlouho před nástupem Vám brali ditko do školky?

Ptáš se blbě. Děti, které nastupují v průběhu září-června musí k zápisu v dubnu/květnu (dle školky) předchozí školní rok.

Dítě nastoupí podle kapacity školky. Takže někde prostě má smůlu i dítě, kterému jsou víc jak tři nebo čtyři roky, někde berou i dvouleťáky.

A ideální je, aby děcko nastoupilo do školky „na zvykačku“ v době, kdy ty ještě nebudeš muset do práce. (takže třeba měsíc, dva nebo klidně i půl roku) před tím, než ty půjdeš na plno do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20081
16.2.21 09:33
@Lesanka22 píše:

Mladší dítě mi šlo do školky v září, ale mateřskou mám až teď do dubna. Natáhla jsem si ji, aby mělo čas na adaptaci. Ty si to nastav ideálně až do konce října, ať nenastupuješ od září. Pokud půjdeš na pracák, tak máš nárok na podporu, ale je zbytečný to tak řešit, pokud nežijete z ruky do huby a snížení mateřské zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16606
16.2.21 09:38
@Lesanka22 píše:

V tom případě není co řešit, roztáhni si rodičák do září, či lépe do října a hledej novou práci. Musíte k zápisu teď na jaře. Bez zápisu ti tříleté dítě nikde nevezmou, leda možná v nějaké úplně volné školce na vesnici, ale těch moc není. Takže i kdybys jí teď chtěla dát od čerstvých tří let, musela by být zapsaná od loňského roku. Což není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24630
16.2.21 09:45

@unuděná Děcku budou tři až v červnu 2022, jsem pochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16606
16.2.21 09:47
@Svistice píše:
@unuděná Děcku budou tři až v červnu 2022, jsem pochopila.

Jo tak!

No, u nás třeba podmínka přijetí do školky s opožděným nástupem (dítě zapíšeš na jaře, ale nenastoupí v září, ale později - typicky třeba říjen, listopad, prosinec) znamená to, že musíš platit školkovné i za měsíce, kdy ještě dítě ve školce není. Což by se teda na červen kruci nevyplatilo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
16.2.21 09:53

Dítě ti na léto určitě nevezmou, prodluž si rodičák do srpna. Je dobré nad tí přemýšlet už když si ten rodičák zařizujete. Já vím, že budu rodit v červenci- rodičák si nechám ještě na prázdniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16606
16.2.21 09:56
@epsice píše:
Dítě ti na léto určitě nevezmou, prodluž si rodičák do srpna. Je dobré nad tí přemýšlet už když si ten rodičák zařizujete. Já vím, že budu rodit v červenci- rodičák si nechám ještě na prázdniny.

On se dá rodičák měnit každé 3 měsíce, pokud vím, takže dávat ho od začátku na dlouho mi nepřijde úplně šťastné - můžeš třeba znovu otěhotnět a peníze nevyčerpáš. Ale přemýšlet dopředu se určitě vyplatí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3128
16.2.21 10:19

Prodluž si rodičák, nepleť si to s mateřskou ;) Je lepší to tak protáhnout hned, ať se pak neplaší. Mám syna v červnu a hned sem tak počítala částku RP, aby vyšel do září, než půjde do MŠ a já dělat. Taky si budu hledat nové zaměstnání. Držím moc palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat