Matka, která nerespektuje mé přání

Anonymní
30.8.20 11:31

Matka, která nerespektuje mé přání

Ahoj, chtěla bych vědět co by jste dělali na mém místě.
Nedávno jsem rodině oznámila, že s manželem čekáme mimčo. Rodina to přijala. Ale moje máma.
Máma je, alkoholička. Dělá po barech a už před 12h je nachcaná jak doga. Několikrát jsme ji s bratrem upozorňovali, že to takhle nejde že by měla přestat. Vždy se jen urazila. Otec na tom není o moc lépe, oba se v tom podporují. Ale on alespoň čeká na to až bude mít v práci padla. Řekněme, že ani mé dětství nebylo nejideálnějši, rodiče furt opilí a my věčně bez jídla. No nic. Řekli jsme to tedy našim, že budou babi a děda, a mám hned jestli to může dát na fcb. My s manželem nejsme úplně zastánci sociálních médií. Bereme je tak, že díky ním si můžeme psát s přáteli, jednou do roka postneme fotku ale tím to končí. Poprosili jsme ji ať to nepíše nikam do statusu, že jestli chce ať to napíše nejbližším přátelům do messengeru. Souhlasila.
No dneska sedíme s manželem a ten brouzdat po fcb a najednou statusy od mé matky, že bude babička atd. Tak ji volám, že jestli si dělá srandu, že to bylo jediné naše přání aby to nevyvěšovala. Opile mi řekla ať se neposeru a timpla to. Pak mi psala jak to smazala, ale jde o princip, že to tam dala přesto že jsme ji řekli že nechceme aby to někam dávala. A teď jsem na ni naštvaná, protože jak jo můžu dál věřit? Nepřejeme si ani aby naše dítě bylo vyvěšeno na internetu. Ti co ho mají osobně znát tak ho znát budou a ostatní jsou mi fuk, nemusí znát mě dítě. ale jak můžu věřit, že ho nebude dávat na internet? Jak můžu věřit, že třeba když bude venku s kočárkem nebude kouřit nad ním? Nebo ho nevezme do hospody. Jo a poslední jobovka odstranila si mě z přátel abych neviděla, že si napsala statusy, ale zapomněla si odebrat manžela.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.8.20 11:35

Dite ji nepujcis, cili si ho ani nebude fotit… Mam to podobne a deti ji nesverim ani na pul hodiny doma… Moje mama takhle provarila me prvni těhotenství tchyni… Nez jsme od mamy dojeli tchyni ji to rict, tak uz to vedela a byla nastvana, ze to nevi od nas a jako posledni, ja jsem dodnes na moji mamu nastvana, co ji napadla takovahle vec :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
599
30.8.20 11:35

Takove babicce na baterky bych opravdu dite nedavala bez dozoru. Neverila bych ji, je to tezke z toho vynechavat rodice, ale v tomhle pripade bych omezila kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10278
30.8.20 11:39

Je mi líto, že máš takové rodiče, musí to být hodne těžké. Nicméně fb mi v tomhle prijde jako ten nejmenší problém. Matka by u mě měla smůlu. Přestože obvykle hodně stojim za babickami a jejich samostatným hlídáním, nesverila bych dite osobě, u níž je riziko, že se opije. Natožpak takové, u níž je to jistota :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.20 11:42

@Ba-stet ano fcb je nejmenší problém. Ale popravdě mě to naštvalo. Protože to bylo jediné mé přání. A ani to nebyla schopna dodržet i když jsme ji navrhli jinou alternativu.
Samozřejmě jsem jí prosila, když teď bude babi, že by to pití mohla krapet omezit. No, dopadlo to tak že ona se omezovat nebude, že jsme to přežili my přežije to i dítě. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
12304
30.8.20 11:49

Predpokladam, ze ozralce nedas dite v kocarku na ulici. Takze no problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
30.8.20 11:57

Tak snad by tě nenapadlo dávat dite lidem, o kterých víš, že mají velký problém s alkoholem ne? Tím pádem je takřka vše vyřešeno. A myslím si, že musíš přestat očekávat, že z nich budou dobří prarodiče. Nebudou. Neříkat jim nic, co by nemělo viset na fb, neposilat fotky na mobil. A hlavně nečekat, že se cokoliv v jejich navycich změní. Za každou jednu dobrou a pěknou vzpomínku ti nadělej tři hrozne. Je to smutné, ale vím dřív se s tím smířis, tím lépe vám bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13971
30.8.20 12:02

Doufam, zes nemyslela vazne, ze bys jim dite bez dozoru pujcila?? 8o Alkoholikum? Kurakum? :cert: FB je uplne zastupny problem, i kdyz chapu, ze te to nastvalo. Ja osobne uz bych mela velmi omezene vztahy a sdelovani informaci temto lidem, takze bych jim tehotenstvi nejspis oznamila az tesne pred porodem. A proboha nepujcuj jim sve dite! Ne proto aby ho nefotili a nedavali na FB, ale aby jejich peci vubec prezilo ve zdravi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10278
30.8.20 12:06
@Anonymní píše:
@Ba-stet ano fcb je nejmenší problém. Ale popravdě mě to naštvalo. Protože to bylo jediné mé přání. A ani to nebyla schopna dodržet i když jsme ji navrhli jinou alternativu.
Samozřejmě jsem jí prosila, když teď bude babi, že by to pití mohla krapet omezit. No, dopadlo to tak že ona se omezovat nebude, že jsme to přežili my přežije to i dítě. :roll:

Tak na Tvych přáních bohužel málo záleželo i dřív, že… Sama pocházím z dlouhé linie alkoholiků, takze moc dobře znám jejich sobectví a vzteklost i to, že oni žadnej problem nemaj. Podle me je jediné řešení prijmout to a omezit vztahy. Ale snadno se mi radí, naši nechlastali, jen vzdálenější příbuzní. Je mi líto, Ty, Tvoje h prosby a dobré umysly, a dokonce ani to malé, je bohužel nezmění… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14003
30.8.20 12:06

Jako jestli fakt plánuješ jim půjčit děcko, tak budeš ráda, když na FB občas lípnou nějakou fotku a budeš vědět že děcko ještě mají u sebe a žije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.20 12:11

Ono není, že bych plánovala že dostanou dítě a běžte se projít. Ale spíš, jsem tajně doufala, že by se mohla změnit.

• Citovat
  • Nahlásit
3021
30.8.20 12:21

Alkoholik se nezmění. Zůstane alkoholikem dokud ho někdo nedonutí se léčit. Je to nemoc jako každá jiná. A tvoje matka s otcem očividně nemají a nebudou mít snahu. Příchod dítěte ji nezmění. Dítě ji prosím tě nepůjčuj a nevěř ji. I kdyby ti tvrdila, že nepije. Bude lhát. Tón pádem nebude mít ani fotku a tohle vůbec nemusíš řešit. Omezila bych se na nezbytně nutný styk k teď. A po porodu.. Aby se moje dítě dívalo, jak se jeho babička upiji k smrti, to fakt ne 8o Chápu, že je to máma, ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45715
30.8.20 12:22

A jaký je rozdíl mezi tím, když napíše všem svým přátelům po Messengeru, že bude babička na tím, když to zveřejní jako příspěvek? 8o :think:
A tedy Facebook by nevadil. Vadil by mi alkohol. Takže by dítě samotné na hlídání určitě nedostala.
Ale teda ty jsi teda taky dobře ujetá, vzhledem k tomu jak se o mámě vyjadřuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27685
30.8.20 12:31
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych vědět co by jste dělali na mém místě.
Nedávno jsem rodině oznámila, že s manželem čekáme mimčo. Rodina to přijala. Ale moje máma.
Máma je, alkoholička. Dělá po barech a už před 12h je nachcaná jak doga. Několikrát jsme ji s bratrem upozorňovali, že to takhle nejde že by měla přestat. Vždy se jen urazila. Otec na tom není o moc lépe, oba se v tom podporují. Ale on alespoň čeká na to až bude mít v práci padla. Řekněme, že ani mé dětství nebylo nejideálnějši, rodiče furt opilí a my věčně bez jídla. No nic. Řekli jsme to tedy našim, že budou babi a děda, a mám hned jestli to může dát na fcb. My s manželem nejsme úplně zastánci sociálních médií. Bereme je tak, že díky ním si můžeme psát s přáteli, jednou do roka postneme fotku ale tím to končí. Poprosili jsme ji ať to nepíše nikam do statusu, že jestli chce ať to napíše nejbližším přátelům do messengeru. Souhlasila.
No dneska sedíme s manželem a ten brouzdat po fcb a najednou statusy od mé matky, že bude babička atd. Tak ji volám, že jestli si dělá srandu, že to bylo jediné naše přání aby to nevyvěšovala. Opile mi řekla ať se neposeru a timpla to. Pak mi psala jak to smazala, ale jde o princip, že to tam dala přesto že jsme ji řekli že nechceme aby to někam dávala. A teď jsem na ni naštvaná, protože jak jo můžu dál věřit? Nepřejeme si ani aby naše dítě bylo vyvěšeno na internetu. Ti co ho mají osobně znát tak ho znát budou a ostatní jsou mi fuk, nemusí znát mě dítě. ale jak můžu věřit, že ho nebude dávat na internet? Jak můžu věřit, že třeba když bude venku s kočárkem nebude kouřit nad ním? Nebo ho nevezme do hospody. Jo a poslední jobovka odstranila si mě z přátel abych neviděla, že si napsala statusy, ale zapomněla si odebrat manžela.

Alkoholičce bych samotný kočár nedala. Tím to je vyřešené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27685
30.8.20 12:32
@lucenka píše:
A jaký je rozdíl mezi tím, když napíše všem svým přátelům po Messengeru, že bude babička na tím, když to zveřejní jako příspěvek? 8o :think:
A tedy Facebook by nevadil. Vadil by mi alkohol. Takže by dítě samotné na hlídání určitě nedostala.
Ale teda ty jsi teda taky dobře ujetá, vzhledem k tomu jak se o mámě vyjadřuješ.

Zvláštní, že prošlo slovo na. chcaná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama