Matka tyran?

nikol.ondrášovka
25.6.13 16:55

Matka tyran?

Ahoj holky, teď mě napadla taková věc, po delší úvaze.
Malý už chodí delší dobu, ale furt má ve zvyku pořád padat. Kolikrát jdeme třeba po obchoďáku a on na té rovné zemi zakopne a natáhne se. Kolemjdoucí skoro vystrašeně vyjeknou, já řeknu jen „Zvedni se a pojď“. A lidi na mě čumí, jako bych mu ty nohy podtrhla já :D

Nebo se začne vztekat, že nechce jít tam, ale jinam atd. A já řeknu „Neřvi“ atd :)

Samozřejmě když spadne vážně, tak nejsem tak laxní, a samozřejmě syna nedevše milujeme, ale nechceme aby byl rozmazlený a určoval si kam pujde, když zrovna potřebujem k doktorovi, nebo při každém zakopnutí řval že ho něco bolí, když mu nic není. Ale ty pohledy lidí 8o

Jsem jediná, matka tyran? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13504
25.6.13 16:58

Nejsi tyran, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
25.6.13 16:59

Kolik je malému? Okolí neřeš to s tebou nežije a nevychovává. Typla bych to na období vzdoru, zkouší co všechno si může dovolit a co mu projde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
25.6.13 17:00

Mně se tenhle přístup líbí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
25.6.13 17:01

Jsi normalni mama, ktera dokaze svymu diteti nastavit hranice a ucit ho fajn chovani :kytka:

A jestli to nekdo nazve matkou tyrankou, hlasim se tez do klubu :pankac: mam s tema pohledama okoli, kdyz okamzite netutam kolem kazdyho prdu a necham dite chvili rvat a nechlacholim, bohate zkusenosti :mrgreen:

Příspěvek upraven 25.06.13 v 17:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759

Ne nejsi, já to tak taky praktikuju ;-)
Nechtěj vidět ty pohledy lidí když jsme byli v neděli venku a já nutila syna jít po svých a tlačila prázdný kočár :lol:
Přitom doma lítá jak drak :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
@nikol.ondrášovka píše:
Ahoj holky, teď mě napadla taková věc, po delší úvaze.
Malý už chodí delší dobu, ale furt má ve zvyku pořád padat. Kolikrát jdeme třeba po obchoďáku a on na té rovné zemi zakopne a natáhne se. Kolemjdoucí skoro vystrašeně vyjeknou, já řeknu jen „Zvedni se a pojď“. A lidi na mě čumí, jako bych mu ty nohy podtrhla já :D

Nebo se začne vztekat, že nechce jít tam, ale jinam atd. A já řeknu „Neřvi“ atd :)

Samozřejmě když spadne vážně, tak nejsem tak laxní, a samozřejmě syna nedevše milujeme, ale nechceme aby byl rozmazlený a určoval si kam pujde, když zrovna potřebujem k doktorovi, nebo při každém zakopnutí řval že ho něco bolí, když mu nic není. Ale ty pohledy lidí 8o

Jsem jediná, matka tyran? :)

jsem hrdá na to, že jsem mama herodes :D

fakt, u nás prostě děti nevedou domácnost

řeším vážné úrazy, ne to, že spadne, schválně sebou někdo sekne, nebo se řežou i když jsem řekla, že to dělat nebudou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998

Delam to stejne, kdyz sebou placne a vidim, ze se nic nedeje, ignoruju to, reknu vyskoc a jdeme..pokud nekdo blbe kouka, ignoruju, pokud maji blby reci, diktuju adresu a at poslou socialku pokud maji podezreni, ze se nestaram jak mam..to vetsinou sklapnou a jdou si po svym..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100

Starší to prožívá „víc“, takže tam podle situace utěšuju víc… Mladší je v tomhle splachovací, ten se natáhne, zvedne se, oklepe ruce od písku a běží dál… Zahučí při běhu z kopce po hlavě do keře, ruce dodrápaný, vytáhnu ho z keře a směje se tomu… Jeho spíš rozeřve to, že vidí, že něco víc hrotím, kolikrát vidím, že začíná natahovat a když vidí reakce, ve stylu, že to nic není, přestane a jde si zase po svým… :think: :nevim:

Takže já bych to řešila podle povahy dítka… Starší je prostě větší cíťa, i když teda neřve taky kvůli každé kravině, ale má větší tendence, než ten mladší… Teda pokud se mladší zrovna nezasekne a nechytne ho hysterák… Ale to je pak něco jinýho, tam nepomůže nic, jen chytnout a odnést… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku
25.6.13 17:02

Já se chovám k dvouletymu podobně. Možná to tak navenek působí, ale fakt nechci, aby si zvykl že kdokoliv si s prominutím upřeně, poběží mi to plačky říct. Sice se často vzteká, ale nevyvzteká.. Starší si věnování větší pozornosti zvyknul a tak to aspoň neopakovat, i když si člověk často říká, jestli je tohle ‚macesske‘ chování dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
1429
25.6.13 17:03

Já jsem byla dneska u doktora s malou (7m) a čekali jsme tam už skoro hodinu. Malé se chtěla spinkat a byla fakt hodně protivná, celou dobu jsem jí ukazovala hračky a tak a pak se začala vztekat a začala mě hrozně tahat za vlasy. Tak mě to zabolelo a říkám: Natálo, okamžitě mě pusť. :mrgreen: A To byly pohledy :mrgreen:
Tyran rozhodně nejsi :kytka: Někdy je to potřeba, i když malé to asi nic neříkalo, ale ten tón určitě poznala, nehodlám ji říkat Natálko, maminku to bolí, to určitě nepochopí vůbec. Malou samozřejmě taky milujeme strašně moc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27125

Asi narážíš na divné lidi nebo si jen jejich pohledy špatně vysvětluješ… :nevim:

Když bych já viděla matku jako ty tak se buď nepodívám vůbec a když už by mi k jejímu chování sjel pohled tak jedině překvapivě souhlasný… jelikož naopak já potkávám pouze matky co dítěti aby neřvalo koupí všechno co chce nebo 15ti kilového macka raději tahají na ruce :zed: :zed: :zed:

A to bych ti přála vidět ten můj pohled :lol: :lol:  :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457

@nikol.ondrášovka nejsi tyran, jsi rozumná ženská, která nebude skákat, jak dítě píská.. mě spíš fascinuje, když některé holky dítě přemlouvají, to do nich např buší a ony:no tak, miláčku, pojď, tak ten bonbonek koupíme a pod.. Nebo vodí za ruku, bo co kdyby náhodou spadl… Tvůj přístup se mi líbí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
25.6.13 17:04
@-Sára píše:
Kolik je malému? Okolí neřeš to s tebou nežije a nevychovává. Typla bych to na období vzdoru, zkouší co všechno si může dovolit a co mu projde.

2 roky skoro

• Citovat
  • Nahlásit
12745
25.6.13 17:06

@nikol.ondrášovka nejsi. pokud můj prcek upadne a vidím, že se mu nic nestalo tak mu taky řeknu ať se zvedne. to samé pokud se rozhodne jít jinam než já.

přece při každém sebemenší bebíčku nepoběžím a nebudu foukat a dělat scénu jak kdyby přišel o nohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat