Diskriminace matek v práci

Anonymní
3.2.20 12:39

Matky-diskriminace, práce.

Holky, tak došlo i na mě. Po dlouhém uvážení a všech možnostech, jsem se s manželem rozhodla otevřít živnost. Manžel je letitý pracant v oboru a plně mě podporuje. Tak tedy první krok byl, zajistit pronájem prostoru. Po telefonické domluvě a první schůzce, plácnutí. S tím, že ještě přijdu s manželem ohledně technických věci. Ovšem, vzala jsem s sebou tříletou dceru… Prvotní šok pronajímatele, že mám malé dítě. Druhý, že mám 3 :lol: nutno podotknout, velké. Nakonec si našel chabou výmluvu, proč prostor nepronajme. Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3.2.20 12:43
8o

Nikdo me nikdy nediskriminoval, s miminem mi vychazeli vstric. Tim ovsem nezvrdim, ze to neexistuje. Jsem zvedava na dalsi reakce. Nevim teda, jestli je to diskriminace, spis nejaky kokotismus nebo neco takoveho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23395
3.2.20 12:46
@Anonymní píše:
Holky, tak došlo i na mě. Po dlouhém uvážení a všech možnostech, jsem se s manželem rozhodla otevřít živnost. Manžel je letitý pracant v oboru a plně mě podporuje. Tak tedy první krok byl, zajistit pronájem prostoru. Po telefonické domluvě a první schůzce, plácnutí. S tím, že ještě přijdu s manželem ohledně technických věci. Ovšem, vzala jsem s sebou tříletou dceru… Prvotní šok pronajímatele, že mám malé dítě. Druhý, že mám 3 :lol: nutno podotknout, velké. Nakonec si našel chabou výmluvu, proč prostor nepronajme. Jak to máte vy?

Nejspíš jsi mu něčím nesedla anebo měl ještě jiného zájemce…

Hledala bych jiný prostor… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@PaníKadrnožková píše:
8oNikdo me nikdy nediskriminoval, s miminem mi vychazeli vstric. Tim ovsem nezvrdim, ze to neexistuje. Jsem zvedava na dalsi reakce. Nevim teda, jestli je to diskriminace, spis nejaky kokotismus nebo neco takoveho :nevim:

Možná spíš ten kokotismus. Úplně nás to zaskočilo, vše rozplanivane,, vymyšlené a najednou bum. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
9820
@Anonymní píše:
Holky, tak došlo i na mě. Po dlouhém uvážení a všech možnostech, jsem se s manželem rozhodla otevřít živnost. Manžel je letitý pracant v oboru a plně mě podporuje. Tak tedy první krok byl, zajistit pronájem prostoru. Po telefonické domluvě a první schůzce, plácnutí. S tím, že ještě přijdu s manželem ohledně technických věci. Ovšem, vzala jsem s sebou tříletou dceru… Prvotní šok pronajímatele, že mám malé dítě. Druhý, že mám 3 :lol: nutno podotknout, velké. Nakonec si našel chabou výmluvu, proč prostor nepronajme. Jak to máte vy?

Trochu to nechapu. Chces si snad pronajmout prostory k podnikani, ne? Nebudete tam bydlet (to byvh pochopila u pronajmu bytu, ze treba nechteji male deti kvuli niceni zarizeni).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8686
3.2.20 12:47

Nějak mě napadla jen jedna živnost, kde by přítomnost tříletého dítěte mohla vadit, ale předpokládám, že pokojík v bordelu předmětem pronájmu nebyl :mrgreen:, takže si tu situaci nějak neumím představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 12:47
@free333 píše:
Nejspíš jsi mu něčím nesedla anebo měl ještě jiného zájemce…Hledala bych jiný prostor… :kytka:

I to se může stát, ta nesympatie. Ale byla jsem s ním již 2× osobně a několikrát telefonicky :think: vždy ok. :nevim: Ano budeme hledat dál, což o to. Ale normálně mě to překvapilo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.2.20 12:48
@zrcadlo píše:
Nějak mě napadla jen jedna živnost, kde by přítomnost tříletého dítěte mohla vadit, ale předpokládám, že pokojík v bordelu předmětem pronájmu nebyl :mrgreen:, takže si tu situaci nějak neumím představit.
:lol: :lol: :lol: :lol: Ve vší pocestnosti. Jde o gastronomii. :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
23395
@Anonymní píše:
I to se může stát, ta nesympatie. Ale byla jsem s ním již 2× osobně a několikrát telefonicky :think: vždy ok. :nevim: Ano budeme hledat dál, což o to. Ale normálně mě to překvapilo.

Já tohle mám tak, že dokud není podepsaná smlouva, tak se tomu nedá věřit, protože těch zájemců samozřejmě může být víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218

Já to zažila u pohovoru a ještě ve státním sektoru a to hned 2×. Blbé otázky na hlídání dcery… Jestli chci ještě jedno dítě… Když jsem naznačila nevhodnost položených otázek - přišly buď zamračené obličeje nebo rovnou konec pohovoru. Nejdelší praxe v oboru ze všech uchazečů mi byla k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2610
3.2.20 12:49
@zrcadlo píše:

To už „to“ taky může být předmětem podnikání? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 12:49
@cecetka píše:
Trochu to nechapu. Chces si snad pronajmout prostory k podnikani, ne? Nebudete tam bydlet (to byvh pochopila u pronajmu bytu, ze treba nechteji male deti kvuli niceni zarizeni).

Přesně tak, prostor k podnikání. Děti nikde figurovat nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
3.2.20 12:51

Nenech se zaskočit nějakým KIKOTEM. Víš kolika podobným budeš muset v rámci podnikání čelit? A věř, že vím, o čem mluvím. Nenech si vzít vítr z plachet a ať se Ti v podnikání daří!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2610
3.2.20 12:53

Jinak ne, nesetkala.

A i když jsem ženská, moc se zaměstnavatelům nedivím, že dají přednost chlapovi například, než ženské s malým děckem/dětma. Ono je docela blbý, když má člověk pracovat a místo toho je co měsíc na týdenní ošetřovačce, ať se nám to líbí jak chce. Po tom všem, co si člověk na pohovoru občas vyslechne, že hlídání v případě nemocí je zajištěno atd.,a třetí den od podpisu smlouvy je tu první OČR, to už na ty matky v globále vrhá trochu blbý světlo.

Ale u pronájmu prostoru to nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 12:53
@Hraběnka Stradová píše:
Nenech se zaskočit nějakým KIKOTEM. Víš kolika podobným budeš muset v rámci podnikání čelit? A věř, že vím, o čem mluvím. Nenech si vzít vítr z plachet a ať se Ti v podnikání daří!

Díky :hug: to mi přesně řekl manžel. Že takových ještě potkám mraky a vůbec by to neřešil a hodil za hlavu. Ale nás. ral mě, to jo :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama