Matky samoživitelky - 2 děti

Anonymní
4.4.20 18:47

Matky samoživitelky - 2 děti

Dobrý den. Nechci tu uplně rozepisovat situaci protože je pro mě bolestivá a já se nechci obhajovat cizím lidem na internetu. Prosím, jsou tu nějaké maminky co zůstaly mladé sami na dvě děti? Jak jste to zvládly? Jsem ve 3. měsíci těhotenství a rozhoduji se, zda si v pondělí zavolat pro papír na potrat (mě ukamenujete). Mám už jedno dítě s partnerem, ale bohužel spolu nemůžeme z vážných důvodů z jeho strany zůstat. Ale já nikoho nemám, rodina mi nepomůže ani finančně ani časově ani prostě nijak, dejme tomu že na světě jsem sama. A mám strach.. že to nezvládnu. Bydlíme v Praze a nemůžu si dovolit byt na 19. tisic. Nevim kudy kam, mam pocit že celej můj život prostě úplně skončil. Nemít malou asi si to jdu hodit. Napsaly byste mi prosím nějaké vaše příběhy, s dobrým nebo špatným koncem? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9272
4.4.20 18:49

Příběh nemám, ale ve tvé situaci bych šla na potrat. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18142
4.4.20 18:51

A byl byl pro tebe velky rozdil jedno nebo dve deti? Ted bydlis s prvnim ditetem sama? Kolik je starsimu diteti? Chodis uz do prace? Ono jak to maji ostatni je dost jedno, kazdy ma jine podminky pro ten zakladni zivot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 18:54

Ja příběh mam. Mela jsem s manželem dvě děti. Proběhl rozvod a nějakou dobu jsme byli sami s detmi. Hodně náročné a těžké období. Ale dali jsme to. Pak se objevil muž kterého jsem si vzala a mame spolu dítě. Koupili jsme dům a teď to bude 15 let co jsme spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
5612
4.4.20 18:59

Na potrat bych nesla, odstehovala se nekam, kde jsou byty vyrazne levnejsi nez v Praze.
Nepises, jak stare dite je to prvni.

Mas narok na alimenty na prvni dite, na uhradu nakladu tzv. na slehnuti a alimenty na druhe dite, az se narodi. K tomu materska a rodicak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 18:59

@AnastazieB mockrát děkuji.

@Cuddy byl. Zatím totiž bydlím s ním. Všechno se to seběhlo dneska. První dítě, jsou mu dva roky necelý, ale asi by školku/jesle zvládla. Až přejde tahle krize. Ale kdybych si nechala malé, tak bych do práce nemohla, samozřejmě. Jsem v 9+2, což je už strašně velký a já si vůbec neumím představit jít na potrat.. musela bych si nechat asi napsat něco pak na psychiku, rovnou. To mi kladla na srdce i moje terapeutka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 19:00
@Anonymní píše:
Ja příběh mam. Mela jsem s manželem dvě děti. Proběhl rozvod a nějakou dobu jsme byli sami s detmi. Hodně náročné a těžké období. Ale dali jsme to. Pak se objevil muž kterého jsem si vzala a mame spolu dítě. Koupili jsme dům a teď to bude 15 let co jsme spolu.

A kolik bylo dětem, když si odcházela? Co rodina? Taky jsi byla sama?

• Nahlásit
  • Citovat
9568
4.4.20 19:01

Tři děti sama, ale ve svém bydlení. Masakr to byl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
4.4.20 19:09

Drž se bude líp, tohle zvládneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12273
4.4.20 19:11

Asi by záleželo na více věcech než bych se o potratu rozhodla, je ti 25 nebo 35+? Máš kde bydlet? ex je manžel? v rozvodu dostaneš část ze SJM nebo mu budeš za něco dlužit? bude platit alimenty? chce děti vídat, podílet se na péči? máš práci? můžeš mít HO? splácíš něco?

nejsem zastáncem sourozence za každou cenu, takže já bych klidně potrat zvolila, v zájmu zachování dobré životní úrovně prvorozenému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
4.4.20 19:14

...

…vůbec jsi mu neměla roztahovat nohy. Určitě jsi věděla, že to s ním je na pytel a lezeš s ním do pelechu. Co teď chceš slyšet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58616
4.4.20 19:15
@Anonymní píše:
Dobrý den. Nechci tu uplně rozepisovat situaci protože je pro mě bolestivá a já se nechci obhajovat cizím lidem na internetu. Prosím, jsou tu nějaké maminky co zůstaly mladé sami na dvě děti? Jak jste to zvládly? Jsem ve 3. měsíci těhotenství a rozhoduji se, zda si v pondělí zavolat pro papír na potrat (mě ukamenujete). Mám už jedno dítě s partnerem, ale bohužel spolu nemůžeme z vážných důvodů z jeho strany zůstat. Ale já nikoho nemám, rodina mi nepomůže ani finančně ani časově ani prostě nijak, dejme tomu že na světě jsem sama. A mám strach.. že to nezvládnu. Bydlíme v Praze a nemůžu si dovolit byt na 19. tisic. Nevim kudy kam, mam pocit že celej můj život prostě úplně skončil. Nemít malou asi si to jdu hodit. Napsaly byste mi prosím nějaké vaše příběhy, s dobrým nebo špatným koncem? Díky.

Nemej další dítě, když nezvládneš základní věci s jedním.. Toto chce vždy promyslet předem.. Živím 2 děti upa v klidu, za pár přibude další.. A uzivim o to, kdyby bylo nejhůř.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 19:18

@debra.morgan je mi 25, nemám kde bydlet - max v tom bytě za 19 tisíc. Přítel, nedostanu nic. Jak by se chtěl podílet popravdě nevím, protože jsem si myslela že ho po 7mi letech znám, ale spletla jsem se. Nic nesplácím, práci nemám, byla jsem na MD.

@Tecumseh Díky za konstruktivní komentář, snad se mi poštěstí být v budoucím životě tak super a skvělá jako ty, nedělat chyby. Navíc jsem se ptala na zkušenosti, tyhle kecy si strč do kapsy a běž s tím otravovat někde jinde, dneska jsem si zažila nervů až až a nepotřebuju abys mi tu přidávala.

• Nahlásit
  • Citovat
9568
4.4.20 19:20
@Tecumseh píše: …vůbec jsi mu neměla roztahovat nohy. Určitě jsi věděla, že to s ním je na pytel a lezeš s ním do pelechu. Co teď chceš slyšet?

Jo, obligátní roztazeni hnatu, to pomůže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8016
4.4.20 19:23

@Tecumseh :zed: proč si nekopnout, že? Ty musíš být hodně nešťastný člověk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu