Reklama

Mázek pod předkožkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 19.01.17 14:33
mázek pod předkožkou

Zdravím maminky a prosím o radu či názor. :kytka: Právě jsem s ročním synem přišla z urologie, kde jsme byli na kontrole hydrokély. Dr. měl dovolenou, byla tam jiná dr. Synovi se to viditelně samo upravuje, ztrácí, tak jsem šla s tím, že vše bude ok a nebude pořád ve vzduchu viset téma operace. Sono nedělala (dr. dělal vždy), pohmatem opravdu jen malinké množství vody v jednom varleti. Našla mu však jakýsi mázek pod předkožkou, jakoby ze strany, a že se to musí vyčistit a celé přetáhnout, protože se může vytvořit zánět. Chtěla to synovi rvát a já to nedovolila. Nic mi k tomu neřekla, jen jestli to má dělat nebo ne, že má čekárnu plnou lidí, tak ať se rozhodnu. 8o Po těchto slovech jsem odmítla s tím, že počkám na dr.
Venku mě málem omylo, jelikož podle příjmení doktorky se zřejmě jedná o ženu doktora, který má dovču. 8o
Má, prosím, s tímto někdo zkušenost? Není tady nějaký urolog? :kytka:
Chtěla jsem příští týden k doktorovi, už tam bude, ale je mi jasné, že s doktorkou bude držet basu. Hledaly byste jiného urologa?
Moc děkuji. :kytka:

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4707 příspěvků 19.01.17 14:36

Moje mamka dela na urologii a ten mazek malymu normalne vytlacila doma, klidne to muzes zkusit sama, ono to neboli a je lepsi to vytlacit preventivne nez aby se to zanitilo a pak s tim byli mnohem horsi problemy…

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 19.01.17 14:39
@Kriss Tina píše:
Moje mamka dela na urologii a ten mazek malymu normalne vytlacila doma, klidne to muzes zkusit sama, ono to neboli a je lepsi to vytlacit preventivne nez aby se to zanitilo a pak s tim byli mnohem horsi problemy…

Diky. :kytka: Myslela jsem si to. Určitě budu zkoušet.

Atomovka3
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 19.01.17 14:41

Mazat Framykoinem 3 dny i pod předkožku, ale jen kam to půjde, nepřetahovat násilím. Do 3 dnů by mělo být po všem :)

Janacek
Povídálka 18 příspěvků 19.01.17 14:46

Ahoj, zrovna nedávno tady byla podobná diskuze - já nechala synovi ze stejného důvodu přetáhnout (aby se to nezanítilo). A tady holky psaly, že se to prý nemá, že ten mázek je naopak žádoucí a přirozený jev. Ale dr. mi řekl to co Tobě. A teď si vyber :)

BQ
Závislačka 4580 příspěvků 19.01.17 14:57

Čůrá bez obtíží? Nenafukuje se mu předkožka jakoby moč nemohla snadno projít? Není zarudlý, nemá jiný problém? Pokud nemá žádný z problémů, tak bych rozhodně nepřetahovala, nadělá to víc paseky než užitku. Udržuj klasickou hygienu, jinak nic, je to všechno fyziologické a pokud to nedělá žádné problémy, tak není potřeba řešit.

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 19.01.17 15:02
@Kriss Tina píše:
Diky. :kytka: Myslela jsem si to. Určitě budu zkoušet.
@Janacek píše:
Ahoj, zrovna nedávno tady byla podobná diskuze - já nechala synovi ze stejného důvodu přetáhnout (aby se to nezanítilo). A tady holky psaly, že se to prý nemá, že ten mázek je naopak žádoucí a přirozený jev. Ale dr. mi řekl to co Tobě. A teď si vyber :)
@Atomovka3 píše:
Mazat Framykoinem 3 dny i pod předkožku, ale jen kam to půjde, nepřetahovat násilím. Do 3 dnů by mělo být po všem :)

I když to nemá zanícené? Jinak děkuju. :kytka:

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 19.01.17 15:03
@BQ píše: Čůrá bez obtíží? Nenafukuje se mu předkožka jakoby moč nemohla snadno projít? Není zarudlý, nemá jiný problém? Pokud nemá žádný z problémů, tak bych rozhodně nepřetahovala, nadělá to víc paseky než užitku. Udržuj klasickou hygienu, jinak nic, je to všechno fyziologické a pokud to nedělá žádné problémy, tak není potřeba řešit.

Vše je v pořádku, plíny počůrané, malý veselý a spokojený. Děkuju. :kytka:

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 19.01.17 15:04

Zrovna jsem to ted taky resila s dr-pediatrickou a ta mi rekla, ze je to normalni a ze to „vyleze“samo. My to denne konrolujeme a je pravda, ze se to samo posunuje a odchazi. Kdyby to mel zarudle, tak bych to resila ale takhle tomu nechavame volny prubeh. Syn ma tedy rozstep predkozky, takze mu ten zalud trochu vyliza a ta predkozka jde napul stahnout, ale ani tak ho moc nemordujeme. Jeden ten mazek uz jsme i vytlacili opatrne vatovou tycinkou, ale uz byl napul venku, tak to slo hladce. Ty co nejdou, nechvame volne. Ja jsem objednana na detskou urologii koncem unora, tak doufam, ze mu nebudou delat zadne drastarny 8o (syn ma ten rozstep+nize ulozenou mocovou trubici :think: )

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 19.01.17 15:07
@Janacek píše:
Ahoj, zrovna nedávno tady byla podobná diskuze - já nechala synovi ze stejného důvodu přetáhnout (aby se to nezanítilo). A tady holky psaly, že se to prý nemá, že ten mázek je naopak žádoucí a přirozený jev. Ale dr. mi řekl to co Tobě. A teď si vyber :)

Tak to je mi líto. Hned po nás šel na řadu asi 6letý chlapec, neskutečně plakal a volal Mami, mami, bylo to hrozné. Fakt tomu nerozumím. :nevim: Nevíš náhodou název diskuze či odkaz, nic mi na toto téma nevyjelo. Dík moc. :kytka:

BQ
Závislačka 4580 příspěvků 19.01.17 15:08

@Ice79 Není vůbec za co. ;) Doktoři do tohohle bohužel většinou rádi zasahují a spíš ty problémy vytvoří. :(

Janacek
Povídálka 18 příspěvků 19.01.17 17:15
@Ice79 píše:
Tak to je mi líto. Hned po nás šel na řadu asi 6letý chlapec, neskutečně plakal a volal Mami, mami, bylo to hrozné. Fakt tomu nerozumím. :nevim: Nevíš náhodou název diskuze či odkaz, nic mi na toto téma nevyjelo. Dík moc. :kytka:

Neumím to sem nějak"inteligentně" vložit, název diskuze byl „maminky chlapečků - 4 otázky k přetahování předkožky“ nebo tak nějak.

BQ
Závislačka 4580 příspěvků 19.01.17 21:24

@Ice79 Zrovna jsem narazila na supr článek - http://www.strankyprokluky.cz/…a-predkozka/

Ice79
Závislačka 2567 příspěvků 19.01.17 21:54
@BQ píše:
@Ice79 Zrovna jsem narazila na supr článek - http://www.strankyprokluky.cz/…a-predkozka/

Jsi zlatá! :hug: Moc děkuju.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama