Medela swing odsávačka bazar ano/ne

478
18.3.16 16:21

medela swing bazar ano/ne

Ahoj, čekám druhé dítko a začínám přemýšlet nad odsávačkou. Na první jsem měla Avent manuální - svůj účel splnila, ale nebylo to ono a člověk se dost nadřel. Měla jsem s kojením vleklé potíže, nakonec tedy úspěšně překonány a dítko kojené více než rok a půl, takže jsem odsávačku skutečně potřebovala. V porodnici jsem měla půjčenou Medelu swing a byla super - nicméně dát 4000 Kč za novou je pro mě fakt hodně, tak přemýšlím nad starší, jak jsem koukala, dá se když má člověk štěstí koupit málo používaná od cca 1500 Kč. Do porodu mám právě ještě spoustu času, tak si říkám, že by se i mohlo poštěstit něco „vyčíhat“.

Chci se zeptat, kdo měl nebo má Medelu swing - jste spokojené? A kdo kupoval bazarovou - vydržela potom i vaše používání, neměli jste s ní nějaké problémy?

Případně pokud by se někdo chystal prodávat, málo používanou, bez závad, funkční ( nejlépe ještě v záruce- ale není podmínkou) tak do 2000 Kč, můžete nabídnout do SZ.
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1508
18.3.16 16:27

Medelu swing mám, dle mého nejlepší odsávačka, dvoufázová, nebolestivá. Původně jsem ji chtěla prodat, ale rozhodli jsme se do budoucna pro další dítě, takže si ji schovám. S koupí ti tedy bohužel nepomohu, ale doufám, že alespoň tou recenzí ano :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
18.3.16 17:04

Ahoj, Medelu poridis novou i levneji nez za 4 tis. Pokud si dobre pamatuji, je mozne si ji zapujcit od laktacni ligy.
A pokud nechces davat tolik penez, kup si elektrickou Avent. Je take dvoufazova a mozna bych rekla, ze i setrnejsi. Mam odzkousene obe, Medela ma trochu tvrdsi nastup, ale obe jsou dobre a ucel plni obe stejne. Ta od Aventu je ale levnejsi :palec:

Edit: Jo a pokud jsi treba pojistena u VZP, tak ta na tyhle pomucky prispiva az 1000 Kč. Staci donest ucet. U ostatnich pojistoven nevim jak to je :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
18.3.16 17:14

Měla jsem a naprostá spokojenost. Kupovala jsem použitou a poslala dál a co pani psala tak je taky spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
18.3.16 18:52

Já jsem taky měla bazarovou, pak jí prodala dál a vše bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
18.3.16 19:41

V porodnici jsem ji používala a super. Domů jsem si koupila bazarovou za 2500 a taková sláva už to nebyla. Odsávala jsem dlouho, neměla takový tah, několikrát se i zničehonic vypla. V čem byl problém nevim, přestala jsem ji používat. Ale třeba by stačila vyměnit nějaká součástka. Uvidím, zda u druhého zprovozním. Podruhé bych si ji ale nekoupila, šla bych spíš do nové od Aventu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
18.3.16 20:16

@renule121 Jo, to se mi stávalo taky. Musela se pak nějak pročistit, návod byl na stránkách Medely. Prostě najednou přestala tahat. To se ale děje běžně a to čištění patří k běžné údržbě. V nemocnici vám zřejmě půjčili udržovanou, doma byste si to musela dělat sama. Tak či onak, stane se to se staou i s novou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
18.3.16 20:18

Jo a pak si vzpomínám, že čas od času bylo třeba dát novou membránu, takovou jakoby tenoučkou bílou gumičku, co zajišťovala podtlak. Ta vydržela tak tři týdny, pak ztratila vlastnosti a musela se dávat nová. To ale byla spotřební část, prostě ta guma ztratila vlastnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
19.3.16 09:46

@jessikka No je to možné, se na ni zkusim ještě podívat a dát dokupy. Taky mě napadla ta membrána a ještě ta hadička. To se dá koupit zvlášť. Taky jsem teď koukala na stránky medely a je tam i o tom motoru, že když se tam dostane tekutina, tak se pak může vypínat. Takže i to se dá pravděpodobně vyřešit. Ale vzhledem k tomu, že jsem už tak musela dokupavat ND hned zezačátku a budou třeba další, tak se mi to už ani neoplatí. Raději bych si koupila novou a funkční a tyhle věci řešila až časem. Když něco kupuji a je to i bazarové, tak chci, ať to funguje jak má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
19.3.16 11:07
@renule121 píše:
@jessikka No je to možné, se na ni zkusim ještě podívat a dát dokupy. Taky mě napadla ta membrána a ještě ta hadička. To se dá koupit zvlášť. Taky jsem teď koukala na stránky medely a je tam i o tom motoru, že když se tam dostane tekutina, tak se pak může vypínat. Takže i to se dá pravděpodobně vyřešit. Ale vzhledem k tomu, že jsem už tak musela dokupavat ND hned zezačátku a budou třeba další, tak se mi to už ani neoplatí. Raději bych si koupila novou a funkční a tyhle věci řešila až časem. Když něco kupuji a je to i bazarové, tak chci, ať to funguje jak má.

To je přesně ono, mléko se doatlo do motoru a muselo se to čistit.

Je ale otázka, jestli jiné odsávačky nejsou podobně konstruované… Ta mebrána tam zaručovala podstlak při sátí a pustila mléko do lahvičky, ve fázi nesání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
19.3.16 12:17

@jessikka Mi nevadí ji čistit, udržovat popř. časem dokoupit nějaký opotřebitelný náhradní díl. To je v pořádku. Ale až já způsobím to opotřebení. A ne, že mi to někdo prodá v celkem zaneřáděném stavu a já pak dumám, co s ní je a kupuju ND. Nejdříve jsem myslela, že je problém v prsním nástavci, takže jsem objednala nový, menší. Pak jsem ještě dokupovala zvlášť Calmu, tu jsem k odsávačce nedostala a laktační mi poradila koupit novou i tu hlavu. K tomu třeba vyměnit membránu a možná i tu hadičku, bo ta je taky celá pofiderná. No i když to pořád ještě asi vyjde levněji, tak to čarování kolem mě nebaví. Ale většina je tady spokojená a problém neměla, takže jsem spíš výjimka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
19.3.16 12:23

@jessikka Každopádně díky za tip ohledně té membrány atd., teď zas doufám, že ji zprovozním a nebyly to vyhozené peníze ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
19.3.16 12:27
@renule121 píše:
@jessikka Mi nevadí ji čistit, udržovat popř. časem dokoupit nějaký opotřebitelný náhradní díl. To je v pořádku. Ale až já způsobím to opotřebení.A ne, že mi to někdo prodá v celkem zaneřáděném stavu a já pak dumám, co s ní je a kupuju ND. Nejdříve jsem myslela, že je problém v prsním nástavci, takže jsem objednala nový, menší. Pak jsem ještě dokupovala zvlášť Calmu, tu jsem k odsávačce nedostala a laktační mi poradila koupit novou i tu hlavu. K tomu třeba vyměnit membránu a možná i tu hadičku, bo ta je taky celá pofiderná. No i když to pořád ještě asi vyjde levněji, tak to čarování kolem mě nebaví. Ale většina je tady spokojená a problém neměla, takže jsem spíš výjimka ;)

Tohle já chápu :-) NIcméně u té Medely k tomu, že se vypne tím, že se mléko dostane do motoru, dojde třeb apo dvou týdnech i u nové. Vyčistím během 5 minut a jedu dál. Membrámu jsem měla na tři týdny a to jsem odsávala jen asi 3× denně. Talže tady fakt v nové a použité nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
19.3.16 12:37

@jessikka No já odsávala asi 3× za celou dobu, bo mě to nebavilo 30 ml odsávat hodinu, a to jsem měla mlíka v py.. (proto jsem ji pořídila, měla jsem moc mlíka a dělaly se mi retence). No to ohledně čištění motoru jsem nevěděla. Tehdy jsem to taky hledala na netu, co s tím může být, ale asi jsem se dívala blbě, nenašla jsem to. Dneska jsem si toho všimla hned 8) Tak ji u druhého asi ještě vemu na milost, dokoupím membrány a hadičku a budu doufat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
19.3.16 17:54

Ahoj, děkuji všem za reakce! @Dianela no, já se té aventky trochu bojím, mám doma manuální a nejen, že se člověk nadřel, ale mě ani moc neseděl ten prsní nástavec, mám malá prsa a přišel mi jakoby „velký“, předpokládám, že u té elekt. je v podstatě stejný- jak jsem psala, účel splnila, ale chtěla bych zkusit něco jiného… tu medelu jsem zkoušela v porodce a přišla mi lepší… @renule121 no na rovinu, teď se bazarové začínám trochu bát, hlavně pokud nemá člověk štěstí, přijde i tak draho, tak aby člověk pak nelitoval - starosti, kvůli pár ušetřeným korunám - teď zjišťuju, že by nová s příspěvkem od pojišťovny vyšla při troše štěstí na 3000 Kč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama