Medicína s dítětem ve věku 25

24.3.17 13:46

Medicína s dítětem ve věku 25

Dobrý den,
je mi 24 let a končím Všeobcnou sestru na VOŠce. Chtěla bych jít na medicínu. Ti co ji studuje, povíte mi co to obnáší? Je mi jasné, že sestra je úplně na jiné úrovni. Mám 5ti měsíčního syna. Může mi něco doporučit obor? Jsem bojovnice, jdu si za svým cílem, ale když máte rodinu, už nemyslíte jen na sebe. Myslíte, že když budu mít hlídání atd je možné studium zvládnout? A když už o tady píšu, kterou lékařskou by jste mi doporučili? Děkuji přeji příjemný zbytek dne ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

17805
24.3.17 13:49

Zubařinu těch je málo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35236
24.3.17 13:52

Je to možné, mladá jsi dost, proč bys to nezvládla, zejména pokud se o tebe a dítě někdo postará. Moc toho totiž nenapracuješ, furt smrdíš ve škole nebo se doma učíš.

Obor se volí až na po promoci, to neřeš. Fakultu podle místa bydliště, samozřejmě - přihlášky si dej na všechny (mimochodem není pro letošek už pozdě?) a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 13:54

Odpověď

@Pudloslava Děkuju :) já končím v lednu právě za rok. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31355
24.3.17 13:55

Dítě ve věku 25 let, to je roztomilé :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 13:57

@Burj Chalifa je mi 24, ale za rok bych si chtěla podat přihlášku na Medinu jen balancují nad oborem :lol: a zdali bych to zvládla… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 13:57

Osobní zkušenost nemám, ale bývalý přítel medicínu studoval a dostudoval. Určitě to není vyloučeno, pokud tě bude někdo finančně dotovat. Zkouškové bude záhul a musíš počítat s tím, že se rodině budeš věnovat fakt minimálně. Vůbec si neumím představit studium medicíny, odpoledne práci a doma rodinu. A ano, jak už bylo zmíněno, zubařů je málo.

• Nahlásit
  • Citovat
5998
24.3.17 14:00

Dá se to zvládnout. Všechno se dá zvládnout. Ale za jakou cenu. Je to dlouhých 6 let intenzivního docházení do školy a následného učení se doma. Musíš si spočítat, kolik času a energie budeš mít na své dítě. A jestli to takhle opravdu chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 14:02

Ahoj. já studuju, jsem v pátém ročníku a mám 18ti měsíčního syna. Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že záleží na tom, jak moc máš tolerantního partnera. Protože pokud budeš studovat medicínu, tak se veškerý rodinný koloběh musí podřídit tvému studiu. A šest let je přece jenom dlouhá doba… Je to prostě vydřený a hlavně vysezený. Hlavně pokud tam chceš jít ze sestřičky… Ale rozhodně to není nereálný :) Pokud přemýšlíš nad oborem, tak je to hrozně jednoduché - buď všeobecné lékařství nebo zubařina (ta je jen na pět let, myslím)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2481
24.3.17 14:04

Jestli budete mít na deset let od začátku studia sponzora který vás bude živit na škole a také několik let po škole…počítejte 10 let

a někoho kdo se vám bude starat o dítě když budete ve škole, na praxi, nebo se učit…minim. 6 let… :nevim:..a pak kdo bude pečovat o dítě až budete tahat noční

své dceři bych to nedoporučila
v žádném případě
nestojí to za to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35236
24.3.17 14:10

Zase to dítě bude poměrně už velké - možná bych si honem pořídila ještě jedno (respektive všechny požadované děti) nyní, když jsou vhodné podmínky, protože pořídit si dítě po medicíně je celkem slušná překážka pro atestaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
24.3.17 14:16

Ja bych teda jeste hodila k zamysleni ze to neni jen o studiu mediciny jako takove. Je to i o tom co je potom. Sest let studujes na titul. Pak vyberes obor a jedes dalsi vzdelavani k atestaci. Min. dalsich 5 let a to jeste kdyz ti vyjdou vstric a pousti te na staze a na kolecka. Ja v tvem veku z mediciny vylezla a po 12 letech praxe mam tak akorat zaklad. Clivek porad jen slysel ze je nas malo a nemuzou nas nikam pustit. Po nekolika letech cekani jsem se vrhla na rodinu protoze si myslim ze doted bych nemela ani jedno ani druhe. Na nasem pracovisti za poslednich 12 let atestoval JEDEN clovek- muz. Skloubit to tak aby jsi mela neco zdeti i prace je dost narocne a vyzaduje pomoc - partnera, babicek prip. chuvy. ty dalsi deti jiz neplanujes?
Suma sumarum znovu bych do toho nesla ani uplne mlada a bez rodiny. A to mam svou praci rada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
24.3.17 14:18

A vidim ze se ozyvaji mistni lekarky :palec: @Pudloslava a @Borrealis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
24.3.17 14:21

Tedy z pruspevku ruznych diskusi usuzuji ze vyse zminene jsou lekarky ci min maji k medicine blizko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 14:21

Děkuji za odpověď. Mám čas o všem ještě popřemýšlet. Druhé dítko neplánujeme a přítel je anděl. Studují dálkově poslední rok a domluvil si to v práci každých 14dnú čtvrtek, pátek a podporuje mě dost. Tak uvidíme za rok ???????? @dorotam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama