Měkký čípek ve 34. těhotenském týdnu

146
22.4.16 19:45

Měkký čípek ve 34. tt

Hezky vecer. :) Dnes začínám 34. tt a v minulém týdnu jsem mela nejspis poslicky - menstruační a křížové bolesti, do toho prujem. Vzdycky to pak přešlo. Vcera na kontrole jsem to rikala doktorovi, a ten mi rekl, ze to poslicci nejsou, ze ty bývají par dni pred porodem. Pry to muze byt zvýšena děložní činnost ci co. Nicméně me vyšetřil a pry mam měkčí čípek, ktery ale neni zkráceny.
Naordinoval mi Magnesium 3×2 tablety, moc nechodit, spis lezet a zadny sex.
Chci se zeptat, jak moc reálná je možnost, ze porodim driv? A co znamena, ze čípek je měkčí, ale nezkráceny? Ja se vcera ptala, ale mel uz dost skluz, i ja jsem sla na radu skoro o hodinu později, takze mi jen rekl, ze změkčováni čípku je normální - proc mi ale předepisoval to Magnesium a skoro klid na lůžku? Nema nekdo zkušenosti, prosim? Dekuju. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1143
22.4.16 19:49

Tak tedy nevím, ale myslím že magnesium se už od 34. týdne nemá brát, kvůli tomu aby děloha mohla správně fungovat při porodu, já bych ho teda nebrala, jinak já jsem teď taky 34tt a čípek mám nejen měkký ale taky skoro zašlý, takže mě dr řekla, že to se mnou na dýl jak 3 týdny nevidí :roll: tak doufám že vydržíme 2v1 aspoň do toho 36tt, pak už je mi to jedno :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
22.4.16 19:51
@KatkaKlcova píše:
Tak tedy nevím, ale myslím že magnesium se už od 34. týdne nemá brát, kvůli tomu aby děloha mohla správně fungovat při porodu, já bych ho teda nebrala, jinak já jsem teď taky 34tt a čípek mám nejen měkký ale taky skoro zašlý, takže mě dr řekla, že to se mnou na dýl jak 3 týdny nevidí :roll: tak doufám že vydržíme 2v1 aspoň do toho 36tt, pak už je mi to jedno :lol:

No, to je teda pekny. Mne ho naordinoval se slovy, ze potřebujeme, aby tam mala jeste nějakou chvíli vydrzela. Tak ted, babo, rad. Tak hlavne vydrzte co nejdyl. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
22.4.16 19:55

Jako co vím že ženský co braly magnésko v průběhu těhu kvůli tvrdnutí břicha tak právě v tom 34. vysazovaly :nevim: ale těžko říct, mě nic dr nenapsala…ale jako pokud se ti čípek nezkracuje, tak uplně v pohodě můžeš vydržet až do termínu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
22.4.16 20:00

Mám hořčík taky zatím brát právě na tvrdnutí, stejně jako ty, protože mi tvrdne některé dny fakt fest a po tom se to trochu lepší. Vlastně mi dr. řekla totéž, co tobě, i stejný stav. Ale taky nevím, jak je to správně :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
77
22.4.16 20:10

Holky ja myslim, ze lekar vi co dela… A ze jedna pani povidala… No nevim, je to kazdeho vec. Jinak me dr. Rikala, ze magnezko se bere max do 36+0

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
22.4.16 20:17

Taky vím, že ho nebrat už po 33. tt těhu. Jinak se uspí děloha a nebude mít kontrakce a končí to císařem atd atd. Neber to, zustaň v klidu doma, nepřepínej se, odpočívej a čekej na porod. S čímkoliv neobvyklím bych jela do porodky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
22.4.16 20:22

No, císaře prave rozhodne nechci. Ale zase nechci rodit driv. A kdyz to doktor rekl, tak snad vi, co dela, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
22.4.16 20:25

Já měla ve 24tt zkraceny a mekky cipek, riziko predcasneho porodu. nechali si me par dni na udrzovani, dostala jsem magnesium domu a vzdrzela 3v1 do 34tt.
magnesium urcite ber, ale jen do ukonceneho 36tt, pak je miminko donosene a porod nevadi. dele se brat nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39128
22.4.16 20:53

@Podhoubi
Zvlastni gynekolog :roll:.
Vsude na internetu se pise, ze poslicky muzes mit uz od 20. tydne a magnezium se urcite po 34. nebere. Ja zacinam 33. a uz ho budu vysazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
22.4.16 21:29

Já byla dnes u dr. a magnezium můžu brát do 36 tt. I v minulém těhotenství jsem to tak měla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
22.4.16 21:32
  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
8097
22.4.16 22:44

Já se u druhého těhotenství začala otevírat ve 34.t. pamatuji si, že jsem měla na záchodě takovej stav - že jsem si myslela že rodím, hroznej tlak na spodek, bolest, jakoby jedna veliká křeč… nemohla jsem se hnout, bolestivá kontrakce, za chvíli to přešlo a zase jsem mohla fungovat. Druhej den jsem šla k doktorovi a zkonstatoval otevření z 0 na 2 a hrozil mi nemocnicí… zvládli jsme to doma, ale tvrdnutí a pracování dělohy bylo pořád…plíživý přípravy na porod, malej se narodil ve 37.t. a porod od prvních příznaků trval přesně hodinu, skoro jsme do porodnice nedojeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
22.4.16 23:01

@IlkaV tybláho nestraš=D já mám jen cestu na půl hodiny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
23.4.16 01:02

@KatkaKlcova já jí měla tu hodinu… každej den jsem měla pravidelně tvrdnutí břicha-nebolestivé kontrakce, od půl osmé do jedenácti a každý den čekala jestli jako už nebo ne, a třeba i hodinu pravidelně po 5 ti minutách, po 20ti… no a jednoho dne jsem se probudila před pátou ráno, kontrakce žádný, jen pocit těžkého břicha, při stoupnutí jse zjistila že krvácím, tak jsem rychle volala do porodnice, čekala jsem všechno, prasklou vodu…ale krvácení prostě ne a měla jsem hroznej strach že je něco špatně. No a byl to počínající porod. Hned jsme sedli do auta a jeli, ještě jsem si dělala legraci že mi vůbec nic není, no a pocestě začali kontrakce neuvěřitelnou rychlostí, voda mi praskla u cedule města a to už jsem cítila že je konec… na sál jsem už nedošla, museli mě odvézt a manžel než zaparkoval a došel za mnou, tak byl malej na první zatlačení venku… teď mě to čeká znova a už teď mám hrůzu a obavu jak to bude probíhat do třetice, ale asi rovnou budu volat záchranku, nemám odvahu na cestu :) teď začínám 28.týden, poslední 2 dny cítím jak děloha pracuje, dneska na kontrole dle dr. vše OK a neotevírám se zatím. Ale já cítím že se něco začíná dít, jako děloha dost zase pracuje, magnezium beru od 12.týdne na dráždivou dělohu, celý 2.trimestr se to docela udrželo a te´d mám pocit že nikterak nezabírá. Tak jsem zvědavá jak se udržíme jakmile nastanou změny nějaký, tak budu muset určitě do nemocnice raději. Dva předčasné porody stačily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat