Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Zkušenost nemám, ale také gratuluji! Jsou i případy, kdy přijde slabší ms a stejně je žena těhotná. Nebo možná jsi zašpinila z nidace a změnila jsi to za ms?
@Petule030 píše:
Zkušenost nemám, ale také gratuluji! Jsou i případy, kdy přijde slabší ms a stejně je žena těhotná. Nebo možná jsi zašpinila z nidace a změnila jsi to za ms?
to si nemyslím sice před ms špiním a ted rovnou ms a klasika 6 dní a pak taky špinim a nyní nic
jsem z toho jelen
A co ti teda na gynekologii řekli? Udělali ultrazvuk a odhadli stáři váčku/embrya, ne? Není to časté, ale asi se některým ženám stává, že mentruují i v těhotenství. ![]()
Menstruace a těhotenství se vylucuje. Pri menstruaci dochazi k odlucovani delozni sliznice a hormonální propadum, a to by jaksi vzalo s sebou i embryo. Ale urcite procento zen v prvnim trimestru krvácí, muze to byt z prekrveneho cipku, vstrebany hematom ci spousta dalsich příčin. Neresila bych a tesila se z těhotenství ![]()
@Villanelle píše:
Menstruace a těhotenství se vylucuje. Pri menstruaci dochazi k odlucovani delozni sliznice a hormonální propadum, a to by jaksi vzalo s sebou i embryo. Ale urcite procento zen v prvnim trimestru krvácí, muze to byt z prekrveneho cipku, vstrebany hematom ci spousta dalsich příčin. Neresila bych a tesila se z těhotenství
To možná vysvětluje…protože jsem měla zánět čípku, který byl prokrvený a paní doktorka mi dala čípky na přeléčení…jak jsem šla na kontrolu tak už jsem byla těhotná
@Villanelle píše:
Menstruace a těhotenství se vylucuje. Pri menstruaci dochazi k odlucovani delozni sliznice a hormonální propadum, a to by jaksi vzalo s sebou i embryo. Ale urcite procento zen v prvnim trimestru krvácí, muze to byt z prekrveneho cipku, vstrebany hematom ci spousta dalsich příčin. Neresila bych a tesila se z těhotenství
Logicky se menstruace s těhotenstvím vylučuje. Proč ale některé ženy zjistí třeba až ve 4. měsíci, že jsou těhotné a tvrdí, že měly několikadenní krvácení v termínech menstruace? Kamarádka taky vyjeveně hleděla na pozitivní test, když měla styk ještě před trochu slabší menstruací… Dokonce i mně na gynekologii říkala sestřička, že někdy tělo ze začátku krvácí v termín ms tak nějak ze zvyku. Věřím, že kdekdo by mohl zaměnit krvácení z hematomu, ale tam bych zase nečekala nějakou pravidelnost. ![]()
@Petule030 Jo, jasne ze mas pravdu. Jen uz jsem precitlivela na reci „mama menstruovala az do ctvrtyho mesice“. Protože obecně spousta zen ma naprosto tristní povedomi o svem tele a jak funguje a pak si tu kazda druha mysli, ze je těhotná, protože prece nekdo zna nekoho, kdo mel taky menstruaci a nekoho jinyho, kterymu se zase hcg nevyplavovalo do moci. ![]()
Takže nemenstruovala, krvacela, at uz kvuli nejakym hormonalnim poklesum nebo jinym příčinám, ale i tak tyhle pseudomenstruacni krvaceni jsou opravdu výjimkou potvrzujici pravidlo, zatimco tady se z toho casto dela pomalu norma. Ale to nebylo mysleno na zakladatelku, spis vyblita frustrace. ![]()
Zůstala jsem v šoku…plánovali jsme mimi a minulý měsíc jsem dostala menstruaci o týden dříve…což jsem si říkala, že asi ze stresu a stěhování. Potom manžel odjel takže od MS styk nebyl a na prohlídce mi řekli že jsem těhotná. Máte nějaká zkušenost? Děkuji