Mifegyne dostala zelenou

1127
26.6.13 10:34

Mifegyne dostala zelenou

http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

Jaký máte názor? Je to lepší alternativa miniinterrupce? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5469
26.6.13 10:39

Určitě, když tu máme interupci uzákoněnou a legální, tudíž bych emotivní výlevy nechala stranou, je to lepší alternativa. Není to ničím invazivní, lepší možnost k pozdějšímu dalšímu otěhotnění, nikdo se mi žádným nástrojem nešťárá ve spodku, nehrozí mi poranění, infekce a komplikace. Rozhodně to není žádné kontraceptivum, bude to stejně drahé jako miniinterupce, zdravé to nebude v žádném případě (ale to ani invazivní interupce), ale vidím v tom více výhod než v klasické miniinterupci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16054
26.6.13 10:47

Ano, zdá se že je to nová verze toho, co je uzákoněno a bezpečnější pro ženu. Nemám s tím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
26.6.13 10:51

Když pominu to, že asi nejsem bůh ví jaký zastánce potratů, tak mi tohle přijde také lepší než invazivní vstup a zásah do lidského organismu. Cena by měla být stejná jako u zákroku. Ale nejlepší je stejně prevence, než potom řešit tuhle otázku. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
26.6.13 10:53

Naprosto souhlasím a jsem pro

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16054
26.6.13 10:54

@Borůffka jistě, že je nejlepší prevence. To ale nemá za úkol takhle potratová tabletka. Proto by i měla být cenově míň výhodná, než snaha se dostatečně chránit, ale zase ne tak drahá, aby si ji pak nemohl nikdo dovolit. Kde je ta hranice…to netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
26.6.13 10:59

@Kakika podle mě je ta hranice na těch 3000,– (u klasické interrupce částka roste ještě poplatkem za ultrazvuk u gynekologa, nakonec to vychází (samozřejmě je to jen přibližně, všude je to jinak) kolem 4300,–… vzhledem k tomu, že jde o ambulantní zákrok s anesteziologem, mi přijde v pořádku, že ta cena je vyšší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16054
26.6.13 11:02

@Žirafátko to si myslím, by mohlo být odpovídající. V článku tuším psali nějaký 3,5 tis., což by mělo být v pořádku. Neznám tedy výrobní cenu tabletek, ale určitě by byla blbost, aby byla levnější než antiko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
26.6.13 11:14

@Kakika jasně, zase si žena nemůže vybírat to levnější, podle všeho by ty pilulky měly být šetrnější, tak aspoň, že tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
26.6.13 11:45

My budeme tak dlouho vymýšlet různý pilulky, prášky, preparáty.. až zjistíme, že jsme najednou neplodné. A budeme zase honem vynalézat pilulky pro plodnost.

Nikde jsem se nedočetla, jaký to má dopad na nás ostatní - je to zničitelné čistírnami odpadních vod? Páč jinak to jde zpátky do oběhu.
Jsem proti všem sajrajtům, včetně antikoncepce - čistírnou projdou a já ji tím pádem ve finále musím užívat taky, i když o to absolutně nestojím. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
26.6.13 12:50

Souhlasím :palec:
Potraty jsou u nás legální, a myslím, že toto je krok vpřed :palec:
Jsem v tomto směru liberál, každý ať má svobodu volby.
O RU 486 jsem četla snad už ve své pubertě, kdy o ní byly první zmínky že je ve Fracii dostupná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1509
26.6.13 13:30

@Davdan Naprosto s Tebou souhlasím. Bohužel následky nikdo nevidí i když existují. Nebo spíše nechtějí vidět. A když pominu vliv na člověka, tak s přírodou to dělá taky divy. Totiž ony hormony nepůsobí jen na člověka, že…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5631
26.6.13 13:54

Hmmm, tak já na tom nevidím dobrého nic. A i se v podstatě divím ženám, které jsou ochotné podobné preparáty na sobě zkoušet.
Ale naše země chce být v tomto směru asi in. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
26.6.13 15:03

Vidím to stejně jako Davdan a Anicol, nikdo nevíme jaký vliv to má nejen na nás, ale i na přírodu kolem nás… A ano, anitikoncepce není odbouratelná čistírnami odpoadních vod, dostává se dále do oběhu, všichni, nejen ženy, ji nechtěně užívají… proč máme dnes taky vysokou neplodnost párů a ženy často spontánně potrácejí? Zamyslel se někdo nad tímto? A toto opravdu ovlivňuje i okolní přírodu a často vede k vymírání některých druhů zvířat a jejich ohrožení, ano, je to tím, že i tito do sebe dostávají hormony z antiko… Popravdě, je mi z toho všeho na :poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat