Dlouhodobá Mikrohematurie

485
14.1.20 10:38

mikrohematurie - dlouhodobá

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s dlouhodobým nálezem krve v moči (mikroskopiské, ne viditelné). Já se s tím potýkám už pár let a podstatě nevím, z čeho to je. Infekce byla vyloučena, podezření je na ledviny, takže chodím na nefrologii. Ale ani tam mi nějak nejsou schopni odpovědět, co to znamená a co očekávat. Jinak funkce ledvin je pořád normální.
Nemáte někdo zkušenost? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

729
14.1.20 10:54

Mám zkušenosti u dcery. Hematurie byla zachycena při kontrole po nějaké viróze zhruba před pěti lety a od té doby je to prakticky beze změny. Je sledovaná na nefrologii s dg. izolovaná mikroskopická hematurie. Subjektivně bez potíží, příčina nezjištěná, ledviny i močový měchýř vypadají podle UZV v pořádku, žádné léky nebere. Pouze musí na pravidelné kontroly a odběry (cca jednou za 18 měsíců).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
14.1.20 11:00

Ahoj, mám mikrohematurii nonstop už skoro 12 let, do toho při zánětech makrohematurii ( krev je vidět, hodně vidět), sledují mě na urologii, jsem znovu objednaná k jinému nefrologovi, ten předtím jen řekl, ať mě sledují na uro a až se to bude horšit, myslel tím kreatinin, že mám přijít. No uroložce se to moc nelíbilo, takže mě teď objednala jinam, tak uvidím. Co sběr moči? Ten máš v pořádku? Mě ještě ten nefrolog poslal na vyšetření moči ve fázovém kontrastu( jen se vymočíš v laborce do šampusky, nic bolestivýho :) ), kde se zjistilo, že kromě močáku mi jde ta krev i z ledvin. Jiný nález v moči nemáš, třeba bílkovinu, bílý krvinky? Bakterie asi ne, když byla infekce vyloučena. Já mám teda bohužel i ty leukocyty, bílkovinu i bakterie i za stavu, kdy mi je subjektivně fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 11:02

Ahoj, dcera měla krev v moči také. V 5 letech prodělala Henoch-Schönleinovu purpuru. V nemocnici zjistili, že má mikroskopické množství krve v moči. To pak přetrvalo do jejích 12.let. Někdy se přidávaly i zvýšené leukocyty.
Od té doby byla sledována na nefrologii, kam jsme chodili 7 let. Stav byl stejný, nic dalšího se neprokázalo. Léčba žádná neprobíhala. Pouze kontrola moči, občas sono ledvin.
Počátek souvisel zřejmě s jejím onemocněním. Předtím její moč ale dlouho nikdo nezkoumal, takže lékaři to nevěděli jistě.
Omezení žádné, od 7 let sportovala, později celkem 6 let vrcholově. Nyní sama studuje medicínu. :)
Držím palce, aby bylo vše v pořádku. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
485
14.1.20 11:43

@Ela025 jinak v moči bakterie a bílé krvinky asi nemám. někdy po angíně jsem měla tu bílkovinu, ale ta pak sama odezněla. Takže ty to máš už 12 let a funkce ledvin se zatím nehorší? Kolik máš kreatinin? A kolik ti je prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
14.1.20 11:44

@Jeremi a kolik je dceři prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729
14.1.20 14:14
@Airika píše:
@Jeremi a kolik je dceři prosím?

13 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
14.1.20 21:12

@Airika je mi 27, kreatinin jsem naposled měla lehce zvýšený, někdy ho mám lehce zvýšený, hlavně při a po akutním zánětu ledvin, pak se zas dá do normálu a furt dokola, ale jsem hlídaná hodně často aspoň na té urologii včetně sona, samý odběry atd.. Tohle je ale hrozně individuální, jak rychle se něco zhorší a zda vůbec. To je případ od případu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama