Mikuláš s čerty ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 19:48
Mikuláš s čerty ve školce

Dobrý večer, jdu se sem vypovídat. Malý má 4 roky, od září chodí do školky pouze na dopoledne s asistentkou pedagoga. Na nástěnce mají vyvěšeno, že 5. prosince mají děti přijít v převlečení za čerta, mikuláše nebo anděla. Dnes se mě asistentka ptala zda půjde dítě 5.prosince do školky, že neví, jak to malý :think: zvládne a bude mu muset vymyslet náhradní program v případě, že bude „zlobit, a rušit ostatní děti“. Od začátku září měli děti dvakrát divadlo a malý vydržel celou dobu sice na klíně, v klidu, dostal pochvalu, celkově kromě pár vztekacích scén ho učitelky chválí. Přijde mi, že by byl učitelkám na obtíž a byly by rády, když by zůstal doma, ale chodím na dopoledne do práce a chtěla bych aby zažil čerty ve školce, nechci ho o ně ochuzovat. V šatně jsem jí řekla, že půjde, ona pořád říkala to samé dokola, že neví jestli to zvládne, že bude rušit děti a bude mu muset vymýšlet náhradní program. Nevím jak se bude malý chovat, ale mrzí mě, že by učitelky byly raději, kdyby zůstal doma.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mirenka
Stálice 95 příspěvků 22.11.18 19:58

Tak mu asistentka vymyslí náhradní program, no. Ach jo, bobek, je mi ho líto. A jakým způsobem zlobí a ruší? Nevěřím tomu, že ostatní děti sedí jako pěny a ani nedutají

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 22.11.18 19:58

Od toho tam ta asistentka je ne? Zajistit mu vhodný program je její práce :nevim:

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 22.11.18 20:04

A proč má asistentku? Já bych ho nechala doma, vždyť o nic nejde. Čerty mu můžeš pozvat domů.

hesnom
Kecalka 173 příspěvků 22.11.18 20:08

@Oplatečka program je na učiteli, je to asistent pedagoga, má dostat od pedagoga pokyny k náhradnímu programu. Takže náhradní program je plně v kompetenci učitele, ona nesmí vykonávat pedagogikou činnost.
Každopádně by neměla tohle omílat, že to dítě nekomu zkazí, však jsou to malé děti…

vejilka
Závislačka 4719 příspěvků 22.11.18 20:18

Já bych se nenechala odbýt. Jinak, nemyslela to třeba tak, aby se nebál? U nás ve školce chodí jen Mikuláš, ale řešilo se to i na schůzkách, že je na uvážení každého rodiče, zda dítě do školky pošle. Že některé se bojí i Mikuláše

Kassor
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 22.11.18 20:22

Pokud mas pocit, ze to pro dite nebude nejake trauma, tak vylevy pani asistentky prejdi s usmevem. Rekni ji, ze se maly uz moc tesi a ty veris, ze si to s detmi uzije… Nejake nesmysly o ruseni snad nemuze myslet vazne.Chodi do skolky a tak bude ve skolce. Netrap se tim… Neznam skolkove dite, ktere nevyrusuje.. Deti jsou male a s tim se musi pocitat.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 22.11.18 20:34
@hesnom píše:
@Oplatečka program je na učiteli, je to asistent pedagoga, má dostat od pedagoga pokyny k náhradnímu programu. Takže náhradní program je plně v kompetenci učitele, ona nesmí vykonávat pedagogikou činnost.
Každopádně by neměla tohle omílat, že to dítě nekomu zkazí, však jsou to malé děti…

Asistent pedagoga JE PEDAGOGICKÝ pracovník. Tudíž vykonávání pedagogické práce je jeho náplní. Pedagogická práce je totiž velmi různorodá.

Uživatel je onlinePaola21
Závislačka 3610 příspěvků 22.11.18 20:34

Vzala bych si ten den volno nebo ho dala k babičce a udělala malému mikuláše doma..stejně si to malý neužije, jestli bude mít náhradní program - a to ještě buhví jaký, když se z toho chce takhle ta ženská vyvlíknout. :nevim: Čertů ve školce si ještě užije dost.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 22.11.18 20:42

Určitě bych mu dopřála takový zážitek. Asistentku má proto, aby mu pomáhala zvládat školku. Tak ať nemele a radši jedná, může si vzít kluka k sobě a pomoci mu tuhle událost zvládnout. Pokud by to nešlo, tak ho prostě může vzít na chvilku vedle. Navíc mikulášská parta bývá ve školce umírněná, čerti nevyvádí tak jako ti civilní nebo někde na nějaké mikulášské párty. U nás do první třídy s nejmladšími dětmi čerti nechodí vůbec, jen mikuláš a anděl, čerti běhají venku před oknem a trošku rachtají řetězem. Do druhé třídy už čerti jdou, ale jsou hodně v pozadí a pokud mikuláš uzná, že se děti příliš bojí, vykáže je ven. Třetí a čtvrtá třída už zvládá čerty přímo ve třídě, přesto jsou čerti hodně v pozadí a děti neděsí. Navíc návštěva mikuláše je tak na maximálně hodinu a kvůli tomu nechávat dítě doma je zbytečné.

tini
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 5 inzerátů 22.11.18 20:56

Moje dcera nema asistentku a predpokladam,ze bude cizi asistentce nebo ucitelce na kline,mozna se i rozbreci.Zvazuji jestli ji tam dat,ale nenechala bych si do toho kecat,maji to udelat takove,aby to deti zvladly nebo to nedelat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 21:27

Malý má vývojovou dysfázii a nemluví. Ve školce mezi dětmi je rád, vždy má na nástěnce spoustu smajlíků (za oblékání, jídlo…) u činností také vydrží, jenom je živější a občas nevydrží na jednom místě. Na procházce jde s asistentkou za ruku, při rozcvičce se také zapojuje, jenom občas když chce dělat něco, co chce on a ne paní asistentka je problém a musí se na něho rázně. Řekla mi, že všechny děti budou spořádaně sedět na zemi a poslouchat mikuláše s čertem a má obavy, aby tam malý neposkakoval a nerušil ostatní. Je pravda, že v rozsáhlé zprávě z SPC má asistentka podrobně popsané jak s malým pracovat a případně vymýšlet náhradní program, bylo mi to prostě hrozně líto. Je tam necelé tři měsíce, předtím kromě sestřenic se mezi děti moc nedostal. Může ho vzít na klín jako při divadle a on bude spokojený.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15537 příspěvků 23.11.18 05:52
@Anonymní píše:
Malý má vývojovou dysfázii a nemluví. Ve školce mezi dětmi je rád, vždy má na nástěnce spoustu smajlíků (za oblékání, jídlo…) u činností také vydrží, jenom je živější a občas nevydrží na jednom místě. Na procházce jde s asistentkou za ruku, při rozcvičce se také zapojuje, jenom občas když chce dělat něco, co chce on a ne paní asistentka je problém a musí se na něho rázně. Řekla mi, že všechny děti budou spořádaně sedět na zemi a poslouchat mikuláše s čertem a má obavy, aby tam malý neposkakoval a nerušil ostatní. Je pravda, že v rozsáhlé zprávě z SPC má asistentka podrobně popsané jak s malým pracovat a případně vymýšlet náhradní program, bylo mi to prostě hrozně líto. Je tam necelé tři měsíce, předtím kromě sestřenic se mezi děti moc nedostal. Může ho vzít na klín jako při divadle a on bude spokojený.

Líto ti to být může, ale dala bych na ni. Pokud by rušil děti a ty musíš do práce, ať vymyslí náhradní program. Buď rada, že může být ve skolce a spolupracuj s asistentkou.

hesnom
Kecalka 173 příspěvků 23.11.18 09:50

@sloninka ano je, ale nesmí vykonávat přímou pedagogickou činnost, tzn. ve škole by neměl za učitele učit. ;)

Blankaspl
Kecalka 219 příspěvků 23.11.18 10:05

Píšeš, že učitelky by byly rády, kdyby zůstal doma. Nebyla by ráda jen paní asistentka? Učitelky ti něco říkaly? To, že ostatní děti budou tichonce sedět, to je utopie, to asi paní asistentka ještě na žádné besídce nebyla… Jestli myslíš, že to malý zvládne, klidně ho do školky dej… Já mám zkušenost, že většinou to těžce snášejí takové ty vzorné holčičky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >