Mimčo nechce papat

22.7.13 12:16

Mimčo nechce papat.

Ahojky, prosím o radu nebo aspoň o povzbuzení. Kubík má pět a pul měsíce a už se tři týdny snažíme o zavedení příkrmu. Jenže malý vůbec nic nechce, vůbec neotevře pusinku a když už to tam nějak dostanu tak to ani neochutnává. Takže jsme pořád jen na umělém mlíčku. Zkouším dávat zatím jen zeleninu, už jsem zkoušela vařit, koupila jsem skleničky, ředila mlikem, zkusila jinou dobu krmení. Krmit v leže, v sedačce. Nic nepomáhá. Myslíte, že mám zkusit třeba dát kaši nebo přesnídavky. Já se toho bojím aby si nezvykl na sladkou chuť a obídek už do něj nikdy nedostanu. Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2948
22.7.13 12:23

Nech to byt, jsou vedra. Zkus to zas za 14dni treba ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
22.7.13 12:36

Jsou vedra, i naše malá zvyklá jíst na oběd 300g masozeleniny teď dá s bídou 150g. Když ti pije UM, není problém. A některým dětem trvá prostě déle, než si na novou chuť zvyknou. A někdo zase začíná ovocem - já jsem se ho bála, aby si na tu „sladkou“ chuť nezvykla a nakonec to dopadlo tak, že na zeleninu se naučila během 2 dnů, na maso během prvního dne a na ovoce se tvářila jako při otravě ještě za měsíc. To i ten kyselý jogurt jí chutnal asi druhý den 8)

Dej tomu čas, nech prcka klidně 14 dní jen na UM a pak to zkus znovu. A nebo nedávej první mrkev, se kterou se většinou začíná, ale zkus něco jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
22.7.13 12:39

Jak píšou holky, je vedro, to mi ani ta skoro dvouletá nechce jíst…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3792
22.7.13 12:41

Malou jsem začala přikrmovat 2 týdny před uk. 6. měsícem. Zatím teda vždycky něco snědla, ale je fakt, že teď ty poslední dny mi jíst moc nechce. Takže je možné, že je to fakt těma horkama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
22.7.13 12:47

Ahoj, mam 6 tydenniho chlapecka, nekojim, nemela sem mleko tak se chci zeptat jestli je to vazne kvuli tem horkam ze mi moc nechce papat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
22.7.13 12:49

Nehrotila bych. Když nechce, nechce. Takhle malému mimču určitě mléko stačit bude. Některým dětem zkrátka trvá déle, než si na nové jídlo zvyknou. A ta vedra tomu taky moc nepřidají - syn 2,5 již téměř týden žije v podstatě jen o ovocných přesnídávkách a jogurtech (tedy ještě mu k tomu rostou pětky) a jsem v klidu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
22.7.13 12:53

Ja si prave myslela ze kdyz ma 6 tydnu tak vlastne roste a bude chtit vic mleka nez predtim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2948
22.7.13 15:26

@adame pokud je spokojene tak bych to neresila. Ty jis tolik, kolik mas??? Ja teda ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 15:36

11týdnu taky nechce papat jen pije cajik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
23.7.13 07:46
@adame píše:
Ja si prave myslela ze kdyz ma 6 tydnu tak vlastne roste a bude chtit vic mleka nez predtim

6 týdnů nemusí znamenat růstový spurt, proč? Né každé mimčo ho prožije. Jsou vedra, tak méně jí, nic si z toho nedělej. Jestli nepláče hlady, dávej mu víc pít a je to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
10.8.13 22:31

@luciedud Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :) Máme skoro 6 měsíců a také nechce papat. Dávám jí tak týdenní pauzu a zkusím to znovu, ale moc tomu nevěřím.
Pusinku nechce otevřít a když náhodou otevře a dám jí pár lžiček tak to vypadá že se asi vyblinká nebo začne strašně plakat.
Zkusila jsem i kaši a to samé…dávala jsem jí ocucat jablko, to jí chutnalo.
Jednou mi snědla asi 6 lžiček mrkve a jednou i hodně dýně, ale krmila se sama. Přidržovala jsem jí lžičku a ona si ji sama strkala do pusinky…

Nemám srdce jí něco cpát když vypadá že ji to fakt nechutná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
10.8.13 22:32

Ale když jí to náhodou dám do pusy tak to většinou spolkne-nevyplivne to, ale tváří se jako bych ji chtěla otrávit! Chuděrka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama