Mléko v kašičce

26
18.7.13 13:43

mléko v kašičce

Ahoj holky, prosím o radu, zrovna vybírám první kaši pro malou a jsem trochu zmatená z toho, že ve složení je někde kojenecké mléko a někde třeba odtučněné. Vím, že kravské mléko by se dávat nemělo, jaký je v tom tedy rozdíl? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14090
18.7.13 13:47

To odtučněné si myslím, že bude kravské… Některé maminy ho dávají i když ho lékaři nedoporučují… ale nikde není napsáno, že ho dávat nesmíš.. Naše babičky ho dávali normálně a žilo se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
18.7.13 13:49

My dáváme Moji první kaši od Nestlé a tam je odtučněné… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6471
18.7.13 13:51

Odtučněné je snad ve všech :think:

a někde je ještě navíc i kojenecné - to se potom jmenuje mléčná kaše, když je nemléčná tak je bez kojeneckého mléka a ty do něj musíš dávat své.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
18.7.13 13:51

Doma už mám právě mojí první kašičku od Nestlé a tam je sušené odtučněné mléko. Když jsem tady ale procházela diskuse, tak maminky píšou, jak jí mají děti rády, tak nevím :nevim: Snad vědí, co dělají, když to prodávají :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
18.7.13 13:54

@esibi
Všude, kde je nějaké mléko, tak jde o kravské mléko.
Jinak asi úplně dotaz nechápu :think: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
18.7.13 13:56

A to kojenecké se vyrábí z čeho asi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
18.7.13 14:00

Pokud nechceš zatěžovat dítko kravským mlékem, tak jsou nemléčné kaše(a dělej je z koj.vody místo mléka) nebo pokud máš dost svého mléka, tak ze svého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
18.7.13 14:00
@Pipet píše:
A to kojenecké se vyrábí z čeho asi…
:mrgreen: :mrgreen: No to by mě taky zajímalo, z čeho si maminy myslí, že se dělá umělé mléko :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.13 14:03

Mám plně kojené děcko a nechtěla jsem ze začátku dávat kaši s UM a abych odtsříkala 100ml, to nejde.. Takže jsem koupila Sinlac - jediná kaše, která neobsahuje UM a přitom se dělá jen do vody, je bezlepková, chutná a je od 4. měsíce. Jestli jste na UM, tak kup nějakou nemléčnou kaši (neobsahuje mléko) a připravuj ji s vaším osvědčeným UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.13 14:07

@esibi a UM se dělá z kravského mléka štěpěním bílkovin na jednodužší a úpravou tuků a cukrů a přídavkem vitamínů aj, aby se co nejvíc blížilo složením mlíku mateřskému. V těch kaších bývá kojenecká umělá výživa, Nutrilon kaše tam mají svůj Nutrilon, Hipp tam má svoje Hipp UM..a v závorce je složení té UM. Ten zákaz na kravské je neupravené kravské mléko, tak jak ho kupujeme v potravinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brooucinda
18.7.13 14:08

@BellinkaX Taky dělám nemléčné kaše + dodám UM co pije a fertig! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
26
18.7.13 14:10

@lekarnicka28, @BellinkaX děkuju moc, plně kojíme, ale asi bych tolik neodstříkala. Zkusím se podívat i na ten Sinlac.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
18.7.13 14:11

@lekarnicka28 děkuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
18.7.13 14:12

Bez UM je napr. Bio jahlova od Alnatury a Bio ovesna kase od Hipp, staci pridat vodu, taky muzes varit sama kase (vlocky, jahly, jecne kroupy) ale chapu te, taky kdyz jsem chtela nejakou koupit jsem koukala na tisic krabic a mela zmatek co to jako je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama