Odkdy jídlo do ručičky a jaké?

54
15.7.13 19:35

odkdy jídlo do ručičky a jaké?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat od kdy a jaké lze dát dítěti jídlo do ručičky za předpokladu, že bude pod dozorem. Viděla jsem dětské sušenky od 6ti měsíců, to znamená, že se jim mohou dát žužlat již v tomto věku? bála bych se, že se začne dusit. Traduje se také tvrdá kůrka chleba do ruky. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2413
15.7.13 19:40

Davala jsem krupky od 7m. Pozdeji kousek ovoce, zeleniny nebo peciva. Ale to az tak v 9m. Vzdy pod bedlivym dozorem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
15.7.13 19:40

Jakmile jsem zacla s píkrmy dostal malej do ruky kukuřičné křupky(ne z dm ani rozsmann ale z lékárny-lepe se rozpousteji). hned se do nich zamiloval hodne rychle se je naucil baštit. a i se na nich naucil posouvat si jidlo v pusince jazykem dopredu aby mohl lepe rozžužlat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13679
15.7.13 19:44

@Kiku-san já dala rýžové křupky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
15.7.13 19:45

Křupky, měkké ovoce (banán, hodně zralé hrušky apod), dávala jsem na žužlání rohlík… když hlídáš, tak můžeš pomalu zkoušet. Zrovna sušenky nwm, jsou dost tvrdé :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38140
15.7.13 19:45

Zacala bych od pul roku (podle prikrmu) kukuricnyma krupkama, az se je nauci zpracovat, tak pod dozorem detskou susenku, piskot, pak klidne i nejake to ovoce, ale to az pozdeji 9-12m, uvidis..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
15.7.13 19:50

V půli roka jsem ty sušenky drolila do mlíčka do flaštičky. Jinak pomalu do ručičky jsem začala až když se objevil první zoubek. U staršího v 8. měsících, u mladšího v 10. měsících. Dneska je tomu mladšímu 14 měsíců a už sám papá chlebík a rohlíčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
15.7.13 19:50

Dala jsem uz kousek chleba, spis kurku v pohode…zkusila jsem i ty susenky a to teda necham sakra na pozdeji…kukuricne krupky tu vubec nemuzu sehnat :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
15.7.13 19:51

Když měl malej šest měsíců, tak baštil sám křupky, kůrku od chleba, rohlík..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
15.7.13 19:56

Zacala jsem davat v 6 mesicich krupky do ruky a pak banan, kurku od chleba, okurku, meloun( ten mu moc chutnal)ted v 8 mesicich ledovy salat, papriku, piskot a se vsim si poradi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8078
15.7.13 19:58

Já dávala od 6 měsíců kukuřičné, jáhlové a rýžové křupky a kůrku chleba. O něco později rohlík. Se sušenkama si malá poradila až tak od roka do té doby neměla zuby a nešlo jí to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
15.7.13 20:03

Dávám třetímu od 6m křupky, akorát je všechno slepený křupkama, takže teď učím na pohankové, ty lepí fakt nejmíň. Posléze jsem dala kousek rohlíku, chleba, před pár dny dostal do ruky kus vařené brokolice, kus banánu v celku - je mu 8 měsíců. Jako občas se zakucká, to je jasný, ale už neskáču hned jako u prvního a pozoruju, zda může dýchat a vytřepávám to z něj jen když se nemůže nadechnout, jinak se s tím vyrovná často sám.
Flašku so taky už dlouho umí držet sám.
V příkrmech ale kousky nechce a brečí a musí to být víceméně úplně hladké :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
15.7.13 20:06

Co se zubů týká, tak nehrají roli, druhorozený měl první zub až snad v 11 měsících a v té době už s přehledem zvládal zbaštit celý rohlík, banán, celkově kouskovitou stravu krom masa… V necelých 14m jsme byli na zákroku v nemocnici a sestřičky nám chtěli napařit kojeneckou stravu a nechápali, že v pohodě zbaští i zapečený brambor a fakt nepotřebuje nějakou miminčí kejdu :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
15.7.13 20:09

Ja male davam kukuricne platky, krupkama a detskyma susenkama se davila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
15.7.13 20:50

Od 6. měsíce jsem začala křupkama, sušenkama, později i okurku salátovou :)
jablíčka, tyčinky, rohlík, knedlík…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama