Miminko (3týdny) ze spaní chrčí, /kňučí

4118
18.8.10 08:29

Miminko (3týdny) ze spaní chrčí/kňučí/...

Holky,
nevím si rady. Mám 3týdenní mimčo a ze spaní mi vydává šílený zvuky. Chrčí, kňučí, píská, prostě si představte jakejkoliv zvuk, kterej je schopný vyloudit takový malý miminko, kromě pláče. Ne pořád, vždycky tak po 1,5 hodině tak půl hoďky hlasitě chrčí. Zkouším kde co, otevřít/zavřít okno, vykápnout/nevykápnout nosík, nakojit/nekojit, pohladit, dudlík, odkrknout, rozbalit ze zavinovačky … přes den mi to ani nevadí, ale v noci k Máje pořád běhám, jestli se nedusí nebo nezvrací, navíc mi budí Matyho (2,5 roku) :roll: A je vám jasné, že s protivným a nevyspalým dítětem je den hned „krásnější“.
Nevypadá, že by malá měla rýmu, i když to tak často zní. Máte zkušenosti nebo radu, co ještě zkusit?
K doktorovi jdeme až příští týden, teď má dovolenou :-? proto se radím nejdřív s vámi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9511
18.8.10 09:04

Ahoj, malej taky chrčel skoro až chrochtal ze spaní a bylo to ucpaným nosem.Koupila jsem odsávačku na vysavač a byl pokoj.Teď odsávám tak jednou za dva dny.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3011
18.8.10 09:07

Jak dlouho to trvá, od narození? Může být nachlazená.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2081
18.8.10 09:07

A nebo to muze byt vrozeny kongenitalni laryngealni stridor - casem se to upravi. o tom co je si precti treba zde…
http://www.wikiskripta.eu/…3%AD_stridor
nebo tady: http://www.rodina.cz/…13468051.htm

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5907
18.8.10 09:13

Nám to dělala taky,ale my měly stridor.Dnes je nám 15m a už je to lepší.Ale myslím,že na to by tě v porodnici upozornili.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20518
18.8.10 09:21

Nechci situaci niak podceňovat, určitě to řekni svému pediatrovi, ale určité chrčení a chraptění je normální. Jednak si nosní sliznice zvyká na prach a pyly, a jednak (snad - nejsem doktor, jen jsem o tom četla) ještě pořádně se neusadil krk, takže ta trubice ještě není pořádně otevřená … ale to fakt asi kecám z hladu … :-o

Oba kluci jako miminka chraptěli šíleně, úplně jsem se v noci bála. Ale časem to přešlo. Dra je sledovala, ale taky říkala, že by to mělo být „normální“ miminkovské .....

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25324
18.8.10 09:59

Ahoj,náš malej po narození ze spaní řehtal jako kůň :mrgreen: a švagrový malej zas bručel jako medvěd :mrgreen: pak to nějak samo přešlo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7148
18.8.10 10:06

Ahoj,
Domča nám chrčel a chrápal a sem tam chrápe i teď ucpaný nosík nemá.Když chrčí přes den tak odsajeme,ale v noci ho odsáváním nezlobím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4118
18.8.10 12:25

Holky, díky, myslela jsem si, že je to normální :zed: každopádně s pediatrem to pro jistotu proberu.
Díky i za upozornění na odkazy, zas jsem o něco moudřejší :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1027
18.8.10 13:17

malá to dělala asi 2 měsíce, vždycky od těch 2 od rána,nemohla jsem ani spát,chrčela, pískala a vydávala všelijaké divné zvuky,pak to přešlo samo od sebe

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4118
18.8.10 13:44

fufiiina, u nás je to právě nejhorší kolem páté ráno. Já bojuju o každou minutu, kdy mi Maty spí a Mája si začne chrčet :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1027
18.8.10 20:58
Ywett píše:
fufiiina, u nás je to právě nejhorší kolem páté ráno. Já bojuju o každou minutu, kdy mi Maty spí a Mája si začne chrčet :zed: [/citacejá to řešila s DR a ta mi řekla,že malé děti trpí na rýmičky,přes den
Ywett píše:
fufiiina, u nás je to právě nejhorší kolem páté ráno. Já bojuju o každou minutu, kdy mi Maty spí a Mája si začne chrčet :zed:

já to tedy řešila s kamarádkama a ty na mě koukali jak na cvoka,nikdo to u miminka neměl, Dr říkala že může mít divoké sny však prý i my dospělí vydáváme zvuky ( chrápání,mlaskání,já prý skřípu zubama…) to mě uklidnilo a víc jsem to neřešila, jen jsem se 2 měsíce nevyspala i když mi malá už z porodnice spala krásně kvůli zvukům se to nedalo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4706
18.8.10 21:19

u ná to byl taky ucpanej nos… to byl konec. bylajsem tak vyplašená, že jsem jí ho sála skoro furt… ted stačí vyšťourat tyčinkou… vim , že v porodnici nám odsávali i z krku. občas jsem to taky dělala. ale málo. tak už to bylo ok..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1666
18.8.10 21:27

Tak u nás bylo něco podobnýho…Šílený zvuky, chrčení,kvílení.Tak jsem si vzala Kubíka na noc k sobě a zjistila jsem, že je to prdíky-tlačil.Dělá to pořád,přibližně ve stejných dobách.Bohužel jak roste sílí na hlase takže při mém lehkém spaní z toho začínám být na pepinu:((((((

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7257
18.8.10 21:31

ahoj. Malej mi tohle dělal až do 2m. Já z toho byla nešťastná. Nejhorší to bylo večer a k ránu. Pořád jsem si myslela že je chudák zahleněnej. Ale doktorka mi řekla že má v sobě pořád zbytek plodovky a že na to nic neni a přejde to. A byla to pravda,pak to ze dne na den přešlo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek