Miminko často ukakává + opruzeniny

144
8.2.21 13:22

Miminko často ukakává + opruzeniny

Ahoj, mám dvouměsíčního chlapečka a je plně kojený. Už měsíc řešíme časté ukakávání, začalo to průjmy a z toho šílené opruzení, které se léčilo dva týdny. Někdy má zadeček dobrý a někdy horší až mokvající. Jde ale hlavně o stolici, jakmile je vzhůru a hýbe nožičkami tak ho bolí bříško, dost pláče a ukakává po troškách, trvá to třeba půl hodiny a během dne se to pořád dokola opakuje. Je z toho pochopitelně opruzený, omývám suším a mažu, na to mám různé přípravky, opruzeninu vyléčím ale potřebujeme se zbavit té stolice co mu to pořád dráždí. Na radu doktorky jsem vynechala mléčné výrobky, jsou to už skoro čtyři týdny. Dělali mu dvakrát stěr že zadečku a prý se nic neprojevilo.
Nemá někdo podobnou zkušenost čím to zlepšit? První měsíc života vůbec problémy neměl, změnilo se to ze dne na den. Dodám, že přibírá dostatečně, prý se nejspíš až přejídá.
Děkuji :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64264
8.2.21 13:26

@Sarkaa90 tohle je u prcku normální.. Spíš se zaměř na to, čím mazes. Namazane dítko se jen tak neoprudi. Popř změn pleny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
8.2.21 13:30

Jj, to znám, malej mi taky kakal několikrát denně, a teď jsou mu trimesice a kaka tak jednou nebo dvakrát týdne momentálně :mrgreen: (plně kojim) když takhle skoro nekaka, tak opruzenej není vůbec. Tak třeba ti taky časem přestane kakat tolik a bude vyřešeno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
8.2.21 13:37

Děkuju, plenky jsme měnili, vlhčené ubrousky dávno nepoužívám. Když jsem dávala léky na průjem tak jak měl čistou plenku a brzo zadeček vyléčený. Je opruzený jen mezi půlkama kde se dotýká kůže, vyloženě z toho kakání, přijde mi to agresivní. Horší je že mu to ujíždí takhle po troškách a třeba si v tom i spí a pak má kůžičku zničenou. :(
Dávám probiotika i espumisan na to bolení bříška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24803
8.2.21 13:40

@Sarkaa90 Dítě mi sice neukakávalo, ale excht se pokajdilo při každém kojení, takže třeba 11× za den. Oprizené nebylo.

Zaměřila bych se na pleny (my teda jeli převážně v látkových), časté přebalování, během dne omývat POUZE vodou (+ vysušit). Zkusit dítě nechávat bez pleny větrat, co to jde.
A dávat silnější vrstvu bepanthenu při každém přebalení, aby to udělalo ochranný film.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64264
8.2.21 13:41

@Sarkaa90 hele, můj je schopný takhle spát celou noc a když si nevšimnu, tak ho ráno odlepuju z pliny a opruzeny fakt není :think: bude špatně i to mazání. Čím ho mazes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
8.2.21 13:48

Nase mela co prd, tak ukaknuto…ja tehdy na radu lakt. poradkyne kojila na pozadani a dite se normalne prejidalo…z toho byly bolesti, neklidne spani a tady to ukakavani…kdyz skoncilo pprejidani, skoncilo ukakavani.., ale uplne se to vyresilo az s prikrmy a normalnim bobkem..na zadek bylo nejlepsi pouzivat perlan, namoceny ve vode s olejem a zadek pak poradne vysusit suchym perlanem, aby nesel mokry do pliny, na myti ve vode doporucuju od nobilis myci gel Julinka, to se velice osvedcilo. A take jsme nechavali mimco casto bez pliny, mela jsem takove obri nepromokave podlozky, ale to je u holcicky snazsi n

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
8.2.21 13:52

Jo a mazat bephanten, ale krem, ne mast, krem byl ucinejsi, pripadne na mokvajici opruzeniny je skvely odvar z repikovyho caje, rychle vysusuje a hoji a je protisvedivy, da se pridat do vany na sedaci koupel, nebo potirat na postizene misto a nechat uschnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
8.2.21 14:05

Dcerka měla strašné opruzeniny do masíčka, byly jsme týden v nemocnici. Pomohly velké vrstvy sudocremu, aby to chránilo kůži i při ukáknutí. Zadek vypadal jak v gypsu, ale pomohlo to rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
8.2.21 14:15

@Sarkaa90
Nám na opruzeniny zabral mycí olej Medvídek (od Eone). Spolu s perlanem místo vlhkých ubrousku. Není pak třeba ani mazat něčím dalším, olejicek vyživuje kůži a dělá ochranný film. Držím palce ať je vše brzy v pořádku, zbavíte se opruzenin i častého kakani :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
8.2.21 15:06

Zadeček omývám řepíkem (perlanem), mokvající místa poťupu fialkou kvůli vysušení a zbytek zadečku sudokrem. Když to mokvá tak ještě dvakrát denně pevaryl kvůli kvasinkám (mám od doktorky). Taky je dobrý Imazol.
Bepanthen mám taky, ale v tuhle chvíli není vhodný, udělá krásný film ale nemocnou kůži akorát uzavře a bylo to horší. To samé ostatní mastné krémy.
Děkuji za rady, spíš jsem myslela jestli to není nějaký alergen v mé stravě co by tu stolici horšil. Ale možná za to může to přejídání. Kdyby byl starší tak bych řekla že je to zoubky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
8.2.21 15:30

Kolik a jaké jíš ovoce? Citrusové plody, kivi. Mohla jsem během kojení jíst v podstatě jen jablka. Ostatní ovoce dělalo přesně to, co popisuješ. Patlala jsem dítě rybí mastí, smrdělo to, ale pomáhalo. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3158
8.2.21 19:15

Syn to má ze zubů, předtím ani problém nebyl. Po stolici co nejdřív přebaluji, hodně větrám zadeček. Používám teda aj vlhčáky, vždy nechám uschnout a mažu lehce Měsíčkovým krémem, který nechám vstřebat a dám plenku. Taktéž bývá případně zarudlý pouze kolem prdky 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
8.2.21 19:17

@lombrico Děkuju za tip, ovoce jím teď spíš jen jablka a banány, ale citron dávám do čaje tak můžu zkusit vynechat jestli to bude mít efekt 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
9.2.21 12:59
@Sarkaa90 píše:
Zadeček omývám řepíkem (perlanem), mokvající místa poťupu fialkou kvůli vysušení a zbytek zadečku sudokrem. Když to mokvá tak ještě dvakrát denně pevaryl kvůli kvasinkám (mám od doktorky). Taky je dobrý Imazol.
Bepanthen mám taky, ale v tuhle chvíli není vhodný, udělá krásný film ale nemocnou kůži akorát uzavře a bylo to horší. To samé ostatní mastné krémy.
Děkuji za rady, spíš jsem myslela jestli to není nějaký alergen v mé stravě co by tu stolici horšil. Ale možná za to může to přejídání. Kdyby byl starší tak bych řekla že je to zoubky.

Klidne muzes zkusit i eliminacni dietu, rady jsou na internetu..ja to zkousela, kvuli kolikam.., sice to nezabralo, opravdu se muselo jen pockat, ale ja potom aspon krasne zhubla a nic se tim nezkazi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat