Miminko na dluh?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tidlyfidly
Nováček 3 příspěvky 24.01.18 23:33
Miminko na dluh?

Ahoj,
Rada bych se zeptala na váš názor ohledně něčeho co mě delší dobu trápí.

Je mi 30 let, partnerovi 40 a rádi bychom miminko (už posledních pár let).
Problém je v tom že nemáme finance a necítíme se finančně zabezpečení pro tak důležitý krok. Bereme to hodně zodpovědně a chceme mít nějaké zázemí a něco našetřeno pro případ nouze, prostě alespoň „půlroční rezervu“. Problém je že takto čekáme už pár let, až se naše situace zlepší…a stále nic.
Máme dluhy (cca 200 000kc) které splacime ale trvá to dele než jsme čekali (loni nečekaná ztráta zaměstnání, nečekané výdaje v průběhu roku apod) a stále se splácení prodlužuje. Žijeme v pronajatem domě a nic pořádně nevlastnime.
Oba jsme pracovití a věříme že se dluhu zbavíme během 2 let pokud nenastanou opět nějaké problemy.

Oba cítíme že nam bio. hodiny tikaji o stošest ;)
A nechceme čekat další 2 nebo 3 roky a pak teprve začít zkoušet.
Je to pro nás utrpeni, čekat stále „až našetříme na mimi“…ale zároveň jsme velice zodpovědní a bojíme se přivést dítě na svět do dluhů a tak máme veliké dilema které nám brání do toho skočit.

Rada bych slysela nazory ostatnich.
Jak by jste se k tomu stavěli vy?

Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1998 příspěvků 24.01.18 23:40

Já bych se k tomu stavela tak, ze bych si dluhy neudelala. Je to moje nocni mura nekde dluzit. Na rovinu si to neumim predstavit mit dite a dluhy, ale zije tak spousta rodin, tak to asi jde…

Pidulka1991
Závislačka 2829 příspěvků 24.01.18 23:41

Nevim co presne chces cist?? Prijde mi zvlastni, ze ve vasem veku (minimalne partnera) nemate nic nasetreno, zadne rezervy, sporeni, nic?? :think:..my nemeli nic, jen hypo na krku (mame.furt).. ale. setrime, jine dluhy nemame a myslim si, zr nam nic nechybi..

andelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 24.01.18 23:42

No, my jsme do dětí šli s ex, když jsme též nic moc neměli, čerstvě úvěr na byt, jinak já bez příjmu. On normálně zaměstnaný ( 3 roky). Mně bylo 26. Teď mi je skoro 35, s přítelem jsme v pronájmu, opět platíme úvěr, ale nějaké úspory máme, musíme, budeme mít čtyři děti. Jako po 30 mi neříkej že nemáte zázemí a něco našetřeno. 200 tis dluh není tak moc, bydlet máte kde..rozhazovat určitě nebudete, když jste tak zodpovědní.

gatubela
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 24.01.18 23:42

200tisíc není nijak velký dluh…my jsme s manželem šli do dítěte při manželově 5× větším(díky kamarádově superkšeftu)…a vyhrabali jsme se z toho…nyní máme děti čtyři a 4milionovou hypo na dům :D ;)

Petulle4
Kecalka 164 příspěvků 24.01.18 23:49

Já jsem teda otěhotněla, až když jsme měli všechno splaceno, ale myslím si, že 200 000 není zase tak velký dluh. Taky se ti nemusí podařit zapadnout hned napoprvé, pak 9 měsíců budeš mimčo nosit a další cca půl roku budeš brát mateřskou, což jsou větší peníze než na rodičáku, takže minimálně rok budeš při penězích. Já bych se toho nebála, když oba s partnerem po dítěti už toužíte. Co já mám ve svém okolí, tak mají mnohem větší dluhy a jde to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 00:02

Zalezi kolik vam mesicne zbyva penez.. a kolik bude zbyvat az budes na rodicaku..

Me je 34, mam 5m chlapecka a z cervenych cisel jsem se dostala pred cca tremi lety.. pak jsem hodne sporila na vybaveni noveho bytu a az jsem vse pokoupila, zacala jsem setrit na miminko.. a jsem za to rada! Je to super pocit, nemuset se strachovat do budoucna a poridit si a hlavne svemu dítěti co chces :potlesk:

Držím pěsti

pikola
Neúnavná pisatelka 19087 příspěvků 25.01.18 00:29

Tak pokud pak vyjdete s výpadkem jednoho příjmu :nevim:

Netopirek
Echt Kelišová 7759 příspěvků 25.01.18 00:29

Tak dluh má v dnešní době skoro každý. Záleží spíš kolik vám po zaplacení všeho zbyde.
Vlastní bydlení nemůže mít každý, na podnájmu není nic zlého, pokud vám to nevadí. A máte jistotu dlouhodobého podnájmu.
Mimino není nikterak finančně náročné, takže šetřit vysloveně na něj je zbytečný. Ale mít něco pro strýčka příhodu je dobrý.

Já bych si položila pár otázek - Jsme schopný dávat peníze stranou už teď, biď minimum? To jak teď bydlíme nám vyhovuje? Stačí chlapův plat na povinné položky, bez jídla a drogerie?

Jestli jo, tak bych se o mimčo klidně pokoušela. Stejně se nemusí zdařit hned.

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 25.01.18 00:55

Na tohle se těžko odpovídá, není to lehké rozhodnutí. Na koho jsou dluhy napsané, na tebe, na přítele? A kde ty dluhy jsou v bance, nebankovce, u rodičů? Kolik splácíte měsíčně?

Ta částka není moc velká, ale vypadne tvůj příjem splacení se vám zase posune. Partner může zase přijít o práci, dítě můžete mít alergické, můžou se vám narodit dvojčata… Máte rodinu, co by vám v případě nouze pomohla?

Cítíte se na to díte krom financi?

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 25.01.18 00:59

Odesláno 4×.

Příspěvek upraven 25.01.18 v 02:11

Procházející

Odesláno 4×.

Procházející

Odesláno 4×.

elibro
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 25.01.18 01:03

Ideální to není, ale pokud přežijete a dokážete splácet i při mateřské, tak mi dítě přijde jako větší hodnota. Taky nikde není psáno, že bude hned. Každopádně 99% výbavičky lze zdědit po příbuzných, známých, sousedech… Nebo koupit za pár kaček v bazarech. A mimino toho doopravdy potřebuje výrazně míň, než tvrdí mateřské časopisy…

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 25.01.18 05:22

8o 8o ve vasem veku nemate vubec nic krom dluhu??? To je darda. Pises, ze jste pracoviti no tak chyba asi musi byt nekde jinde. Zrejme neumite udrzet korunu.
Nejdriv bych se snazila naucit hospodarit a pak bych teprve sla do ditete.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prahu zahltily zelené koloběžky: Rozpadají se a ohrožují všechny kolem!

Ulice Prahy v posledních týdnech zaplavil světový fenomén – zelené... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >