Miminko nechce spát v postýlce

30
24.6.15 10:58

Miminko nechce spát v postýlce

Dobrý den, koukala sem a je tu spousta diskuzí na tohle téma ale zatím se nenarazila přesně na můj problém…maminky si většinou stěžují že snima miminko spí ale že se pak nechce naučit na postýlku já mám problém takový že miminko spinká samo ale v kočárku :? Jsou jí ted tři měsíce když jsme přijeli z porodnice v té postýlce špatně spala tak sem jí zkusila šoupnout do kočárku a spinkala krásně…řekla sem si že se tam asi cítí bezpečněji a nechala jí tam spinkat až do ted jenže holčička nám roste a už tam začíná být taková namáčklá :D sice si zatím nestěžuje ale z kočárkem to asi nejde do nekonečna…tak že bych jí potřebovala přesměrovat na postýlku aby se vyspinkala ted sem jí tam dávala párkrát spinkat přes den a usla ale poslední dobou když jí tam položím tak tam spát zase nechce ani přes den ani na noc…tak nevím jak jí to naučit :nevim: nevíte jak na to??? :) děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56562
24.6.15 11:07

V kočáře spal strší do 2,5 přes den.
co hacku, nechceš zkusit?
nebo nějak omezit prostor i v té postýlce- kojící polštář, položit do klasického polštář…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2039
24.6.15 11:11

@rolexka Taky bych zkusila omezit prostor v postýlce, aby tam byla taková zmáčklá jako v kočáře a třeba by to zabrala. A s tím kočárem musíš houpat nebo jí tam jen položíš a ona spí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5537
24.6.15 11:16

Já syna měla v kočáře i přes noc, byl dost houpací, tak jsem jenom zašla pohoupat a spal, to asi tak do 4M. A tak cca do 6M jsem ho uspávala v něm uspávala doma přes den, když se nešlo ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
24.6.15 11:17

Dej jí do postýlky kojící polštář, obyčejné polštáře, sroluj peřinu, deku nebo něco, aby byl prostor malý jako v kočárku a postupně třeba zvětšovat. Klidně bych to zkusila tak, že ji začneš uspávat na rukou a v polospánku ji přenášela do postýlky. Aby vnímala, že jde do postýlky, ale už neměla šanci se probrat :lol: Ale kolikrát je to těžký no :mrgreen: Já jsem taky kluka neměla v postýlce ze začátku, byl v malém košíku a taky si pa musel zvykat na postýlku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 11:17

Ahoj, měli jsme podobný problém. Malý, když jsme přijeli z porodnice, vůbec nechtěl spinkat v postýlce (hlavně v noci, přes den jakš takš) - nejlepší to bylo taky v kočáře. Už jsem z toho byla na nervy, protože večer se chtěl pořád chovat nebo spát se mnou v posteli, což jsem nechtěla, bála jsem se. Nám pomohlo až postýlku přirazit úplně k mé posteli, dát do postýlky mantinel (ale nechat mezeru u hlavičky, aby na mě viděl) plus jsme dali nad postýlku kolotoč, aby se mohl dívat na hračky (ale hudbu jsme nepouštěli). Párkrát jsem uspávala tak, že jsem si lehla na svou postel, držela prcka za ruku, dala dudana a naučil se tam spinkat úplně v pohodě. Myslím, že tak po 14 dnech už mě tam ani nepotřeboval - jen ho dám do postýlky, pohladím a on usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
24.6.15 12:00

Mě miminko spinkalo až do roku jen v kočárku, nechtěla jinde, ale nakonec ji to přešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
24.6.15 12:07
@PetrušeKl píše:
@rolexka Taky bych zkusila omezit prostor v postýlce, aby tam byla taková zmáčklá jako v kočáře a třeba by to zabrala. A s tím kočárem musíš houpat nebo jí tam jen položíš a ona spí?

No jak kdy :D někdy jí tam položím chvilku kouká a pak sama usne a někdy jí zase musím chvilku podrncat a spí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
24.6.15 12:09

Děkuju za rady všem :) zkusím teda zmenšit prostor v postýlce snad to zabere :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
24.6.15 12:12
@denasu píše:
Mě miminko spinkalo až do roku jen v kočárku, nechtěla jinde, ale nakonec ji to přešlo.

Do roku si to neumím představit :D už ted je tam taková zmáčklá :D no uvidíme přinejhorším jí tam ještě chvilku nechám ale je to otrava cestovat stím kočárem po domě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
24.6.15 14:14

@rolexka Těžko říct, co se těm dětem v hlavě honí. Starší spal přes den téměř výhradně v kočáře (několik měsíců výhradně v jedoucím) od cca 3 měsíců do cca roka. V posteli mi prostě neusnul a když už, tak třeba na 10 minut a já fakt neměla nervy ho hodinu nějak uspávat, aby se mi za chvíli probudil. Takže jsem raději vozila, tam byl tuhý během pár minut.
Mladší v postýlce přes den usne, dopoledne povětšinou i sama, odpoledne jede bílý šum. V kočáře spí kolikrát jen vyjedu před dům na čerstvý vzduch, přitom před tím půl hodiny v postýlce, ač očividně unavená, nemohl zabrat. :nevim:
Takže jsem dospěla k názoru, že nemá moc smysl v tom u těchhle prťousů hledat nějakou logiku a v zájmu zachování příčetnosti všech zúčastněných jít cestou nejmenšího odporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2039
24.6.15 20:37

@Svistice Naprosto souhlasim! V zajmu meho spanku, tudiz vesele a odpocate maminky bych i kotrmelce delala. Jedine bych se pak casem bala, aby z kocaru nevypadla, az bude pohyblivejsi :think: Zase ji nejak ksirovat mi prijde blby, to by se ji moc nelibilo. Ja jsem taky schopna delat vsemozne blbiny, jen aby deticky byly spokojene :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
25.6.15 15:15
@PetrušeKl píše:
@Svistice Naprosto souhlasim! V zajmu meho spanku, tudiz vesele a odpocate maminky bych i kotrmelce delala. Jedine bych se pak casem bala, aby z kocaru nevypadla, az bude pohyblivejsi :think: Zase ji nejak ksirovat mi prijde blby, to by se ji moc nelibilo. Ja jsem taky schopna delat vsemozne blbiny, jen aby deticky byly spokojene :D

No s toho mam taky strach aby pak ještě nevypadla proto už bych jí chtěla pomalu nějak směrovat na tu postýlku ale kočárek je kočárek no :D snad se jí teda časem v postýlce zalíbí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
25.6.15 15:20

@rolexka Jak vypadnout? Dítě Ti z kočáru vypadnout nemůže - jako ležák jezdí v korbě, když začne sedět, tak jde do sporťáku a tam je madlo a pásy. :nevim: Navíc sedící a pak chodící dítě už rozumí minimálně slovu ne, takže ho naučíš, že blbiny se v kočáru prostě neprovádějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12803
25.6.15 15:35

@rolexka Ja bych zkusila polozit na perovy polstar, my meli podobny problem sice jen pres den, kdy v postylce byt nechtela, tak jsme ji davali na perovy polstar a spala jak andilek kdyz se teda neslo ven v kocare. V noci nastesti spinkala jen co se do postylky polozila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama