Miminko pláče - povzbuzení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 20:43
Miminko pláče - povzbuzeni

Holky, asi se potrebuju jen ujistit, ze v tom nejsem sama a vypovidat se. Mám chlapecka, ktery ma 6 tydnu. Prijeli jsme z porodnice jeste se zvysenymi hodnotami na zloutenku a maly asi i kvuli tomu cely den do trech tydnu prospal. Budil se pravidelne po 3 hodinach na kojeni a zase usnul. Ctvrty tyden uz spal mene, ale neplakal, vydrzel byt v postylce treba hodinu vzhuru. Plakal naximalne v noci, kdyz se hlasil o jidlo. Kazdy mi rikal, jak mam zlate miminko, je to moje prvni, takze nemam zadne srovnani. Ja jsem si toho luxusu nevazila, protoze me doma cekala horda krabic k vybaleni a uklizeni (stehovali jsme se, kdyz jsem byla v porodnici). Takze jsem pokazde, kdyz usnul, mela prace nad hlavu. Kdyz byl malemu mesic vse se obratilo. Place dost casto, neskutecne se vzteka a ja mnohdy ani nevim proc. Nektery den jim prvni jidlo ve tri odpoledne a jsem rada, ze si stihnu zajit na zachod. Asi ho trapi brisko a ze se nemuze vyprdet, davame espumisan, ale zatim zadny vysledek. Musim mu davat 3 x denne i zejezo, takze je to takovy kolotoc. Cely den nedelam nic jineho nez ze pocitam, v kolik mu dat zelezo, kdyz to musi byt po dvou hodinach od kojeni a pul pred dalsim kojenim. Nekdy to je proste nerealne, kdyz kojim po kratsi dobe jak za tri hodiny. Nekdy se mi uz v noci taky chce brecet s nim - unavou i bezmoci, ze mu nemuzu pomoct nebo ze nevim proc place… Pripadam si uplne neschopne

Reakce:
Leviatan
Závislačka 3227 příspěvků 21.08.19 20:46

To je naprosto normální měla jsem to úplně stejně. Tedy až na to že malý vyváděl od začátku. Rumba ve třech měsících jsme přišli na babycalm kapičky a ty docela zabíraly. Ono se to všechno srovná zhruba kolem toho třetího měsíce to začne být trochu lepší.

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.08.19 20:52

Co davas za zelezo? synovi nesedel Aktifferin
navic se kojil co chvila, takze rozestupy se nedaly. rekla jsem doktorce o jiny pripravek a mel po nem i lepsi stolici.

Hoa Mai
Kelišová 6761 příspěvků 21.08.19 20:52

A ted si predstav, ze mas druhe a treti dite a ono rve uz od porodnice a ty nevis, jak mu pomoci jinak, nez neustalym nosenim a kojenim. Tim nechci zlehcovat tvou situaci, jen to rict, ze proste nektera miminka jsou narocna, hodne kontaktni, potrebuji se donosit (mimochodem nam noseni v satku pomahalo ns prdiky), kojit casteji, nez jim urci tabulky a nebavi je lezet v postylce a cucet do stropu. Holt mas jedno takove, je to narocne, ale zvladnes to. Uprimne receno, ja uz bych doma novorozence a kojence mit nechtela :mrgreen:, bylo to opravdu narocne, ale jestli te to povzbudi, tak treba moje deti jsou od batolete dal uplne skvele, nevztekaji se, jsou sikovne, samostatne, je s nimi legrace a delaji nam fakt radost.

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 21.08.19 21:07

Měla jsem tři najednou, klid, a upřímně železo umí dělat velkou paseku v bříšku, zácpu a bolení

HayLin
Kecalka 118 příspěvků 21.08.19 21:20

Ahoj, já měla plačtivé a nespící miminko už co se narodil. ono to přejde uvidíš, je to jen takové období. kolikrát jsen už v noci i přes den brečela tou hroznou únavou kdy jsem dohromady naspala třeba 2 hodiny… doteď mám z toho hrůzu :D ale víš, miminko se vyvíjí, začíná vnímat, jeho spánek se mění. ono se to časem zlepší, jen se to musí vydržet. Mě syn kolikrát plakal i hodinu v kuse, když jsem zkoušela všechno, přišel přítel a u něj se hned uklidnil.. kdyztak si řekni někomu o malou pomoc, nejsi v tom sama :) držím palečky, to zvládneš :srdce:

alialiali
Kecalka 486 příspěvků 21.08.19 22:33

Může to být tím železem co mu kapes, že ho z toho bolí bříško, zeptej se doktorky, zda není jiný přípravek, či zda to ještě potřebuje vůbec kapat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 23:17
@Teresa.p píše:
Co davas za zelezo? synovi nesedel Aktifferin
navic se kojil co chvila, takze rozestupy se nedaly. rekla jsem doktorce o jiny pripravek a mel po nem i lepsi stolici.

Mame prave 3 x denne ten Aktifferin :( a zacali jsme teprve pred par dny, tak nejakou dobu jeste kapat budeme.

Au_Lait
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 23:30

Taky jsem měla plačtivé a nespící miminko, které jsme museli unosit. Tenkrát jsem brečela zoufalstvím, dnes na to vzpomínám jako na krásné období, kdy jsme si s dcerou vytvořily krásný vztah.
Ani v takřka roce toho moc nenaspí, ale zase to se muže kdykoli změnit. Dřív jsem se hodně upínala na magické slůvko AŽ. Až se otočí na bříško, až začne lézt, až se rozmluví… Jenže každá tahle fáze přinese něco, s čím si nevím rady, nebo je náročné. Držím palce. Miminka nám rychle odrostou ;).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 00:02

Taky jsem párkrát brečela v noci u postýlky :) malá má taky problém s bříškem, nám ale nepomohla jedna věc ale kombinace všeho možného. 1. Espumisan - já dávala před každým jídlem. 2. Probiotika - ty jsou vhodné dávat když dáváš kapičky na prdíky. 3. Kup u Rosmanna za stovku pytlíček s pecičkama, dáš nahřát do mikrovlnky a položíš na bříško. 4. Až bude mít mimčo nahřáté bříško tak ho masíruj krémem Pupík (ve směru hodinových ručiček. Tim Pupíkem mažu každé ráno i večer po koupání preventivně, je to jen přírodní mast ;) když mimčo i tak pláče tak nejlepší je vzít na tygříka. Je to běh na slouhou trať, ale nám kombinace toho všeho pomohla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 00:06

Ještě jsem zapoměla napsat - hlavní je pořádně odříhnout! I když odříhne tak zkoušej dál, malá si po prvním odříhnutí kolikrát odříhne ještě jednou třeba po dalších pěti minutách ;)

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.08.19 07:28

Tak rekni mudr ze nezvladas delat poradne ty rozestupy (coz ja uplne chapu) at ti napise to druhy (ted nevim jestli ferronat nebo za
co jsme to vymenily)

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.08.19 07:29

Nebo Maltofer kapky. uz nevim, ale fakt
mi prislo, ze mu bylo
lepe. po tom aktifferinu i ublinkaval.

Váš příspěvek
Reklama