Mladší dcera bije starší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aida
Stálice 56 příspěvků 29.01.10 13:19
Mladší dcera bije starší

Holky potřebuju poradit. Mám dvě dcery, starší má tři roky, mladší 13 měsíců. Můj problém je, že nevím, co se situací, kdy mladší dcera bije starší. Starší si třeba hraje, mladší přijde a strčí do ní, nebo starší sedí na nočníku, malá přijde a začně ji tlouct nějakou hračkou či rukou. Pořád jí říkám, že to nesmí, že může jen hladit, ale jak když hrách na stěnu háže. Za chvíli je to tu zas. Starší jí to pak někdy začne vracet, a pak je fakt veselo. Nevím co s tím. Nemůžu být pořád s nima a hlídat je, ať si neubližují. Poradíte? Díky.

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 29.01.10 13:40

Tak u nás je něco podobného..Mám tříapulletého syna a 14 měsíční dcerku..Malá taky Adámka někdy bije,kouše,štípe i bezdůvodně..Někdy si začne Adámek,že jí v dobré víře sebere něco,co nemá mít,ona si to hájí,je řev..

Adámek takový nebyl.Já to beru ale tak,že to mladší dítě musí být průbojnější,naučit se bránit si svoje,má soupeře..Starší dítě to logicky dělat nemohlo,protože nemělo s kým soupeřit..Proto nějaké srovnávání prvorozeného a druhorozeného se jeví jako neadekvátní a nespravedlivé­..Většinou to neřeším nijak.Obrnit se trpělivostí,každé dítě do jiné místnosti,jinak zaměstnat..

Já pocházím ze 4 sester a taky jsme se v určitém období rvaly jak koně.Je to normální.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 29.01.10 14:08

Vysvětlovat obvykle nestačí. JE ještě malá na to aby to pochopila. CHce to vždy chytnout za ruku a říct důrazně, že se to nesmí a odvést jí dál. Když to zopakuje, odvést do vedlejšího pokoje a říct jí, že když bije sestru, tak si s ní nebude hrát a nechat jí tam. Případně jí vzít tu hračku, co jí s ní bije a schovat s tím, že se to nedělá.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 29.01.10 14:56

Mladší syn to dělá taky a kamarádky holčička taky. Já bych dala najevo, že se to nemá nebo nechala na nich, ať si to vyřeší. Určitě je to normální a neojedinělé.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 29.01.10 15:31

Já taky nejsem pro,řešit mezi sourozenci každou blbost..Něco jiného je,když už jeden druhému vědomě ubližuje..Ale i starší se musí naučit adekvátně bránit.

A taky bych v žádném případě nepostavovala tu starší do pozice,že je už rozumější,musí toho nechat,musí ustoupit.A ještě s vysvětlením,že malá je malá a nemá rozum.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 29.01.10 17:10

Jenom perlička: moje dvě sestry si v dětství relativně často vjely do vlasů, no a když bylo kraválu příliš, tak přiběhla máti a srovnala nás všecky. Já jsem dostal preventivně taky, že jsem coby nejstarší měl mít rozum a srovnat je… :-P

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 29.01.10 20:12

Jako děti jsme hodně vedle sebe vyrůstali - píšu podle věku: brácha, bratranec, já , sestřenice. Jednou nás babi vzala někam vlakem a tam jsem se pohádala se sestřenicí a já jí nabančila. Bratrance se jí zastal a nabančil mě a můj brácha nabančil bratránkovi. Sestřenka byla vždycky užalovaná a šla to říct babičce a ta zbančila bráchu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >