Mléčné jídlo pro 8m prcka

1234
13.7.05 10:57

Mléčné jídlo pro 8m prcka

Ahoj, prosím Vás, maminky, o typy na mléčnou snídani. Matýsek (8m) mi ráno odmítá prs (asi se bojí, že ho budu hned po ránu zase uspávat :lol: ) a já bych mu tím pádem ráda zavedla snídani. K svačině ještě kojím (pak jde spát), to chci časem nahradit ovocem, k obědu má zeleninku, někdy s masem, odpoledne ovo. přesnídávku s jogurtem a večer kaši. Pije málo, jen vodu nebo čaj k jídlu. Máte prosím nějaký typ na jídlo, které bude mít mléčný základ a nebude to kaše ani jogurt? Přijde mi, že trocha jogurtu a kaše je za den málo, co se týče přísunu mléka. Už dost dlouho zkouším Nutrilon nebo Bebu a to tak 1× polkne a nezájem, tak že bych tím nahradila celé jídlo, to asi těžko.
Mohla bych mu dávat kaši i ráno, ale je už tak dost „tlustý“ (8m - 9,5 kg - 67 cm), tak mos kalorií přidávat nechci. Zoubky zatím nemáme. Dík za rady. Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

614
13.7.05 11:32

Ahoj,
nevim, jestli ti to pomuze (my zacali se „normalnima“ snidanema az po 1 roce), ale pokud uz tvuj Matysek zvladne chleba nebo pecivo, maz mu chleba s pomazankou :wink: Ja vetsinou delam pomazanky na zaklade tvarohu + neco k tomu - ze zacatku trosku pazitky nebo jarni cibulky a mrkve, redkvicek, pak, kdyz uz byl Kuba vetsi, tak pridat nastrouhany syr, kureci sunku, trosku normalni cibule nadrobno, maly strouzek cesneku (pokud ho snasi)… myslim, ze fantazii se meze nekladou :lol: K tomu treba kousek nakrajeneho rajcatka nebo hrozny vina, podle chuti a podle toho, co ma maly rad…
Rohlik krajim na tenke platky a mazu jako jednohubky, chleba namazu a nakrajim na male kosticky a Kuba se krmi sam, ze cehoz ma obrovskou radost!
Krasny den a spoustu pozdravu Matyskovi :lol:
Eliska a Jakub (15,5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
13.7.05 11:40

Ahoj, dík moc za typy, ale Matýsek je ještě jaksi bez zoubků, tak nevím, jestli by chlebík zvládnul. Možná bych mu mohla dát kousek kůrky na žužlání? Sice by se tím moc nenajedl, ale mohlo by ho to zabavit, ne? V rodině žádnou alergii nemáme, tak snad už by to mohl kvůli lepku. V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
13.7.05 11:49

Ahojky,
já bych se tedy tvarohu do 1 roku vyhnula…nedoporučuje se!!!! S tím česnekem taky nevím.
Zkus dávat kousky rohlíku se sýrem-žervé-bez konzervačních látek. Ne ten co vyrábí Danone. Je o tom níže diskuze tak si to tam přečti.
Není nic moc dobrý, ale moje žroutice ho papá.
Máme taky 8měsíců, ale máme 2 zoubky. Když mu budeš ten rohlíček dávat po malých kouskách rovnou ho spolkne. Taky jsme tak začínaly takhle se snídaní, teď přidáváme to žervé a sunar 100ml vypije jak nic. Chutná jí, s tím jsme neměly problémy.
Tak ahoj a papání zdar
Radka a Sabinka 8m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
13.7.05 11:51

Ahojky,
ja Klarku (9m) taky rano kojim, jenze jaksi mlicka uz moc neni, taha taha a nic moc. Davam dopoledne jogurt se troskou presnidavky, sni tak 200ml, obed zelenina, odpoledne presnidavka, vecer kase 150ml+kojeni. Taky jsem resila, jestli ma dost mleka, Nutrilon nechce, ale budu asi duslednejsi, protoze se ode me opravdu skoro nenapije. Kojim jeste v noci, tak doufam,ze ma mleka dost. Jestli kojis jeste dopoledne, tak si myslim, ze to Matyskovi taky snad staci.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
13.7.05 12:07

Já taky doufám, že mu to bude stačit i bez té snídaně. V noci kojím 3-4× a fakt polyká, tak toho snad má dost. V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
13.7.05 23:12

Ahojky,

a co zkusit dávat jogurty? Můj první syn jeden čas (právě od 8. do 11. měs.) nejedl nic jiného, než jogurty (+ovoce+kojení), veškerý jídlo odmítal.
Jinak naše doktorka říkala, že některé děti jsou holt nemléčné :D , tedy že nepotřebují mléko, jako můj synek, ten ho pije tak jednou týdně, když si řekne o kakavíčko :D , je ale už starší (3 roky). Mléko přestal pít poté, co jsme mu odebrali dudlíčka ve 2 1/4 letech.

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama