Očkování MMR - dát či nedát?

3679
25.9.12 07:30

MMR dát či nedát?

Ahojky holky, chci se zeptta je nám 23 měsíců. čeká nás očkování MMR-ale mám z toho šílenej strach :,(

Očkování jsme měli odložené -od alegologa, ale v srpnu jsme byli na kontrole, a vše v pořádku, snížená imunita nás opustila-doufáám že napořád…Řekl že živá vakcína se má naočkovat ve 2 roce, takže bysme měli jít ted + -,ALE JESTE MI REKNETE jake jsou nasledky ockovani…Atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.9.12 07:54

Prosím co je to MMR? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
681
25.9.12 08:02
@Anonymní píše:
Prosím co je to MMR? :nevim:

Očkování v15ti měsících Priorix - zarděnky, příušnice, spalničky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
25.9.12 08:07

@LucieŘ Horní hranice kdy očkovat MMR není daná, takže tě nikdo nemůže nutit ho teď nechat naočkovat. :! Pokud měl sníženou imunitu, tak bych ho rozhodně nenechala očkovat, kdyby jsi měla problémy se školkou, tak až před ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.12 08:10

Tak já se přidám, taky váhám, akorát že malej už má 3 eoky. Nejdřív jsme měli alergii na mléčnou bílkovinu, pak se mu to spravilo, ale začal chodit do školky a byl pořád nemocný, a kamarádka doktorka mi doporučila očkovat to, až bude úplně zdravý. Teď má zas rýmu, doktorka se pořád ptá, kdy teda, tak nevím :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2283
25.9.12 08:14

Dceru to ceka az za rok, ale uz ted vim ze ockovat nebudu v prvnim terminu, ale budu odkladat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6907

Malý dostal očkování v 17ti měsících a ťuky, ťuk bez reakce. :dance: Taky jsme my dospělí byli očkovaní a zvládli jsme to. :nevim: Reakce se může projeviit až za cca 10 dní (každý doktor říká jiný počet dní) horečky, podrážděnost, nechutenství..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997

MMR je vakcína proti příušnicím, spalničkám a zarděnkám - Priorix. Očkuje se od 15- měsíců druhá dávka za 6-10 měsíců po první v odůvoditelných případech později. Není stanoveno do kdy se musí doočkovat, proto lze odložit - bez postihu (většina školek toto očkování vyžaduje). Doporučuji si přečíst diskuze v sekci očkování je jich tam dost a jsou i „čerstvé“ :lol:, Taky není od věci přečíst příbalový leták- na vakciny.net. Já syna očkovala cca ve čtyřech letech jednou dávkou (stačí na spalničky a zarděnky- cca 96-98% má protilátky po první dávce,, u příušnic je to méně)druhou mám asi v plánu v pubertě, ale uvažuji jen o příušnicích. Syn po očkování začal trpět na záněty středouší, bylo to hrozné, vyřešilo to (snad) odstranění nosní mandle. Rozhodnutí je na tobě, načti a udělej si názor, pro každédo je to „pravé“ něco jiného :nevim: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3419
25.9.12 08:17

http://jetensky.net/…-zardenkach/
Docela zajímavé čtení o MMR a i o zarděnkách, příušnicích a spalničkách.
Za mě bych zatím určitě neočkovala a ještě bych nějaký čas počkala, ze zákona není žádná hranice, do které dítě musí být MMR očkováno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
25.9.12 08:20
@26lenka píše:
Malý dostal očkování v 17ti měsících a ťuky, ťuk bez reakce. :dance: Taky jsme my dospělí byli očkovaní a zvládli jsme to. :nevim: Reakce se může projeviit až za cca 10 dní (každý doktor říká jiný počet dní) horečky, podrážděnost, nechutenství..

Zrovna těchto reakcí bych se vůbec nebála, jsou mnohem horší a většinou příjdou trochu později :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19493
25.9.12 08:31
@MarieP píše:
Zrovna těchto reakcí bych se vůbec nebála, jsou mnohem horší a většinou příjdou trochu později :nevim:

tak tak… :?
navic my jsme byli ockovani jinou vakcinou a postupne. Absolutne nechapu, proc bych klukovi mela davat zardenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3679
25.9.12 08:32
@MarieP píše:
Zrovna těchto reakcí bych se vůbec nebála, jsou mnohem horší a většinou příjdou trochu později :nevim:

Mas na mysli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19493
25.9.12 08:34
@LucieŘ píše:
Mas na mysli?

treba neurologicky poruchy, v Italii treba soud potvrdil, ze na vzniku autismu ma MMR podil…atd atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3419
25.9.12 08:39
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
25.9.12 08:43

@LucieŘ je toho spousta, od neurologických potíží až po záněty středouší…na něco můžeš přijít až ve škole…nikdo ti neřekne že to má spojitost s očkováním, proč taky za 5 let, přede MMR vakcínou měl párkrát rýmu, do školky chodil od 3 let, prostě nic jiného to být nemohlo. Stejně mi bylo řečeno, že to nedokážu :nevim: a kolik takových dětí je :nevim:, ty statistiky jsou velmi podhodnocené :poblion:. Pokud byl problém s imunitou tak bych ještě očkování odložila, můj syn byl v pohodě a zamávalo to s mím pěkně a já jen doufám, že se nenajde ještě něco jiného :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama