Mobil pro nevidomé

4478
31.5.13 15:37

Mobil pro nevidomé

Ahojky,

mate nekdo tip na cenove pristupny telefon pro zrakove postizenou osobu? Moji sestre doslouzila jeji staricka nokia, kterou „mela v ruce“ jeste kdyz videla a tak z ni umela telefonovat i pri ztrate zraku. Podobny uz nikde nesezenu a tak me napadlo koupit ji telefon s hlasovym ovladanim nebo s cimkoliv sikovnym, co by ji naucilo nebo usnadnilo telefon ovladat. Jenze co jsem hledala na netu, jsou tyhle telefony strasne drahe. Ma nekdo tip na cenove dostupny telefon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
522
31.5.13 16:14

Co třeba aligator, nebo nějaký jiný telefon s dobře hmatatelnými tlačítky. Nezkoušela jsi se podívat do nabídky mobilních telefonů pro seniory? ty mají většinou klasické tlačítka, jednoduché menu, sos tlačítko a možná by se u některého našlo i hlasové vytáčení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
31.5.13 17:07

@74paja nebo co koupit stejný když je na něj sestra zvyklá :think: určitě by se sehnat dal.

• Citovat
  • Nahlásit
4478
31.5.13 20:23

@Jasněnkaa Ahoj, bohuzel je to uz hooodne stara Nokia… uz jsem prosla nekolik obchodu s pouzitymi mobily… a uz ho fakt nikde nemaj. Je to Nokia 3310 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
31.5.13 20:28

Na aukru jich pár je http://aukro.cz/…g.php/search?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
31.5.13 20:30

@prudusinka Na aligator jsem koukala, ma hezka velke tlacitka, ale display tak maly, ze ty jmena by tam urcite nevidela s temi jejimi zbytky zraku. Nechapu, proc udelaji velka tlacitka, ale display o nicem, i kdyz se font zvetsi.
Navic bych fakt asi neco modernejsiho, co by se dalo ovladat hlasem, protoze s tim jejim zrakem je to horsi a horsi… :| Ted to prirovnava k pohledu pres mikrotenovy sacek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
31.5.13 20:31

@Putuka jeeej supr. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
31.5.13 20:34

Koupim ji zatim ten stejny, nez nadabim na neco modernejsiho za rozumnou cenu. Ale ty ceny :zed: smartphone ovladany hlasem… to je poradna palka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
31.5.13 20:44

@74paja 3310 najdeš, kouknu doma, možná ji máme :nevim: bych ti ji kdyžtak poslala. Zítra ti napíšu.

• Citovat
  • Nahlásit
245
1.6.13 15:55

@74paja ahoj, nevím proč bys kupovala?? ze zákona má sestra nárok na telefon. Mám nevidomého bratra a přispěli mu přes 10 tis a on si doplatil jen 1000 kč, pokud budeš chtít, můžu se ho zeptat jak to zařizoval, vím že to bylo plno vyřizování a zabralo to všechno přibližně půl roku než se to vyřídilo, ale teď má telofon s hlasovým výstupem, taky má nárok na notebook s hlasovým výstupem a další věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
1.6.13 19:18

@Renatuška To vazne? Vubec me nenapadlo, ze by na to mohla mit narok. Tak se mi zeptej, budu moc vdecna za kazde info. Diiik. :kytka:
Je to trebas zavisle i na stupni ZP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
3.6.13 17:03

@74paja ahoj bratr má ztp/p a 3 stupeň. budu s ním v pátek tak se ti poptám a dám vědět, ale určitě nárok máte. neboj pozjišťuji a dám vědět. a taky máte nárok pokud se o něj staráš na 4000 kč. Já se o něj starám, peru, uklízím mu v bytě ( bydlí sám ) chodím s ním na úřady atd… jmenuje se to Příspěvek na poskytovatele a je to na jméno dotyčné postižené osoby a zařizuje se to na sociálce. to si taky zařidte, v dnešní době každá korunka dobrá, holt když ty důchody pro nevidomé jsou směšné. A taky má sestra nárok na cestovné 400 kč, každý měsíc to je příspěvek na jízdenky taky se to zařizuje tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
3.6.13 17:21

@Renatuška Supr, diky za info. Ten prispevek na telefon se zazadat uz dopredu nebo nejdriv koupim, vydokladuji a pak to proplati?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
3.6.13 18:12

@74paja tak nemáme :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4478
3.6.13 19:25

@Jasněnkaa Nevadi, aj tak dik. :hug:

• Citovat