Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@Jane29 Jako já se snažila už teď před. Původně jsem měla jít na KET už na začátku srpna, ale zrušila jsem to a věnovala se jen sobě, ale viditelně to nebylo k ničemu. A je mi teď líto, že jsem do toho KETu nešla už v tom srpnu. Třeba by to vyšlo. Ale to je kdyby kdyby no.
@TvrdaNikola Co jsem cetla, tak se delaji i nejake psychotesty a pak vas teprve zaradi do poradniku. Jak tady psaly holky, tak adopce je beh na dlouhou trat v cele CR.
Ta akupunktura je dobry napad, drzim ti moc palce.
@Lemurk Jo jo to vím, že je to běh na dlouho trať. Proto to chceme podat už teď. No a mezitím zkusím ještě ty dva mrazáčky no. A to bude asi tak všechno.
@TvrdaNikola nesmutni
, opravdu si tvé tělo potřebuje a musí odpočinout, najdi nový jiný smysl tvého žití, začni se z něčeho radovat…zkus pít čaj Kontryhel, každý den, já ho také pila
, doporučuji i rehabilitaci páteře, masáž, akupunkturu, cvičení pro radost, hlavně pěknou odpočinkovou dovolenou…Já o adopci po neúspěšném ET i Ketu už také uvažovala, ale všichni mě ujištovali, že je to až ta poslední možnost a to mi je 32. Nehledě na to, že pokud přijdeš na úřad v psychicky špatném stavu, může se to i projevit v psych. testech, které jsou součástí podání žádosti o adopci, a tvoje žádost bude zbytečně zamítnutá. Pracovala jsem i chvíli v kojeneckém ústavu…tak o tom něco málo vím. Velmi malé procento zdravých dětí je právně volných, převážně spíš děti romského původu, já osobně si tam ze všech dětí zamilovala právě jednoho romského chlapečka…Záleží i na vašich požadavcích ohledně výběru dítěte. Ale pokud ze zdravotních důvodů se ti nedaří přirozeně a ani pomocí IVF otěhotnět, měli byste být zařazeni rychleji s nárokem i na miminko…ale to jen z doslechu, já osobně tímto neprošla. A ještě máš mrazáčky
!!!Tak snad jsem ti alespon trošku pomohla
![]()
@katie81 Díky. Už jsem si dávala oddych po tom neúspěchu z ET a pak KET, které skončilo potratem. Pak jsem měla jít na KET v srpnu, ale nešla jsem do něj a začala cvičit a pořídila jsem si psa a tak. No a teď jsme si řekli, že to zkusíme. Hold to nevyšlo. A v pohodě nebudu nikdy, když budu mít za zadkem radující se netaktní tchýni a skoro švagrovou, která je tak zlá, že to není ani možný. To psychicky nebudu v pohodě nikdy. Proto chceme se přestěhovat odsud a tak. Aby jsme byli v klidu a žili fakt jen spolu a tak. Akorát nevím jaký vliv by to mělo na žádost, kdyby jsme se přestěhovali z kraje do kraje. A kdybych změnila zaměstnání. Nedaří se mi ze zdravotních důvodů a ani se mi přirozeně nepodaří. Tak snad by mě to mohlo posunout do popředí. A samozřejmě chceme asi co 80% párů…zdravé, bílé miminko co nejmenší. A jak se dá dostat pracovat do kojeneckého ústavu?
@TvrdaNikola jsem zdravotní sestra, takže nebyl problém se dostat do koj. ústavu k dětem a trochu si vynahradit touhu po miminku
…ale jsou to spíš chudáčci, často v kolektivu ostatních dětí nemocní - kašel, rýma a průjem atd. Na jednu sestřičku bylo 5-7 dětí od cca 3 měs.- 3let, takže za 12hod toho má dost i člověk toužící po vlastním miminku…nakonec jsem se sama plácala v nemocech a po zápalu plic podala výpověd…ne kvuli dětičkám, bylo mi s nima hezky, ale právě ze zdrav. důvodů, chyběla mi na tu práci imunita
. Každopádně na zdravé bílé miminko se většinou čeká dlouho…ale samozřejmě záleží na okolnostech. Hlavně jestli i tvůj partner by byl schopen přijmout bez předsudků adoptované dítě…Žádost si každopádně podejte, až na tom budeš psych. lépe a bude to na tobě i vidět!!! Nikdo nesvěří cizí dítě nevyrovnanému ubrečenému človíčkovi…mysli na to. Proto se nejdřív snaž pro sebe něco dál dělat a až budeš i sama se sebou spokojená, tak pak rovnou s úsměvem na úřad
, mezitím si dopřej i ty mrazáčky ![]()
@katie81 Prvně musím odejít z práce (tchánovci) a poté se odstěhovat pryč. No a mezi tím můžu řešit adopci a mrazáčky. Dokud budu tu v tomto prostředí v klidu nebudu nikdy. Takže základ je opravdu vypadnout pryč. A vím, že se čeká dlouho, ale snad budeme mít štěstí a nedočkáme se ho někdy za 10 let. Ale pokud už pár zařadí jako čekatele tak se dočkají. To u IVF a KET se říct bohužel nedá. A když jsem se teď dívala na doplatky léků a tak, tak jsem se upřímně totálně zděsila!!!
Ahoj holky, tak jak se máte? a co přípravy na Vánoce, už máte vše hotové?
@Jane29 No já mám celkem fofry, vymalovali jsme dceři pokoj novou postel a přehodili nábytek. Takže nemyslím na mim jestli se to povedlo nebo ne. Dělám vše, jakoby nic…
Za 5 dní testuji, jsem zvědavá… ![]()
@kala777 je teda ty máš práce, tak přeji hezký dárek v podobě krásného testu ![]()
@Jane29 a co ty, jak se dari pa KET? Utika ti to? Kdy budes testovat?
@kala777 za 5 dni ti drzim palce!
@Lemurk me se daří dobře, už chodím do práce, ale moc se mi nechce
Po obědě bych si na chvilku zdřímla vždycky, ale tak už jen dneska a zítra. A termín testování mi dali na pondělí
@Jane29 Tak to asi zkusis o viknedu, ne? Moc ti drzim palce ![]()
@Lemurk děkuji snad to dopadne a když né neva, clostík mám doma tak hurá do další IUI… ![]()