Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@Anonymní píše:
Myslíš, že ti to porod usnadnilo?
Myslím, že ano. Malá se narodila téměř o 3 týdny dříve. Na mobilizaci jsem byla přesně týden před porodem. Měla jsem ještě 2. termín k fyzioterapeutce, ale sama jsem tušila, že na ten asi nedojde. Otvírala jsem se hezky, takže příště určitě znovu. Plus dýchání, které nás učili na kurzu hypnoporodu. Prý když jsou u kostrče blokády, porod je bolestivější. A mně to ani jako prvorodičce tak strašné nepřišlo.
@Lorymk píše:
Myslím, že ano. Malá se narodila téměř o 3 týdny dříve. Na mobilizaci jsem byla přesně týden před porodem. Měla jsem ještě 2. termín k fyzioterapeutce, ale sama jsem tušila, že na ten asi nedojde. Otvírala jsem se hezky, takže příště určitě znovu. Plus dýchání, které nás učili na kurzu hypnoporodu. Prý když jsou u kostrče blokády, porod je bolestivější. A mně to ani jako prvorodičce tak strašné nepřišlo.
A jak ti ji dělali? Mně fyzio řekl, že jednou stačí, že se to nevrací, když potom cvičíš. Že by ses musela někde namlatit atd.