Modřiny na nohou dvouletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TSMoruga
Závislačka 3167 příspěvků 30.09.14 23:20
Modřiny na nohou dvouletého

Ahoj.
Našemu malému budou dva roky. V posledních měsících se mu začaly objevovat modřiny na nohou (takové hnědé). Má jednu vedle druhé. Jsem s ním nonstop a už si toho všiml i partner, jestli je to normální.
Skutečně si nejsem vědoma toho, že by nějak padal, nebo se o něco praštil, aby mu na lýtkách a v okolí kolen vznikalo tolik modřin. Je nimi vyloženě obsypaný. Čeká nás za týden preventivní kontrola a já mám jenom hrůzu z toho, aby si doktorka nepomyslela něco špatného.
Vím, že děti mají modřiny, ale tolik najednou a bez příčiny? Mám ho neustále před očima, takže jak říkám, nikde nevidím příčinu vznikání modřin (troufám si tvrdit, že poslední tři dny z něj nespouštím oči a stejně má nové modřiny). :cert:
Nebo to může být nějaký zdravotní problém?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 30.09.14 23:23

Nedokazu takhle posoudit to mnozstvi nebo vzhled. ale ja jsem jako dite pry vypadala, jakoby me doma mlatili hlava nehlava, byla jsem porad sama modrina. ted uz to neni az tak, ale modrina se mi udela, i kdyz se jen tuknu o hranu dveri treba.

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 30.09.14 23:28

Jo a pty to muze znacit spatnou srazlivost krve nebo nedostatek krevnich desticek, ale u me to asi neni ani jedno.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 30.09.14 23:29

@Maculinka Doktorky se spíš sama zeptej, jestli jí to přijde O. K., že si nevšímáš, že by se prcek bouchl, ale myslím, že je to zcela normální. Mimochodem týrané děti mívají modřiny na úplně jiných místech:-) A moji kluci mají taky nohy plné modřin, už několik let, zvlášť v létě to vypadá děsně, nedávno jsme jeli v MHD se stejně starou kamarádkou v sukýnce a měla nohy úplně stejné, jako ti mí raraši:-) Uklidnilo mě to, že ani klidná holčička na tom není lépe.

jane-e
Hvězda diskuse 38140 příspěvků 30.09.14 23:32

Tak se na to doktorky zeptej, pro tvuj klid ;) nas mladej to ma po etapach, nekdy ma nohy jak ze zurnalu a z toho je ma dobity az hruza, taky nevim z ceho furt, ale neboj, oni jsou doktori zvykli :lol:

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 30.09.14 23:36

Ano, jak pise @Ali-Ali muze to souviset se srazlivosti krve a taky chybejicim zelezem ve strave. Ja jsem taky sama modrina, ani kolikrat nevim, kde jsem k nim prisla. A mala taky, nohy ma sileny, ale ja vim, ze to ma od lezeni, snahy chodit samostatne, padani misto sedani apod. Taky jsem si rikala, aby me nekdo nenarkl ;) nicmene princezna ma pravidelne modriny i na cele. Vecne se boucha, kdyz necim mava, dneska tak vasnive prozivala hru na xylofon a dala si ranu palickou :mrgreen: jestli se ti to nezda, rekni to kazdopadne doktorce. Nic to byt nemusi, nebo muze a pak je lepsi to resit vcas.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 30.09.14 23:46

Mám pocit, že takhle malým dětem se dělají modřiny hodně snadno, opravdu stačí ťuknutí a už mají modráka. Nicméně pokud jsi přesvědčená, že se synkovi dělají bez příčiny a na místech, kam se stopro neuhodil, tak se s doktorkou poraď - krevní obraz je tady myslím na místě.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 01.10.14 00:00

Neívm, asi je to normální, kluci je mají na nohou taky, oba, takový hnědý. skoro pořád. ale fakt, že oni docela divočí, tak se ani nedivím :)

sranda
Kecalka 110 příspěvků 01.10.14 01:09

Nechci, abych zbytečně vyvolávala obavy, platí, že co člověk, to originál. Samozřejmě ale nadměrné tvoření modřin, to problém..Nemusí znamenat vůbec nic, ale může poukázat na závažnější onemocnění, např, na lymfoblastickoou leukemii…

Taciras
Extra třída :D 11378 příspěvků 01.10.14 06:37

Osobní informace - příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 01.01.17 v 17:54

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 06:42

Určitě bych se na to doktorky zeptala. nekope při spaní, že by se bouchl o roh postýlky nebo tak?

Iny
Povídálka 31 příspěvků 01.10.14 06:59

Já teda nejsem dvouleté dítě, ale cca v 18 ti sem mi to udělalo také, měla sem, modřiny po celých nohách, všude, nikde sem se nepraštila, prostě se mi dělali furt nové, už si toho všimla i moje mamina a měla z toho docela vítr.. shodou okolností sem v tý době otěhotněla a veškerý krevní testy byli ok.. a pak se to samo ztratilo, protože sem se jako těhotná začla krmit daleko zdravějš.. prý mi jen ve stravě chybělo něco, ted už přesně nevím co… ale pro jistotu se na to zeptej, pro tvůj klid.. :-)

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 01.10.14 07:19

Nohy plné modřin by me znepokojily, takže bych to určitě hlasila při prohlídce. Pokud by nebyla prohlídka v nejbližší době, zašla bych s tím extra.

simcaak
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 01.10.14 07:21

Pro klid nech synovi nabrat komplrtni rozbor krve a hned budes vedet :oops: Me se modriny začaly tvořit po 30.(do te doby nic)..a skoncila jsem na hematologii…za par zkumavek krve nic nedas :kytka: Drzim palce :potlesk:

e-lili
Echt Kelišová 9318 příspěvků 01.10.14 07:25

Nas dr je rozumnej. Od pasu dolu se pry nediva ;-)
Kluk ma taky nohy hrozny. Jen se tukne o postylku, klukne na hracku a ma modraka. I hnedy jak pises. Nekdy pravidelny kolecka.
Muz to ma taky. Hned zmodra.

Tak at to neni nic horsiho

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >