Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Dobrý den je mi 18 let a mám dotaz zda mohu být těhotná. S přítelem jsme se viděli v pátek a v sobotu jsem si zapomněla vzít pilulku. Obvykle ji beru před 7 nebo v 7. Hned jak jsem to zjistila vzala jsem si ji asi v 18:40. S přítelem jsme pohlavní styk neměli, ale on ejakuloval a já se bojím, aby se do mě část spermatu nedostala. Poradte mi prosím. Nespím z toho vůbec a strašně se bojím. Děkuji za odpoved
A příbalový leták si četla? Většinou je tam napsáno při jakém zpožděním je ještě funkční.. Bývá to 12 hod
A hlavně si nemyslím, že by tam spermie doskákaly, asi můžeš být v klidu.
@pikola
rekla bych, ze myslela 7 rano a 18 vecer
ale stejne ta sance by byla naprosto miziva i pri styku. bez styku tezko ![]()
Styk neproběhl, tabletka byla vzatá do cca 12h po obvyklé době braní a slečna nespí hrůzou ![]()
Nemůžeš být těhotná, ale doporučuju začít číst. Nejdřív ten příbalák a pak si najdi něco o průběhu cyklu, o ovulaci, folikulech, kde dochází k oplodnění atd. Ušetříš si naprosto zbytečně nervy
Těhotná na 99,999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 procent nejseš
Děkuji všem příbalík jsem četla a když se tabletka veme do 12 hodin nic se nestane, ale nebyla jsem si jistá jestli to ještě můžu do 12 hodin počátat. a chci se ještě zeptat, ptala jsem se v léjýrna a tam mi řekli, že nějaké riziko je a hlvně když to bylo i v prvním týdn§ uživání. Pohlavní styk bych měla mít ještě s další ochranou, myslíte si to také?
@barca33 : jo, tim nic nezkazis a budes klidneji spat…A pokud mas z otehotneni takovou hruzu, tak by mozna nebylo na skodu pouzovat jeste jinou ochranu vzdy…100% antikoncepce je jen jedna
(a to fakt nemyslim nijak zle, v tomto pripade je lepsi to s ochranou „prehnat“)
Holky, chtěla bych se vás zeptat, jaká je šance, že můžu být těhotná, pokud jsem vyzvracela pilulku asi hodinu po užití, a pak když už mi bylo lépe, jsme měli s manželem pohlavní styk, zapomněla jsem, že jsem zvracela a ted se bojím, jestli nemůžu být těhotná???
@Danulka3 no tak je dost možné, že pilulka se nevstřebala, a že nezabrala tak jak měla..
mrkni na příbalový leták, tam k tomu určitě něco píšou
myslím, že jistá si budeš až jestli přijde menstruace.. já osobně si ale myslím, že je to málo pravděpodobné ![]()
No tak, děkuji, jj už to čtu i v přibalovém letáku, měla jsem si vzít ještě jednu, asi se nevstřebala, a navíc to bylo v prvním týdnu po ms…takže jsem pravděpodobně v pr… ![]()
Jo a ještě, myslíte, že 7 dní po tom co se to stalo, by něco ukázal těhotenský test??
Zdravím maminky, minulý týden, se mi stala taková nehoda. Zapomněla jsem si vzít HA. Byl to 16. prášek, takže týden 3. Vzala jsem ho po víc jak 12hodinách. Samozřejmě jsem nastudovala příbalový leták a teď jak doberu platíčko nebudu dělat pauzu. Jde mi ale o to, myslíte, že je možné otěhotnět, když jsem měla sex den před opomenutím i ten den, kdy jsem zapomněla? Pak už jsem pro jistotu nechráněný styk neměla, ale tohle mi teda vrtá hlavou a v příb. letáku se o tom nic nepíše. Děti už máme a další opravdu nee takže plaším a nejraději bych se praštila, že jsem mohla zapomenout. ![]()
@Danulka3 těhotenský test by něco ukázat mohl.. ale jsem zastánce názoru abys neplašila.. myslím, že těhotná nebudeš
to by musela být fakt náhoda..