Reklama

Moje dcera nejspíše trpí PPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 16:18
Moje dcera nejspíše trpí PPP

Zdravím, potřebovala by jsem poradit, moje dcera nejspíše trpí Anorexií a Bulimií, když se ji na toto téma zeptám, vždy se z toho,,vykroutí,,.
Tvrdí, že jí někde jinde, na WC je po jídle celkem průměrnou dobu, našla jsem u ní laxativa a společným jídlům taky moc nedá. Je docela při těle, stěžuje si na to, že potřebuje zhubnout, ale vždy když začala držet nějakou dietu, tak po 2 dnech max byla dieta tabu, cvičení taky nic, bojím se o ní… Její míry jsou 164/80. Ale ted už mi to přijde patologické…Je na toto téma hodně citlivá, nevím co mám dělat a jak postupovat a ani moc popravdě nevím co přesně jsou tyto PPP zač.

Budu moc ráda, za každý názor a komentář.

Starostlivá máma

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3435 příspěvků 05.09.18 16:25

Porucha příjmu potravy PPP
Vyhledejte odbornou pomoc. Nejdříve jděte sama za odborníkem a on vám pomůže, jak s dcerou komunikovat, aby do toho nespadla ještě víc. Potom společně zkusíte dceru přesvědčit.
Tyhle holky jsou citlivé a stačí špatně zvolené slovo a je to v háji. U kamarádky to spustila věta jejího přítele, kdy jen plácl „Jana má docela hezkou postavu“ a už to jelo. Bulimie, skončila na kapačkách…

kotyk
Echt Kelišová 7841 příspěvků 05.09.18 16:30

Najděte jí dobrého klinického dětského psychologa. Možná by jí pomohla i konzultace s nějakou nutriční sestrou nebo poradcem, ale tím myslím člověkem s příslušným vzděláním, ne někoho s fešným kanclem a hubnoucí značkou za zády.

tininas
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 05.09.18 16:32

Bábrdl
Generální žvanilka 20916 příspěvků 05.09.18 16:37
@Anonymní píše:
Zdravím, potřebovala by jsem poradit, moje dcera nejspíše trpí Anorexií a Bulimií, když se ji na toto téma zeptám, vždy se z toho,,vykroutí,,.
Tvrdí, že jí někde jinde, na WC je po jídle celkem průměrnou dobu, našla jsem u ní laxativa a společným jídlům taky moc nedá. Je docela při těle, stěžuje si na to, že potřebuje zhubnout, ale vždy když začala držet nějakou dietu, tak po 2 dnech max byla dieta tabu, cvičení taky nic, bojím se o ní… Její míry jsou 164/80. Ale ted už mi to přijde patologické…Je na toto téma hodně citlivá, nevím co mám dělat a jak postupovat a ani moc popravdě nevím co přesně jsou tyto PPP zač.

Starostlivá máma
@Anonymní píše:

Starostlivá máma

Tvoje dcera rozhodně zatím anorexií netrpí, naopak je obézní. Nemá nadváhu, rozhodně není „docela při těle“, je obézní. A to je zdraví poškozující stav.

Nechápu, žes to neřešila doposud, to je fakt trestuhodné.

Nejspíš se chudá jen snaží zhubout, ale dělá to logicky blbě. Je to chudák puboš.

Najdi obezitologa a řeš to s ním. Na obezitologii zároveň bývají psychologové. Toho budete taky potřebovat

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18728 příspěvků 05.09.18 16:59

Pokud má dobrou školu, tak můžeš nadhodit třídnímu učiteli, že by mohli do školy pozvat nějakou nutriční terapeutku.
Ještě by mohla poradit psycholožka ve škole.

To by mohl být začátek. Šetrně na ní, jinak to bude pokračovat ještě drsněji než teď.
Dávat na ní pozor doma, ale né okatě. Ptát se jen na nevýznámné věci, třeba časem se Ti sama svěří.

Držím všechny :palec: :palec: :palec: :palec:

annasmyc
Kecalka 224 příspěvků 05.09.18 17:00

zkusit se poradit s pediatrem, ať vás nasměruje -u nás při nemocnici funguje nutriční poradna, určitě řešit tělo i dušičku…

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 05.09.18 17:53

To by chtělo jí dostat do nějakého sportu. Vyplavi se jí endorfiny a zhubne, jak si přeje. A taky toho odborníka, laxativa už nejsou sranda. :(

Havlova
Povídálka 31 příspěvků 05.09.18 18:34

@Bábrdl A vy si myslíte, že obézní děti nemohou trpět anorexií. Vždy to někdy začne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 18:45
Halamka

Ježíš, a po jak dlouhé době to může dojít až tak daleko, (az ke kapackam) :zed: , tyjo hned zítra někam zavolám, děkuji za radu, mám o ní velkej strach

nani77
Kecalka 405 příspěvků 05.09.18 18:47
@Vladimirovna píše:
To by chtělo jí dostat do nějakého sportu. Vyplavi se jí endorfiny a zhubne, jak si přeje. A taky toho odborníka, laxativa už nejsou sranda. :(

100% souhlasím, diety nemají smysl, jen rozhýbají jojo a holka bude stále nešťastná a ještě podrážděná, protože se pořádně nenají.
Starostlivá mámo, tvá dcera opravdu není jen při těle, je TLUSTÁ. Přitáhni ji k nějakému sportu, bude jí dobře do po duši i po těle. Navleč jí to třeba tak, že stárneš a potřebuješ zpevnit tělo, ale potřebuješ parťáka, který v tom pojede s tebou a před kamarádkami se stydíš. Na začátek bych zkusila kolo/rotoped, plavání, tůry - třeba každou sobotu. Až zhubne aspoň 10kg, tak může začít i trochu běhat. Měřím 165cm a 80k jsem měla před porodem a krátce v šestinedělí, než se nám srovnal rytmus. A byla jsem tlustá jako prase, někdy jsem se nemohla postavit, protože mě šíleně bolela chodidla, jindy zase koleno. Je to prostě obrovská zátěž. Zaměstnej ji - sport, pomoc v domácnosti, koníčky. Nuda je mrcha.

Ad Laxativa - strašné svinstvo: Moje kamarádka se takhle snažila zhubnout v prváku na VŠ. Stálo ji to rok života v nemocnici, dodnes jí reprodukční orgány nefungují tak, jak by měly, ani menses nechodí pravidelně. Do té doby to bylo v cajku. Má dítě z IVF s obrovskými dávkami hormonů a všemi možnými komplikacemi, další se ne a ne podařit ani tak, a to už je z toho cca 20 let venku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 18:51
Bábrdl

Tvoje dcera rozhodně zatím anorexií netrpí, naopak je obézní. Nemá nadváhu, rozhodně není „docela při těle“, je obézní. A to je zdraví poškozující stav. Nechápu, žes to neřešila doposud, to je fakt trestuhodné. Nejspíš se chudá jen snaží zhubout, ale dělá to logicky blbě. Je to chudák puboš. Najdi obezitologa a řeš to s ním. Na obezitologii zároveň bývají psychologové. Toho budete taky potřebovat

Ale ona se snaží omezit svůj denní příjem potravy, tak co to je, když ne PPP??
Najednou prostě z kuchyně nemizí tolik jídla, dává si třetinový porce a nekdy najdu celej jogurt v koši…

Korculalala
Kecalka 490 příspěvků 1 inzerát 05.09.18 19:32

Snaží se zhubnout to je toho :zed: .. no já mít takovou histerickou matku tak mám 100kg :D :D
Taky jsem nekdy jedla jen jogurt za den. A měla jsem stabilní váhu 60kg.
Nabídni jí nějaký zdravý stravovací styl. Začni vařit zdravě.. Tvoje dvera je tlustá a potrebujezhubout jen neví jak na to. Pokud byla vychovaná na bramborách, rohlíkách, knedlíkách a těstovinách, masoxovo-moukových omáčkách, tak se nedivím že má obezitu a že neví jak zhubnout. V první řadě začni vařit zdravě, lehce. Omez v jídle sacharidy, přidej kvalitní tuky a bílkoviny, choďte plavat, běhat a uvidíš jak mladá za dva týdny pookřeje. Bude k nepoznání. I psychicky.. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:05
Korculalala

Sice moc nevím jak to má ve škole s obědama (jestli ho jí), ale ten jogurt je neotevřený… stravování u nás je 5×/den a nymslím si, že by to bylo nějaké extra nezdravé ani zdravé, je pravda, že je ted najednou taková protivná a moc se s námi nebaví, jen se skoro sejdeme na spol. snídaních a večeřích a tomu teda moc nedá, a prominte ale mě to nepřijde nějak přehanné ta starost.
Jednou se tu bjeví výčitka, že se ,,nestarám,, a podruhé, že je to přehnaná starost, nooo :)
Každopádně jsem ráda za vaše názory

Korculalala
Kecalka 490 příspěvků 1 inzerát 05.09.18 20:21
@Anonymní píše:
Sice moc nevím jak to má ve škole s obědama (jestli ho jí), ale ten jogurt je neotevřený… stravování u nás je 5×/den a nymslím si, že by to bylo nějaké extra nezdravé ani zdravé, je pravda, že je ted najednou taková protivná a moc se s námi nebaví, jen se skoro sejdeme na spol. snídaních a večeřích a tomu teda moc nedá, a prominte ale mě to nepřijde nějak přehanné ta starost.
Jednou se tu bjeví výčitka, že se ,,nestarám,, a podruhé, že je to přehnaná starost, nooo :)
Každopádně jsem ráda za vaše názory

Na místě je výčitka že jste jí nechala dojít k takové váze. A zároveň moc řešíte že chce zhubnout. Prostě neví jak tak ji poraďte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama