Monitor dechu - neshoda s přítelem.

3159
29.7.13 23:30

Monitor dechu - neshoda s přítelem.

Ahoj, vím, že asi budu za blázna a pro někoho je to hloupost, ale přesto se chci zeptat.
Už asi dva týdny se do nekonečna dohadujeme s přítelem o monitoru dechu. Máme 10 měsíců starého chlapce, a přítel řekl, že už monitor dechu nepotřebuje, že zbytečně tu doma máme drahou chůvičku s monitorem dechu, chce to prodat a koupit jen chůvičku - vysílačku. Jenomže mi se to nelíbí. Přítel mi stále opakuje, že už je na monitor starý a že už ten syndrom náhlého úmrtí nehrozí. Ale já už jen pro ten pocit klidu mu to chci v postýlce nechat. Jenomže přítel nadává, že po tom malý už skáče, stále se na tom staví, je pravda, že v postýlce divočí. Mi jsou nějaké peníze ukradené, i kdybych to měla potom vyhodit (P. C. 4tis), ale nemůžu spát, když to nemá zapnuté. Jak jsme byli na chatě bez, tak jsem celou noc kontrolovala, jestli malý je v pohodě 8o :roll:
Moje otázka zní, jsem opravdu tak přehnaně vystresovaná a hysterická, jak mi podsouvá přítel?? Nebo můj strach je oprávněný? Hodně nám chlapeček ublinkává i teď, takže mám strach, aby si v noci neublinkl a neudusil - minule se mi začal šíleně dusit, kašlat a pak zvracet. :nevim:
Já zase po příteli řvu, že mu jde jen o peníze. Nedokážu si představit, že nemám monitor dechu pro malého jenom proto, že chůvička ztrácí na ceně :zed: :roll:

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28812
29.7.13 23:36

Nevím no, já používala jen do 5 měsíců. :nevim: Jestli jsi s ním klidnější, tak si ho ještě chvíli nech, ale za pár měsíců se v postýlce bude tak pohybovat, že už to stejně asi nebude funkční. Tak udělej s přítelem kompromis, že ho necháš do roku. Pak už je asi vážně zbytečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
29.7.13 23:37

Myslim, ze jestli ji mate o 3 mesice dyl nebo ne je uplne jedno. deska je pod matraci predpokladam, tam se ji nic nestane a nicemu jinemu ublizit nemuze.
riziko SIDS vyrazne klesa po 6 mesicich, ale existuje az do roka. pokud te to uklidnuje, kdyz je monitor zapnuty, tak bych ho pryc nedavala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikol.ondrášovka
29.7.13 23:37

Pokud ublinkává nechala bych mu ho. Na jednu stranu sis na něj moc zvykla, a jsi bez něj nervózní, ale zas bacha, teď bude víc pohyblivý, muže opustit snímací podložku a je to o infarkt

• Nahlásit
  • Citovat
28812
29.7.13 23:38

A nejsem si teda jistá, zda chrání před udušením zvratkama. Jak přestane dýchat, tak už by bylo mimino udušený, když to řeknu natvrdo. Ale to by ses těma zvukama dušení vzbudila, nebála bych se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2607

Tak mojí tetě umřelo miminko v jednom roce. Dala ho spinkat a už se neprobudilo :,( :,(. Když u mne viděla monitor, tak říkala, že kdyby v té době byl, tak by malá možná žila.

Já ho používala u malého určitě do dvou let.
A je to opravdu super věc :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
spím v klidu, že se nic neděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48711

Ten syndrom náhleho úmrtí říkají, že bývá do roka, po roce už jen zřídka, ale asi se to stát může.
Tvému příteli jde o prachy nebo co a o bezpečnost dítěte ne? 8o :roll:
My se teda bez monitoru obešli u všech dětí, ale pokud si klidnější, tak si ho samozřejmě nechej a když chlapeček hodně blinká, tak tim spíš :kytka:.
Napadá mě zkus s ním o tom pár dní se nedohadovat vůbe to nekomentovat, třeba vychladne a dá pokoj nebo řekni, že to zkusíte prodat až po 15 měs. dítěte :think:. Nebo ještě zkusit, že by mu to vysvětlila dětská, ale aby ho to nerozčílilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
29.7.13 23:41

Syndrom náhlého úmrtí hrozí vážně nejvíc u miminek, které se při spánku ještě moc nehýbou - pokud se tedy začnou dusit, nemůžou s tím nic dělat, nijak se pohnout, přelehnout a pod… ale jak psala veria, udělala bych kompromis. Do roka a pak chůvičku. A neboj, ty i maličkej to v pohodě zvládnete :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22177
29.7.13 23:43

Mala ho ma v postylce stale (a to ji budou brzy 2 roky). Jsem klidnejsi, kdyz vim, ze je pod „dohledem“. Kdyz je nemocna, lepe se mi spi. Nemyslim si, ze jsi hystericka, nedovolila bych ho dat pryc, nemela bys klidne spani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28812
29.7.13 23:46

To moc nechápu, čistě technicky tedy, jak ho můžete někdo mít do 2 let. Děti si vám v postýlce nesedají, neklekají, nestoupají, když se vzbudí? To mně by to už dávno neustále houkalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
29.7.13 23:47

Ahoj, pokud tě znervózňuje absence monitoru, nech ho v postýlce :). Miminu to neuškodí, ty budeš lépe spát a do osmnácti to mít v postýlce nebude :).

• Nahlásit
  • Citovat
50057
29.7.13 23:48

Dávala jsem pryč někdy po půlroce, protože už se válela sem a tam a v jednom kuse to házelo falešné poplachy (a to jsem měla dvě desky), dceru to budilo a já byla nervóznější, než když to neměla.

V tvém případě bych klidně do toho roka či déle nechala (bude-li ještě fungovat), ale taky bych se zamyslela nad svým strachem, který mi, jak ho popisuješ, přijde opravdu přehnaný. Nedokázat se vyspat, pokud nemá desetiměsíční zdravé dítě jednu noc zapnutý monitor dechu mi opravdu přejde trochu moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
29.7.13 23:48
@veria píše:
To moc nechápu, čistě technicky tedy, jak ho můžete někdo mít do 2 let. Děti si vám v postýlce nesedají, neklekají, nestoupají, když se vzbudí? To mně by to už dávno neustále houkalo…

Sedá, kleká, stoupá, spí smotaný v rohu postele. Nanny je uprostřed postele pod 10cm silnou matrací a snímá ho i tak - jen asi dvakrát se dostal úplně mimo snímací dosah a monitor spustil.

• Nahlásit
  • Citovat
1064
29.7.13 23:50

Já mám monitor taky ještě pořád, ale už asi 2.den jsem ho nezapnula, protože pořád hlásil…malej se hodně hýbe a cestuje do rohů, nebo nevím, m čím to je. Desky máme dvě :nevim: :nevim: Ale teda nadšená z toho nejsem, radši bych ho ještě používala, min. do roka. A to nejsem rozhodně nějaká hysterka vyděšená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.zizi
29.7.13 23:51

Ahoj..ne nejsi prehnane hystericka…nasi male je skoro rok a monitor ma stale a jeste nejakou dobu mit bude…bez nej bych se asi nikdy v klidu nevyspala… :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama