Mop a vysavač v jednom, který je dobrý?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanabenešová
Kecalka 214 příspěvků 27.02.19 17:32
Mop a vysavač v jednom, který je dobrý?

Zdravím maminky, budu vybírat mop a už se mi nechce jít do toho samého „klasického“, ale ráda bych něco kvalitnějšího, ale nějak se v tom nevyznám. Ráda bych měla mop spolu s vysavačem dohromady, ale zase do toho nemůžu dát víc, jak 5000,–kč. Myslíte, že je šance něco najít? Děkuji za rady, recenze a odkazy :-)

Reakce:
Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 27.02.19 17:39

@hanabenešová já bych do toho nešla. Máme jeden a nikdo to nechce používat, protože je to strašně nepohodlné a zbytečně těžké. A zas když zvolíš tyčové, tak ty kvalitní budou přes tvůj finanční limit. Teď to máme odděleně, mop bez kýble a neměnila bych.

hanabenešová
Kecalka 214 příspěvků 27.02.19 17:43

@Nimie Tak mě jde o to, že se mi rozpadl vysavač i mop :-D takže budu kupovat obojí. Uvažovala jsem o robotickém vysavači, ale nevím nevím… Ten tyčový by byl fajn, protože já uklízím/vytírám 2×denně, protože mám hodně zvířat, malého prcka a bohužel plovoucí světlou podlahu.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 27.02.19 17:49
@hanabenešová píše:
@Nimie Tak mě jde o to, že se mi rozpadl vysavač i mop :-D takže budu kupovat obojí. Uvažovala jsem o robotickém vysavači, ale nevím nevím… Ten tyčový by byl fajn, protože já uklízím/vytírám 2×denně, protože mám hodně zvířat, malého prcka a bohužel plovoucí světlou podlahu.

No, robotický je super, ale ten finanční strop je docela malý :/ takže bych spíš koupila obyč kvalitní vysavač a k tomu samostatně mop. Myslím si, že na časté používání ti z té klasické kombinace hrábne :mrgreen: pokud potřebuješ fakt i vytírat, fakt si pořiď obyč sprejový mop, ušetříš tím mnohem víc času a budeš to mít komfortnější. A vysavač nějaký třeba i taky tyčový, který ti bude vyhovovat. My ten náš používali s nechutí i když se používal jednou za týden :zed:

luci5
Závislačka 4120 příspěvků 27.02.19 18:04

Pokud bys chtěla něco, co opravdu poctivě uklidí, tak potom parní vysavač, který zároveň nasává rozmočenou špínu. Máme Karchera, ale pořizovací cena byla přes 10 tisíc. Používáme ho ale minimálně, protože je to těžká kráva a nebaví nás ho po úklidu čistit. Co se týče tyčových vysavačů s hadrem a stejně tak robotických, tak je to dle mě jen rozšmudlávání špíny, protože logicky nemůžeš s jednou namočeným hadrem vše vyčistit. Moje ségra ho má a stejně okolo robota litá a ten hadr máchá. Za mě zlaté koště a hadr, případně mop + výkonný vysavač :palec:

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 27.02.19 18:13
@luci5 píše:
Pokud bys chtěla něco, co opravdu poctivě uklidí, tak potom parní vysavač, který zároveň nasává rozmočenou špínu. Máme Karchera, ale pořizovací cena byla přes 10 tisíc. Používáme ho ale minimálně, protože je to těžká kráva a nebaví nás ho po úklidu čistit. Co se týče tyčových vysavačů s hadrem a stejně tak robotických, tak je to dle mě jen rozšmudlávání špíny, protože logicky nemůžeš s jednou namočeným hadrem vše vyčistit. Moje ségra ho má a stejně okolo robota litá a ten hadr máchá. Za mě zlaté koště a hadr, případně mop + výkonný vysavač :palec:

Záleží jak často umýváš podlahu, jakou plochu a jak moc velký bordel tam máš. Pokud se předtím vysaje, sebere se valná většina špíny a při mytí 1 - 2× denně to úplně v pohodě stačí. Špína se nikam nerozšmudlává, hadr je namáčen průběžně a ta mikrovlákna mají speciální strukturu, která v průběhu čištění cpe špínu hlouběji do hadru. Jinak ty robotické jsou zatím relativně novinka a nemají to úplně vyladěné. Klasický hadr není dobrý na plovoučku, ale ono ani ten parní :think:

mikes89
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 27.02.19 18:22

Do takoveho financniho limitu se s kvalitnim vyrobkem nevejdete.

hanabenešová
Kecalka 214 příspěvků 27.02.19 21:49

@mikes89 Tak to budu muset umluvit manžela nebo nevím. Mě štve, že ty mopy nic moc, co se chlupů týká a navíc ten poslední mop se rozpadl po ani ne roce a to jsem neměla nějaký levný.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 27.02.19 23:05
@hanabenešová píše:
@mikes89 Tak to budu muset umluvit manžela nebo nevím. Mě štve, že ty mopy nic moc, co se chlupů týká a navíc ten poslední mop se rozpadl po ani ne roce a to jsem neměla nějaký levný.

No, mop ti chlupy moc nevyřeší :think: musíš vyluxovat před stíráním.

mikes89
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 28.02.19 02:09

@hanabenešová ja si koupila zrovna nedavno bissell crosswave, mam ho zatim kratce, takže zatim testuji, ale jsem z nej nadsena. Mame doma dva chlupate mazlicky a male dite. Kdybyste se chtela na cokoli zeptat…

Váš příspěvek
Reklama