može sa? (prikrmovanie)

9
24.6.04 13:23

može sa? (prikrmovanie)

Chcem sa vás opýtať na viacej vecí.
1. može sa dieťatku prisládzať strava hroznovým cukrom? glukozou?
2. ako sa počas prikrmovania vyhnúť zápche?
3. čo je to „jíhla“? chcela by som slovenský preklad.
4. ako podávate surovú mrkvu? strúham to na slkenenom strúhadle ale nie je to ono. kovové sa mi nezdá.
5. od kedy je dobré vymeniť hlboký kočík za športový? Matúš (6. mesiac)sa velmi jeduje, ked nevidí čo sa okolo deje. ešte sám velmi dobre nesedí, treba aby sa aspon trošku o niečo opieral, no sedí velmi rád. a je pevný, hlavu si drží od narodenia. :D :D
6. ako ho naučiť spať v postielke? máme velmi malý byt, Matúš spáva s nami v posteli, aj pri kojení je to super, no mali by sme sa sťahovať a bola by som rada, keby už spal sám v postielke. bude to ťažké?

Budem rada, ak mi odpoviete čo i len na jednu z mojich otázok. Dakujem a želám pekný deň :D :D :D :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
24.6.04 14:18

Kukučka, hroznový cukr je na doslazovaní jídel pro miminka v pořádku, přestože je lépe doslazovat přímo sladkým ovocem (banány, zralé meruňky), ale pro slazení čajů a šťáv je super. Zácpě se občas při přikrmování nevyhne žádná z nás. Je dobré přidávat do prvních jídel trochu víc vody aby byla tekutá a pozorovat co miminku vadí a co ne. Syrovou mrkev jsem strouhala na struhadle z umělé hmoty, myslím že jsem ho kupovala u Tescomy, ale na nerezovém struhadle také nic nepokazíš, vitamíny ničila pouze ta stará stuhadla vyrobená z plechu a ta už snad v obchodech ani nejsou k dostání. Na skleněném struhadle je to asi dost namáhavé, to mi připadá dobré jedině tak na jablíčka a jiné měkké ovoce.
Kočárek si myslím, že je dobré pořídit už teď, ale jedině polohovací, aby maličký měl v létě přehled o dění kolem sebe, ale abys ho mohla také položit ať němá zbytečně namáhaná záda.
S tím přeučením na spaní v postýlce bude možná problém, ale pokud nebude souhlasit se změnou okamžitě, vidím jedinou možnost, dávat ho do postýlky přes den s hračkami a nejlépe v době kdy normálně usíná. Pomalu si tak zvykne na spaní v postýlce přes den a na noc to také určitě časem zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
9
24.6.04 18:38

[b]milá radina!![/b]

si zlatá, dakujem ti za rady. ešte som si spomenula čo bola tá posledná vec, krotú som chcela vedieť :D

7. nakolko uškodí mojmu dieťatku štiplavá paprika, ktorú ja zjem (kojím)? može ho z toho bolieť bruško? čo iné „pikantné“ potraviny?

ďakujem aj za ďalšie odpovede, pekný večer, kukučka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
24.6.04 22:31

Asi jako každé první miminko je i můj syn takový pokusný králíček. Musím říct, že jsem zkoušela při kojení, jaký vliv na chuť mají jednotlivé potraviny. Dospělí určitě nemají tak dobře vyvinuté chuti jako miminka pro které je mateřské mléko jediné jídlo, ale jeho chuť se opravdu mění. Není to popsatelné tím způsobem, že by se dalo poznat, co jsem před pár hodinami jedla, ale opravdu se chuť mléka mění v závislosti na tom co jíme. Můj názor je ten, že stejně tak jako my upřednostňujeme určité chutě, je tomu tak i u kojenců a proto není na škodu zkoušet nové chuti. Řekla bych, že právě díky tomu že jsem jedla v období kojení všechno na co jsem měla chuť, neměl ani malý problémy při začátcích přikrmování. Myslím že byl dost dobře „vyškolený“ v tom, že na světě není jenom jedna chuť. K té pálivé paprice a celkově k pálivým jídlům nemám zrovna dobrý vztah, ale v rozumné míře se to dá i při kojení zvládnout. Jenom bys měla počítat s tím, že ostrá jídla podporují vylučování moči, nejenom u maminky, ale i u miminka a pak se může stát, že je miminko žíznivější. To je ale spíš v případě že by ses fakt nacpávala pálivými jídly denně. Stejně tak je to i v případě alkoholu. Je mi líto těch maminek, které mají šíííílenou chuť na víno a nedají si, protože kojí. Víno je v malých množstvích „lék“ a ani sklenička něčeho tvrdšího nijak neuškodí (ale pozor, chuť mléka změní). Alkohol přechází do krve a ne do mléka. Spokojená maminka = spokojené miminko

• Nahlásit
  • Citovat
76
25.6.04 00:54

Holky,
se vším, co jste napsaly souhlasím, jenom bych chtěla dodat něco k tomu alkoholu a kojení. Doplnila bych tam, že ´malé množství´ alkoholu nepřechází do mléka, když pijeme větší dávky, alkohol se tam objeví. Ten limit jsou asi tři drinky (tři panáky, koktejly, nebo silnější pivo, víno). Zjišťovala jsem si to, protože miluji pivo a moc se mi po něm v těhotenství stýskalo. :)
Souhlasím stoprocentně s tím, že šťastná maminka=šťastné miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
25.6.04 02:48

Kukučka,
nezbývá než opět souhlasit se vším předchozím. O pikantnosti jídel mohu přidat, že například moje oblíbená přemíra česneku mně ani dcerce žádné problémy nezpůsobovala a chutnala. Jediné, co jsme obě nemusely a tudíž nedávám ani teď, je pepř - já toto koření + dalších pár, co nejsou stravitelné, nesmím a Johanka je teď odmítá taky, asi proto, že nebyla zvyklá od mala. Ovšem pivo stejně jako já miluje. To bych ovšem viděla jako varování a špatný příklad. :oops:
Jen jsem se chtěla zeptat na jeden z dotazů, chtělas vědět co je ve slovenčině Jíhla a přiznám se, že i když znám spousty českých slovíček, tak toto mi nic neříká, takže ti ho nemůžu přeložit. Můžeš dopsat, v jaké souvislosti jsi ho potkala - nejednalo se o překlep či nějaké nářečí?
Romana a Johanka 23m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
25.6.04 05:00

Také s vámi souhlasím. U těch ostrých jídel a jaký to má dopad na mímo je asi individuální. U mé první dcery jsem mohla skoro všechno, u druhé skoro nic. Také jsem z různých zdrojů slyšela pokud mamina jí určitá jídla ostrá či nadýmavá během těhotenství neměl by být problém při kojení. Např. v Mexiku, kde teď žiji jsou fazole základní potravinou (nemluvě o ostrosti jídel) a opravdu to při kojení nezpůsobuje žádné problémy. (alespoň z mého pozorování a ani z odpovědí, když jsem nenápadně slídila… :D :o)
Při mých dvou prvních těhotenstvích jsem se stoprocentně vyhnula alkoholu, tentokrát při mém třetím …a v tropech…si pivko opravdu s chutí dám! :D
Tak zatím pa
Sophie a Kevin 27tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
25.6.04 09:01

ahoj všetky kočky

velmi pekne vám dakujem za vaše odpovede, vy už takto skoro browsujete po nete? no ja som tu až teraz, tak dúfam, že vás ešte zastihnem.

ro

v receptoch sa objavuje takéto niečo: 20g jíhel/jáhel omyjeme…8O

ja vážne netuším čo by to mohlo byť. okrem toho, je to niečo čo sa objavuje v receptoch spojených s deťmi a prikrmovaním. :D
ešte som našla TURÍN. ani to neviem čo je. tak ak máte znalosti, moje sú asi úbohé hoci čeština mi nerobí problémy, dajte mi prosím vedieť. :D

tie pálivé veci asi máte pravdu. dala som si pálivú papriku, (mala som problémy so zápchou a pálivosti to celé riešia) a bála som sa, či matúša nebude bolieť bruško. sú aj také pálivosti, ktoré sa hovorí, že 2× štípu… :D (dúfam, že mi rozumiete), taka toho som sa hlavne bála, lebo som nevedela, ako a či sa to pálivé dostane do krvy, ked je to v mojej stolici…

prajem vám všetkým peknučký deň (tu u nás prší pomaly ale vytrvalo…) plný slniečka a šťastných ludí, papa, píšte, kukučka :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
25.6.04 09:27

Kuku, turín je česky tuřín, zelenina ze které se dají zužitkovat listy i kořen, obsahuje hodně vápníku, dá se konzumovat vařený nebo syrový. Údajně čistí krev a působí protirakovinně. Ty „jíhly“ mne trošku zmátly, ale jáhly, to je obyčejné proso vyloupané ze slupek. Jsou to takové maličké žluté kuličky a je v nich spousta vitamínů B, minerálů a železa a protože mají také velké množství fosforu, jsou dobré na zimu k předcházení depresí a únavy, navíc mají v těle „zahřívací“ účinek. Před vařením je potřeba je spařit horkou vodou a nechat odstát asi 10 minut, propláchnout studenou vodou a pak je uvařit ve slané vodě až změknou a rozpukají (miluju je místo nudlí do polévky, nebo se špekem a vajíčkem jako smaženici). Na sladko jsou mňamka jako kaše pro děti, ale musí se pořádně rozvařit.

• Nahlásit
  • Citovat
1460
24.11.04 18:03

Ahoj Kuku, čau holky!

Moc hezky jste to napsaly, až mi srdíčko poskočilo! Ani bych neměla co dodat, snad jen, že si také někdy dám malé pivečko, většinou po kojení, takže do dalšího kojení by nemělo nic zbýt. Stejně mi chodí Verunka upíjet…! :lol:

Česnek mám také ráda, neměl by vadit pokud ho není kilo a je dobře tepelně upravený (a miminko na něj není citlivé) Asi mám hodně odolné děti, protože jsem mohla jíst všechno bez problémů.

Potěšila mě Radina, že se tak vyzná a že používá jáhly. Chtěla jsem se dozvědět něco víc o tuřínu, ale zatím jsem nenašla nic nového. Radino, jestli máš ještě nějaké informace, tak mi prosím napiš! Díky!

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama