Můj císařský řez

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leo44
Stálice 56 příspěvků 7 inzerátů 28.03.18 13:53
Můj císařský řez

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jaký byl váš císařský řez a rekonvalescence po něm.

Musím uznat, že už ho mám za sebou asi 5 hodin. Cs jsem měla na přání by se dalo říct a musím uznat, že pro mě to bylo úžasný moment. Neříkám, že to je bez bolesti, ale : Čekání na výkon mi přišlo strašně dlouhé ( cca 2 hod) ale bylo to úžasný. Přišla jsem na sál, kde mě imrtvili od půlky těla dolů. Řez nic jsem necítila, ale následné tlačení na bříško bylo pro mě dost bolestivé, ale trvalo to prý asi tři minuty a miminko bylo venku. Jakmile jsem ji uviděla byla jsem šťastná, odvedli ji vedle, a jak mě zašívali já už si tam spala :D a pak jsem zjistila, že jsem na pokoji. Miminko jsem měla nachvilicku u sebe již na sále. Teď jsem JIP a až přijde partner tak budu opět malou u sebe a prý až do večera :srdce:

Bolesti? Trochu to tlačí a bolí, ale nic hrozného. Predchvili jsem řekla sestře, že bych šla na to znovu :). Není se čeho bát. navíc mám velmi ochotné a hodné sestřičky

Hlavně to bylo rychlé a nemusela jsem trpět bolestmi jak při normálním porodu. Zažila jsem stahy dělohy od půlnoci pak to přešlo a stačilo mi to
Obdivuji maminky co to zvládli, až do konce :potlesk: myslím si, že tyto ženy si zaslouží uznání. A já se jim klánim.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Včelička992
Závislačka 3119 příspěvků 28.03.18 13:56

Pockej az vstanes. Ale kazdy ma jiny prah bolesti. Ja myslela, ze uz se nikdy nepostavim, teda spis nenarovnam a pak jsem ihned musela kmitat kolem dvojcat uz v porodnici. Hruza des…jako sla bych do toho znovu, protoze vim, ze to za par dni ta bolest prestane, ale kdyz si vybavim jak mi bylo v te porodnici a jeste to vse okolo co jsem zazivala, tak je mi blbe jeste ted.

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 28.03.18 13:57

A já obdivuji ženy, co jdou na císaře dobrovolně :hug:.

Leo44
Stálice 56 příspěvků 7 inzerátů 28.03.18 13:58

Mám prach bolesti dost nízký a při mesickach umiram, proto jsem nechtěla klasiku. Rozhodně zítra napíši jaké bylo moje vstávání. Ale teď už bych vstala nemuset ležet :D

PaniBovaryovaaa
Kecalka 118 příspěvků 28.03.18 13:59

Tak mě nebolelo napichování epiduralu, ale měla jsem strach, že se pohnu - klepala jsem se zimou, bylo ráno a sál absolutně nevytopený. Vytahování dítěte bylo divné, cítila jsem tahy a tlaky (to bylo docela bolestivé), přišlo mi, že se mnou vyloženě škubou, fakt je na to potřeba asi dost síly. Pak mi ukázali mimčo a dali ho tatínkovi vedle za sklem na chování zatímco mě šili. V té době jsem začala lapat po dechu a nemohla dýchat, což jsem pak už skoro v hysterii nahlásila anestezioložce, ona něco upravila a bylo to za chvíli ok (spadl mi tlak myslím). Na JIP jsem vůbec nešla, byla jsem hned poté na normálním pokoji - možná proto, že jsem neměla celkovou anest., mimčo mi přinesli poměrně rychle, tipla bych tak do hodiny?, na první přisátí. Pak jsem šla na nadstandart a tam mohla mít dítě celou dobu u sebe, stejně tak otce, ten tam mohl i spát. Pak bolelo, když to přišlo sobě, čili každé pohnutí v posteli, vstávání (první dva dny byly otřesné), měla jsem problém být rovná - čím rovnější, tím víc táhla jizva a tudíž větší bolest. Ale už z porodnice jsem šla víc fit než některé ostatní matky - nemusela jsem se bát sednout na židli apod., nijak jsem nekrvácela (očistky dost minimální), nebolel mě spodek a jizva pak už bolela jen při vstanutí nebo zakašlání, ale ne nijak moc, že bych se kroutila bolestí jak první dny.

veria
Generální žvanilka 22353 příspěvků 28.03.18 14:01

A nemáš ještě napichnute nějaké léky proti bolesti? Oni dávají do te kanyly do páteře par hodin po výkonu nějaké opiaty, takže to je v pohodě… ale jak to přestane působit… já teda měla bolesti potom hrozne, při vstavani i při chuzi, lepší až třeba za 2 dny ale stejně jizvu jsem cítila ještě několik týdnu. No ale někdo to snáší lip, tak uvidíš.

eviku-miluna
Kelišová 6699 příspěvků 4 inzeráty 28.03.18 14:01

@Leo44 jak pise @Včelička992, pockej, az se budes poprve posazovat, to je panecku zazitek. Ted lezis, tak je ti fajn, ale az budes kmitat kolem mimca, tak uvidis ze, to takova pohoda neni. A vytahovani mocove cevky je taky zazitek. Ale treba to budes mit vsechno v pohode ;).

PaniBovaryovaaa
Kecalka 118 příspěvků 28.03.18 14:02
@Leo44 píše:
Mám prach bolesti dost nízký a při mesickach umiram, proto jsem nechtěla klasiku. Rozhodně zítra napíši jaké bylo moje vstávání. Ale teď už bych vstala nemuset ležet :D

Já měla též CŘ na přání, respektive díky doktorovi v rodině, já jsem háklivá na spodek neskutečně, když mě dr. dělá výtěr, mám chut jí ukopnout hlavu, není mi příjemný ani vnitřní ultrazvuk. Kdybych měla mít kontrakce a někdo do mě chtěl hrábnout, tak bych zdrhala rodit někam do kouta, aby na mě nikdo nemohl šáhnout. Na konci těh. jsem myslela, že nepřežiju ani kontroly čípku apod, brrr.

Včelička992
Závislačka 3119 příspěvků 28.03.18 14:10
@Leo44 píše:
Mám prach bolesti dost nízký a při mesickach umiram, proto jsem nechtěla klasiku. Rozhodně zítra napíši jaké bylo moje vstávání. Ale teď už bych vstala nemuset ležet :D
:lol: urcite napis. To, ze ti vytahli mimco neni konec cisare, ta prava sranda teprve zacne a hodne stesti az te budou cistit a prebalovat :pankac: po 5ti hodinach mas v sobe jeste nejake leky.

Leo44
Stálice 56 příspěvků 7 inzerátů 28.03.18 14:10

Taky jsem neměla celkovou, ale mám tu klid na JIP jsem tu sama s partnerem, který u mě bude i přes noc, když budu chtít, ale raději bych aby to šel zapít s bratry. Tedkom už mám jen něco na úlevu bolesti, to mi prý budou píchat i na pokoji, že to mají všechny maminky po CS. Nemůžu to srovnat s normálním porodem, měla jsem z něho panicky strach, když jsem slyšela jak co bolí a jaký to bylo atd… Když jsem slyšela maminku co vedle rodila tak jsem brečela, že ji to musí hodně bolet. Ano, asi jsem citlivka, jizvu necítím, že by bolela spíš kolem pupíku

PaniBovaryovaaa
Kecalka 118 příspěvků 28.03.18 14:11
@Včelička992 píše: :lol: urcite napis. To, ze ti vytahli mimco neni konec cisare, ta prava sranda teprve zacne a hodne stesti az te budou cistit a prebalovat :pankac: po 5ti hodinach mas v sobe jeste nejake leky.
čistit a přebalovat? 8o Mě nikdo nečistil (pokud nemyslíš jizvu dezinfekcí), přebalování též nebylo potřeba. Cévku vyndali myslím hned ten den po CŘ a další dny jsem chodila na záchod, beztak je potřeba se rozhýbat a kvůli jizvě chodit, chodit.

Leo44
Stálice 56 příspěvků 7 inzerátů 28.03.18 14:12
@veria píše:
A nemáš ještě napichnute nějaké léky proti bolesti? Oni dávají do te kanyly do páteře par hodin po výkonu nějaké opiaty, takže to je v pohodě… ale jak to přestane působit… já teda měla bolesti potom hrozne, při vstavani i při chuzi, lepší až třeba za 2 dny ale stejně jizvu jsem cítila ještě několik týdnu. No ale někdo to snáší lip, tak uvidíš.

Nemám nic. Jen jsem teď dostala injekci proti srážení krve, sestra se ptala zda chci proti bolesti a já, že teď ne, že to jen tahá.

Leo44
Stálice 56 příspěvků 7 inzerátů 28.03.18 14:12
@PaniBovaryovaaa píše:
Já měla též CŘ na přání, respektive díky doktorovi v rodině, já jsem háklivá na spodek neskutečně, když mě dr. dělá výtěr, mám chut jí ukopnout hlavu, není mi příjemný ani vnitřní ultrazvuk. Kdybych měla mít kontrakce a někdo do mě chtěl hrábnout, tak bych zdrhala rodit někam do kouta, aby na mě nikdo nemohl šáhnout. Na konci těh. jsem myslela, že nepřežiju ani kontroly čípku apod, brrr.

Nápodobně

Včelička992
Závislačka 3119 příspěvků 28.03.18 14:15
@PaniBovaryovaaa píše: čistit a přebalovat? 8o Mě nikdo nečistil (pokud nemyslíš jizvu dezinfekcí), přebalování též nebylo potřeba. Cévku vyndali myslím hned ten den po CŘ a další dny jsem chodila na záchod, beztak je potřeba se rozhýbat a kvůli jizvě chodit, chodit.

Ja byla na JIPce 12 hodin. Me prebalovali, jak jsem jeste byla pod narkozou a celych 12 hodin take pravidelne, stlacovali bricho kvuli ocistkam, takze jsem byla stale v cistem. Prijde mi to jako normlani postup, byla jsem v cistem. V cem si tam byla ty?

Uživatel je onlinerenap
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 28.03.18 14:15

Vy tomu věříte? Že se někdo zaregistroval sem, aby z JIP,5 hodin po sekci informoval cizí lidi, jak je to super? :nevim: Měla jsem taky sekci, za mě super, ale člověk má fakt jiný myšlenky, než aby sepisoval sloh pro uživatelky jakéhosi webu. Trošku divný, ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama