Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, kdy váš partner chce být u porodu, ale je zrovna na nemocenské, třeba se zády, nemyslím chřipku nebo infekční nemoc. Je možné, aby byl u porodu, ale neměl z toho průser, kdyby přišla kontrola, stačí pak nějaké potvrzení z nemocnice, že byl u porodu, nebo jak se to řeší, nevíte. Nenašla jsem nikde odpověď. Díky ![]()
Na neschopenku - ten papír se žlutým pruhem tuším, který má u sebe… si jen nechá dát razítko z porodnice… kdyby přišla klontrola tak musí nechat ve schránce oznámení, že se ho nedozvonili, takže i budete vědět jeslti v tu dobu přišli nebo ne.
Každopádně když pak ukáže to razítko z porodky na té neschopence tak je vše OK
Neboj ![]()
Příspěvek upraven 22.01.13 v 08:51
Tak u porodu logicky být může, protože v nemocnici nikdo o tom, že je na nemocenské, vědět nebude. A jestli na něj přijde kontrola, když zrovna budete rodit, tak myslím, že určitě se v nemocnici najde nějaký pohodový doktor, kdo mu potvrdí, že byl v nemocnici.
Jako já nevím, ale určitě by mu Dr. mohl napsat vycházky, jestli to diagnoza dovoluje… třeba porodíš zrovna době vycházek nebo o víkendu nebo v noci a ani ho kontrola nezastihne. Jinak já být jím, tak to risknu - přece nebude sedět doma, když jeho žena rodí
I když na sociálním to asi nepochopí ![]()
@Cmochy píše:
Na neschopenku - ten papír se žlutým pruhem tuším, který má u sebe… si jen nechá dát razítko z porodnice… kdyby přišla klontrola tak musí nechat ve schránce oznámení, že se ho nedozvonili, takže i budete vědět jeslti v tu dobu přišli nebo ne.Každopádně když pak ukáže to razítko z porodky na té neschopence tak je vše OK
Příspěvek upraven 22.01.13 v 08:51Neboj
Tak to si nejsem tak jistá, na mě když byla kontrola, tak mi pak paní řekla, že můžu mít klidně milion razítek kde chci, ale ona potřebuje znovu potvrdit ten papír, co mi nechala ve schránce, že razítko kdekoliv jinde je jí na prd…
@dani24687 píše:
Tak to si nejsem tak jistá, na mě když byla kontrola, tak mi pak paní řekla, že můžu mít klidně milion razítek kde chci, ale ona potřebuje znovu potvrdit ten papír, co mi nechala ve schránce, že razítko kdekoliv jinde je jí na prd…
Nevidím v tom jediný problém… Jít to prostě musí
![]()
@Cmochy Tak to je logický
Ale musí tam jít prostě potom znovu s tím papírem případně. Jen jsem chtěla říct, že nebude stačit razítko na jiným papíře, to vše ![]()
@Cmochy No ale to slouží pro záznamy ošetřujících lékařů, tady bude jen doprovod.
Díky za odpovědi, snad to dopadne dobře a budeme rodit třeba večer, nebo o víkendu a taky věřím, že když mu v nemocnici potvrdtí, že tam byl, že se přeci jedná o jeho dítě, tak by to snad mohlo projít s razítkem z nemocnice.
@Cmochy díky za radu. ![]()
To bys musela narazit na blba doktora, aby mu to zpětně nepotvrdil, teda spíš on, ale i to je možný. Hele, ale to by byla mega náhoda, že přijde kontrola zrovna když rodíš ![]()
@mag píše:
@Cmochy No ale to slouží pro záznamy ošetřujících lékařů, tady bude jen doprovod.
Přesně tak. I když by měl razítko z porodnice, tak na jeho neschopenku mu to stejně neplatí, protože to není jeho kontrola, či vyšetření, ale je tam jako doprovod k porodu. Jediné řešení mimo to, že to risknete je to, že mu jeho ošetřující lékař napíše vycházky. Jinak razítko z porodnice, i když jde o jeho dítě při kontrole neprojde. Pracuji ve zdravotnictví a boje s neschopenkama a pojišťovnama řešíme často.
@arcanobacteriu díky, tak jak to budem tušit, že to má přijít, tak zkusíme ty vycházky nechat napsat, a nebo se domluvit s lékařkou, zda to může napsat i zpětně, protože jak můžu dopředu vědět, kdy pojedeme. To asi netuší nikdo. No snad to nějak dopadne a nebude z toho malér. Protože sama u porodu být nechci.
@mag píše:
@Cmochy No ale to slouží pro záznamy ošetřujících lékařů, tady bude jen doprovod.
Já to taky dvakrát využila jako doprovod… byla jsem na neschopence, ale muselajsem doprvodit manžela… taky mi dali razidlo
Áááále mě nepřišla kontrola… pohodička ![]()