Může mě zubař vyhodit z evidence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 08:25
Může mě zubař vyhodit z evidence

Prosím anonym, chodí sem příbuzní.
Chci si nechat udělat na přední zuby nové celokeramické korunky. Práce mojí zubařky se mi nelíbí, viděla jsem na několika lidech a proto jsem se rozhodla, že si zuby nechám udělat jinde. Už jsem si vše domluvila v jedné sympatické laboratoři, ale když jsem volala své zubařce, tak mě sestřička řekla, že se to paní doktorce líbit nebude? Myslíte, že mě může vyhodit proto, že si zuby nechám udělat jinde? Jsem rozhodnutá, že chci mít zuby hezký a půjdu jinam stůj co stůj, akorát si zřejmě budu muset hledat nového zubaře a to je v této době celkem problém. Jen mě zajímá, zda někdo nemá podobnou zkušenost, díky. ;)

Reakce:
_BBQ_s
Echt Kelišová 9398 příspěvků 13.02.19 08:29

Jak jako jinde? Pokud ti zuby budou delat jinde, tak i s registraci, ne? Zubare muzes menit kazde 3 mesice.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 08:35

@_BBQ_s Právě, že bez registrace - v této laboratoři s panem zubařem dělají běžně korunky, implantáty, fazety, ale neregistrují nové klienty, mají plno. Dělají pouze takto jednorázové případy. Škoda, ale když jsem viděla jejich práci, tak jinam už na korunky nechci. Jen mě mrzí, že budu hledat zřejmě nového zubaře. :?

Kaileee
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 13.02.19 08:41

to víš, že tě může vyhodit… v dnešní době každý bojuje o zubaře, u nás ve městě nebere nikdo, do 50km od města nebere nikdo… zubaři si mohou své pacienty v dnešní době fakt vybírat

cecetka
Echt Kelišová 7864 příspěvků 13.02.19 08:44
@Anonymní píše:
@_BBQ_s Právě, že bez registrace - v této laboratoři s panem zubařem dělají běžně korunky, implantáty, fazety, ale neregistrují nové klienty, mají plno. Dělají pouze takto jednorázové případy. Škoda, ale když jsem viděla jejich práci, tak jinam už na korunky nechci. Jen mě mrzí, že budu hledat zřejmě nového zubaře. :?

To je docela neprijemna situace. V podstate tim davas zubarce najevo, ze nejsi s jeji praci spokojena.
Ale jako pacient te chapu, ze chces pro sebe to nejlepsi.

7.straka
Kecalka 437 příspěvků 13.02.19 08:44

Hele podle mě nemůže. Doktor si nemůže vybírat pacienty. Kdyby na to došlo, tak já bych si to teda nenechala líbit a poslala stížnost na lékařskou komoru a pojišťovnu.

dickys
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 13.02.19 08:53

Vyřadit tě kvůli tomu nemůže, respektive neměla by, nemá to právní oporu. Ale potom když budeš mít s těmi zuby problém, tak na ně správně nesmí sáhnout. Nicméně někteří lékaři to berou špatně, když si něco necháš udělat jinde, takže tě může může začít objednávat na nesmyslně dlouhé lhůty, nechávat dlouho čekat v čekárně…to jsou takové finty, jak se zbavit nechtěného pacienta.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 09:00

Nevím no, na jednu stranu si říkám, že je to jak říká @cecetka. Na stranu druhou, to že si zaplatím tuto službu jinde (protože se mě líbí jiná práce) snad není důvod k tomu mě vyhodit. Za pár dní k ní jdu na prevenci, tak to zatím radši nebudu komentovat, aby mě zuby ještě zkontrolovala a potom až tam půjdu s dětmi na prevenci (to už budu mít hotové korunky) mě buď vyhodí nebo ne. :roll:

Alkata
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 13.02.19 09:02

Vyřadit té muže jen kvůli absenci preventivních kontrol. Ne kvůli tomu, ze si necháš něco udělat jinde. V každém případě to bude trapná nepříjemná situace pro oba pokud se u ni ještě někdy ukázes.

lucenka
Vesmírná mluvilka 34127 příspěvků 13.02.19 09:07

Rozumný zubař ví, na co stačí a na větší zákroky posílá pacienty na specializované kliniky. Takže bych si s klidným svědomím nechala zuby udělat jinde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 09:15

@dickys Na korunky budu mít záruku 5 let a pokud budu dodržovat dentální hygienu, tak snad to bude bez problémů.
Do budoucna bych chtěla stejně zubaře změnit, jsme u ní celá rodina a moc spokojeni nejsme, je neustále nemocná a ani se neobtěžuje to včas oznámit objednaným pacientům - manžel už kvůli ní takto prošustroval několik dní dovolené, teď už tam radši volá předem zda opravdu bude v ordinaci. Jenže v dnešní době není snadné někoho najít (u nás nejblíž v Brně 50 km) a jsme rádi že nemusíme dojíždět daleko, hlavně s malými dětmi. No tak jsem zvědavá, jak se mnou naloží. Radost mít nebude. 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 09:17

@lucenka @Alkata Děkuji, uvidím, nejhůř budu jezdit do Brna. Za hezčí zuby to stojí. :kytka:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 13.02.19 09:20

Ono se to chápat i tak, že někteří zubaři vyzobávají rozinky, korunku ano, obyčejnou plombu ne (na ni se údajně prodělává) .

Náhodný host
Povídálka 35 příspěvků 13.02.19 21:59
@Anonymní píše:
Prosím anonym, chodí sem příbuzní.
Chci si nechat udělat na přední zuby nové celokeramické korunky. Práce mojí zubařky se mi nelíbí, viděla jsem na několika lidech a proto jsem se rozhodla, že si zuby nechám udělat jinde. Už jsem si vše domluvila v jedné sympatické laboratoři, ale když jsem volala své zubařce, tak mě sestřička řekla, že se to paní doktorce líbit nebude? Myslíte, že mě může vyhodit proto, že si zuby nechám udělat jinde? Jsem rozhodnutá, že chci mít zuby hezký a půjdu jinam stůj co stůj, akorát si zřejmě budu muset hledat nového zubaře a to je v této době celkem problém. Jen mě zajímá, zda někdo nemá podobnou zkušenost, díky. ;)

Tak sestra snad nic nemluvila o vyhazovu z registrace, ale že se to nebude paní doktorce líbit. Což není totéž. Já to chápu, jako lékař se o pacienta starám (lékař nejsem, ale uvažuji z jeho pozice), takže v rámci oboru mám za něj odpovědnost. Není to jak si pozvat řemeslníky na stavbu domu, i když i tady by nebyl dosavadní řemeslník nadšený, že na nějaký kus práce najednou zvu jinou firmu. Lékař ovšem ručí za pacienta, pokud ho do péče převzal. Dočasně lékař v nemocnici při hospitalizaci, nebo je-li někdo v registraci, tak za něj ručí trvale - za průběh léčby. Tady mu dáváš najevo, že nejsi moc spokojená. Na což máš právo, ale je nelogické v té péči pak dál zůstávat. Pro doktora je nepříjemné, aby někdo část práce převzal za něj. Ne že on sám pošle ke specialistovi, což dělají i zubaři, ale pacient sám si najde jinde, bez konzultace s ním.

před lety jsem změnil zubařku či zařízení. Místo starší zubařky nyní zařízení, kde jsou mladé a je tam fluktuace a mateřské. Je tam ovšem i nové vybavení, co tamta zubařka tehdy neměla. Mým důvodem tehdy bylo to, že tehdy neprováděla RTG zubů, nové pracoviště ano. Nyní možná ta stará zubařka zuby také rentgenuje. Jenže vracet se k ní asi už nebudu. Přitom by mě asi vzala. Jednou myslela, že jsem byl jinde, já akorát nebyl víc let u zubaře vůbec. Tady si od ní vyžádali před lety moji dokumentaci, bylo by mi blbé se vracet. Navíc věk jí ještě pokročil, takže asi jen na pár let.
Vůbec si neumím představit chodit k jedné doktorce a říct jí, já zajdu příště jinam, tam mi provedou RTG a pak zas k vám. Přitom ono si jde domluvit, říct, vy tady neděláte tenhle typ zákroků, šel bych jinam, jestli vám to nebude vadit. Co by mohla jiného, než souhlasit.

Je blbé být u doktora, kde on bude vnímat, že já mu nedůvěřuji. Blbé pro pacienta i pro doktora.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >