Muze zamestnavatel zrusit dovolenou?

448
7.7.15 20:52

muze zamestnavatel zrusit dovolenou?

Dobry vecer. Mam dotaz ohledne cerpani dovolene. Tchyne k 31.7.konci v praci a jde do důchodu. Ma jeste tyden dovolene a ten mela cerpat posledni tyden v cervenci. Zamestnavatel ji ted rekl, ze ji dovolenou rusi a proplati ji. Tchyne ji ale chce cerpat. Ma na to zamestnavatek narok, kdyz ji neda jiny termin dovolene? Pokud nekdo vi, prosim napiste, diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16362
7.7.15 20:56

Zaměstnavatel může určit zaměstnanci celou dovolenou, jak chce. Pokud už ji měla plánovanou, tak ji zrušit může. Ale musí případně proplatit např. zaplacený zájezd. Ale měl by mít vážný důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
7.7.15 21:00

www.novinky.cz/…ovolene.html
Tady je o tom zrovna aktuální článek ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
7.7.15 21:02

A není to jedno když pak jde stejnĕ do důchodu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
7.7.15 21:04

@Fialka84 A měla tchyně tu dovolenou schválenou? Pokud ano, i tak zaměstnavatel jí tu dovolenou může zrušit, ale musí jí zaplatit vzniklou škodu.

I když moc nechápu, proč jí dělá zle, když jde do důchodu, zaměstnavatele snad ten jeden týden už nevytrhne.

• Nahlásit
  • Citovat
448
7.7.15 21:07

Jj, to vse vim. Ale on ji neurcil termin, nema ji kdy dat jindy dovolenou. Chce ji ji proste jen zrusit… a proplatit. Jde mi o to, zda ji muze naridit, ze proste tu dovolenou vůbec mit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
7.7.15 21:08
@Meha píše:
I když moc nechápu, proč jí dělá zle, když jde do důchodu, zaměstnavatele snad ten jeden týden už nevytrhne.

Zřejmě je potřeba nějakému odbojníkovi ukázat, kdo je na tom hnojišti vládcem… :mrgreen: Takže si vybereme někoho, kdo se teoreticky nemůže bránit a na něm demonstrujeme sílu.
Zažil jsem v přímém přenosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
7.7.15 21:09
@Fialka84 píše:
Jj, to vse vim. Ale on ji neurcil termin, nema ji kdy dat jindy dovolenou. Chce ji ji proste jen zrusit… a proplatit. Jde mi o to, zda ji muze naridit, ze proste tu dovolenou vůbec mit nebude.

Já se svou povahou bych jako nastávající důchodce nadřízeného ignoroval. Je ale fakt, že pak může mít o nějakou částku menší důchod - ale to by chtělo konkrétně propočítat, ať neplácám nesmysly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
7.7.15 21:10

No nevěřili byste, co se u nich deje…dela v domove duchodcu u lezaku a furt se tam toci sestry. Nikdo tam nevydrzi, strasny podminky. Tchynka tam dela za 3 a uz ve svem veku fakt pocita dny, kdy vypadne. A na zaver ji udelaji tohle, protoze jsou nastvany, ze uz tam pri duchodu nechce delat. Ale to je narocny pro mladou holku natoz pro pani pred duchodem. Ona je fakt poctiva, vse mela vzdy v poradku a ted ji to strasne nastvalo. Nemluve o tom, ze na ten tyden uz ma plany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
7.7.15 21:13
@Jura007 píše:
Já se svou povahou bych jako nastávající důchodce nadřízeného ignoroval. Je ale fakt, že pak může mít o nějakou částku menší důchod - ale to by chtělo konkrétně propočítat, ať neplácám nesmysly.

:lol: Tchynka taky uz rikala, ze se necha na stara kolena o tyden driv proste vyhodit…uz jen z principu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22609
7.7.15 21:13

@Fialka84 jde tchýně do důchodu přesně na den jak může nebo by mohla jít už teď? Pokud by mohla jít už teď tak bych si zítra vyběhala papíry a už by mě tam neviděl a ať se na hlavu staví.
Jinak o dovolené bohužel rozhoduje zaměstnavatel a ten pak řekne kdy bude. A u odchodu do důchodu myslím tím vybráním jindy operovat nemůže. Od odchodu má dovolené hejno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
7.7.15 21:14

@Fialka84 Aha, tak to je jasný. Počítali s ní do stavu personálu jako s doplňující sílou, jen nějak neuznali za vhodné to s ní probrat. Prostě si mysleli, že jí to i v důchodu dají rozkazem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
7.7.15 21:15
@Fialka84 píše: :lol: Tchynka taky uz rikala, ze se necha na stara kolena o tyden driv proste vyhodit…uz jen z principu :-)

Vyhodit ji nestihnou, i kdyby měla těch pět áček. Než jí dojdou všechny ty vytýkací dopisy, bude už dávno důchodkyně.
Edit: opět si rýpnu - v tomto případě bych při mé povaze nepřebíral ten poslední týden ty vytýkací dopisy - budou ležet na poště po ukládací dobu a zatím jí naběhne status důchodkyně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
7.7.15 21:24
@Fialka84 píše:

Ano, jde to. Dovolenou jí může při skončení pracovního poměru proplatit, nemusí jí určovat termín čerpání dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
448
7.7.15 21:36
@Meha píše:
Ano, jde to. Dovolenou jí může při skončení pracovního poměru proplatit, nemusí jí určovat termín čerpání dovolené.

Ok. diky na info. Skoda, samozrejme tech par smen uz zvladne. Ale musi zmenit plany a hlavne je mi ji lito. S tou nejpoctivejsi tam samozrejme nejvic zametou :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama