Můžou mi ukončit marodní?

Anonymní
6.10.21 19:57

Můžou mi ukončit marodní?

Ahoj, chci se zeptat. Byla jsem normálně zaměstnaná, otěhotněla. Hodně jsem zvracela- několikrát hospitalizace, tak jsem skončila na marodním. Prozvracela jsem opravdu celé těhotenství- teď jsem 38tt. V práci mě vyhodili- že mají lidí dost, což podle prac. smlouvy můžou. Byla jsem se zeptat na Okresní správě soc. zabezpečení co mám dělat. Paní mi poradila zůstat na marodním i po porodu, až do konce šestinedělí. Pak nastoupit na rodičák (na mateřskou nemám nárok o 20 dní.) teď jsem skončila v nemocnici znovu- těhotenská cholestáza a nějaká bakterie v moči. Můj gynekolog věděl co a jak- že budu na marodním do konce šestinedělí. Jenže v nemocnici, když semnou teďkon sepisovali různé papíry našli mezi papíry i můj marodní lístek. Ten si nechali i s nějakýma papírama u sebe (riziková poradna) v pondělí mám nástup do nemocnice na vyvolání a já se “bojim” že mi marodní po porodu ukončí. Vím, že takhle vyžírat peníze je špatné, zároveň ale nechci zůstat bez peněz jen proto, že mě z práce vyhodili kvůli těhotenství akorát to díky smlouvě sehráli na jiný důvod..
neví tedy někdo zda mi může nemocnice marodní ukončit nebo jestli mi ho musí ukončit ten, kdo mi ho dal? Tj. můj gynekolog, který o všem ví a jsme tak domluvený. To že mi sebrali marodní lístek jsem zjistila teď- zítra tam jdu na další kontrolu, tak bych ráda věděla co a jak a případně jak jim říct, že nechci, aby mi po porodu marodní ukončovali.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27355
6.10.21 20:06

Vyhodit tě nemohli, neskončila to náhodou smlouva? No marodit už po porodu nebudeš, budeš mít rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25295
6.10.21 20:08

Vyhodit tě těhotnou nesmí. Nemocenskou ti musí ukončit ten, u koho ji máš. @pikola může mít neschopneku až do konce šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64723
6.10.21 20:08

Po porodu normálně rodičovský příspěvek. Ano, neschopenku ti ukončí. vyhodit té nemohli, spíš ti skončila smlouva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 20:09

@pikola vyhodili. Ukončili mi smlouvu s tím, že mají hodně lidí. Což je kravina, furt nabíraj. Ve smlouvě jsem měla přímo napsané, že mě můžou vyhodit kdykoli, když budou mít dost lidí. Že jsem těhotná věděli, po měsíci na marodním poslali jen výpověď. Proto mi poradili ať si o rodičák zatím nežádám. Že můžu marodit až do konce šestinedělí.

• Citovat
  • Nahlásit
33282
6.10.21 20:12

Ja uplne nechapu, jaky listek ti sebrali, kdyz je vsechno elektronicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 20:12

@Kriss Tina jako důvod pro ukončení smlouvy uvedli nadbytek lidí. což udělat můžou, ve smlouvě jsem měla přímo napsané, že mě můžou propustit když budou mít nadbytek lidí, řešila jsem to přímo na okresní správě, kde koukali jak na smlouvu, tak na výpověď. Prostě si našli uličku. Proto mi také poradili, ať jsem na marodním do konce šestinedělí. Proto se “bojim” že mi nemocnice marodní ukončí po porodu, pokud jí musí ukončit ten, kdo mi jí dal, což je můj gynekolog, tak je to “dobrý” ví, že chci počkat do konce šestinedělí.

• Citovat
  • Nahlásit
22973
6.10.21 20:13
@Anonymní píše:
@pikola vyhodili. Ukončili mi smlouvu s tím, že mají hodně lidí. Což je kravina, furt nabíraj. Ve smlouvě jsem měla přímo napsané, že mě můžou vyhodit kdykoli, když budou mít dost lidí. Že jsem těhotná věděli, po měsíci na marodním poslali jen výpověď. Proto mi poradili ať si o rodičák zatím nežádám. Že můžu marodit až do konce šestinedělí.

Obrať se na nějakou občanskou poradnu, ťehotnou tě prostě vyhodit nesmí i kdyby to měli ve smlouvě napsaný vlastní krví. Do konce šestinedělí máš nárok na neschopenku, ale pokud budeš výpověď řešit, dosáhneš i na meteřskou, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 20:14

@vokishka takový ten lísteček, kde se píšou další kontroly v ordinaci- co se ukazuje, když přijde kontrola, jestli jsem doma v době kdy nemám vycházky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 20:28

@Janli jak říkám, měla jsem špatně smlouvu a oni využili kličky, takže ikdyž jsem těhotná, propustili mě z “jiného” důvodu, což můžou. Neměla jsem klasickou smlouvu, takže se na mě ochraná lhůta v těhotenství nevztahuje

• Citovat
  • Nahlásit
10110
6.10.21 20:31

Však ti skončila smlouva v srpnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3938
6.10.21 20:32

@Cenarius v dubnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 20:32

@Cenarius v srpnu jsem do práce nastupovala :)

• Citovat
  • Nahlásit
31
6.10.21 20:33
:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 20:34

@Serpentini v dubnu mě vyhodili- na marodnim jsem od 3.března, ten den jsem jim taky oznámila těhotenství jako důvod marodního.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat