Tlak v zápěstí - můžou to být karpály?

15.1.18 18:37

Můžou to být karpály?

Hezký večer všem,
poslední tři týdny mě bolí levá ruka. Teda není to přímo bolest ale spíš tlak v zápěstí, ktetý přechází do brnění prstů (palec, ukazovák a prostředník).Cítím to hlavně když je ruka v klidu především večer a v noci. Posledních pár dní kvůli tomu nemůžu usnout. Dnes ráno mně to ale docela vyděsilo protože když jsem vstala začalo brnění a pak mi samovolně cukal palec tak pět minut. Volala jsem doktorce jenže má dovolenou. Takže jdu za 14 dní. Měl tu někdo z vás karpály? Jak se u vás projevily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13220
15.1.18 18:45

Ahoj mela jsem neco podobneho.. ale u me to byl zanet slach.. dostala jsem u dr sadru.. a

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
15.1.18 18:47

Manžel měl operované obě ruce na karpály a poznávací znamení je prý brnění v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35832
15.1.18 18:50
@frozendarkness píše:
Hezký večer všem,
poslední tři týdny mě bolí levá ruka. Teda není to přímo bolest ale spíš tlak v zápěstí, ktetý přechází do brnění prstů (palec, ukazovák a prostředník).Cítím to hlavně když je ruka v klidu především večer a v noci. Posledních pár dní kvůli tomu nemůžu usnout. Dnes ráno mně to ale docela vyděsilo protože když jsem vstala začalo brnění a pak mi samovolně cukal palec tak pět minut. Volala jsem doktorce jenže má dovolenou. Takže jdu za 14 dní. Měl tu někdo z vás karpály? Jak se u vás projevily?

to budou temer jiste, ale potvrdi to vysetreni EMG, ktere ma smysl delat, az pokud budes mit potize alespon 6 tydnu, nejlepe 3 mesice. Nicmene vysetreni neurologem bys mit urcite mela, co kdyby to bylo neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.18 18:52

Moc děkuji za odpovědi.
Tak já s tou rukou normálně funguji ale jak je v klidu tedy převážně večer a v noci tak to začne. Ale jen ty tři prsty a takový divný tlak v zápěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4287
15.1.18 19:28

To je hodně časté v těhotenství, ale i u lidí, co pracují na počítači, máš to v ruce, kde držíš myš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2612
15.1.18 22:04

Doporucuji vysetreni neurologem a podstoupit EMG :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.18 22:08

Já jsem na md a myš nepoužívám vůbec celkově na počítači moc nejsem. Jsem pravák a zlobí mě levá ruka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
24.9.19 20:00

Ahoj holky, ja mam take problemy. Obe ruce me boli, leva az k ramenu, takovym způsobem ze si nemohu udelat ani culik. Prava ruka mi u palce tvrdne, do pulky zapesti mi nateka pri vetsi zatezi. Brni, v noci nespim. Padaji mi veci z ruky. Picha a mam tlaky v zapesti.
Na karpalech jsem vcera byla. Ty mam v poradku. Tak ja uz nevim co by to mohlo byt. Pry mam zkusit revmatologii a ortopedii.
Mate nekdo nejake zkušenosti? 2 mesice cekam az me vezmou na neuro, aby se mi ulevilo. A ted zas budu cekat x mesicu nez se dostanu k dalsim dr. To uz se neda vydržet.
Fakt to dost boli. Nemuzu poradne pracovat. Ale do prace zatim porad chodím. Holky nejaka rada prosim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
24.9.19 20:46

Dle me to vypada na zanet šlach. Ruce co nejvíce setrit… bandazovat… ledovat a lokálně treba Voltaren…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13220
24.9.19 20:54

Mela jsem to stejne,, mela jsem zanet slach a dostala jsem sadru.. pomohlo to na nejakou dobu, ale vraci se to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
24.9.19 21:39

Holky kdyz leduju je to snad jeste horsi. Uplne mi ztuhne prst i dlan a mam to tak ztuhly ze a tim nejde nic delat.
Prosim mohu jit s tim na chirurgickou ambulanci? Tam si to odsedim ale vim ze me vezmou. Uz neco na to potrebuji. Nemuzu fungovat normalne.
Dekuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13220
24.9.19 21:44

@Prdolinka86 urcite bez :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.19 13:03

@katkalaila a mela si to od chirurga nebo ortopeda? Tu sadru?
Ja mam podobny problem. Dlan u aplce natekla. Bolest v zapesti cela ruka natekla. Boli to az k zapesti. Jen nevim jestli zajit k ortopedovi nebo na chirurgii. Zadny uraz jsem nemela na ruce tak nevim cim to je.
Obvodni mi rekla ze by to chtelo mit ruku v klidu. Dlaha nebo neco takoveho by pry pomohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
13220
25.9.19 14:29
@Anonymní píše:
@katkalaila a mela si to od chirurga nebo ortopeda? Tu sadru?
Ja mam podobny problem. Dlan u aplce natekla. Bolest v zapesti cela ruka natekla. Boli to az k zapesti. Jen nevim jestli zajit k ortopedovi nebo na chirurgii. Zadny uraz jsem nemela na ruce tak nevim cim to je.
Obvodni mi rekla ze by to chtelo mit ruku v klidu. Dlaha nebo neco takoveho by pry pomohlo.

ahoj, sla jsem do nemocnice na chirurgickou ambulanci,, tam udelali rentgen.. prohmatali a nevim co vse uz je to 13 let zpet.. a pak jsem dostala sadru. Myslim na 4 tydny.. ale ted by ti podle me dali nejakou ortezu :nevim: urcite si zajdi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama