Reklama

Práce v mužském kolektivu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

majdulacek
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 30.04.18 08:14
Mužský kolektiv

Dobré ráno :)

holky, jdu se poradit. Nastoupila jsem do nové práce na pozici senior controller - u dodavatele stavebních materiálů. Jsem tam 3.měsíc. Kolektiv je ve velké převaze mužský, kolegyně výrazně starší. Práce mě baví, dobré peníze, takhle spolu jako kolektiv vycházíme velmi dobře, ale..

Už párkrát jsem ale zaslechla chlapy říkat si něco mezi sebou ve smyslu, jak by mě „vychovali“ (sexuálně). Pak doslova řečeno od jednoho kolegy, jak by mi postříkal kozy v té uplé halence (promiňte). Tady těm expertům je okolo 38-42 let (úsměvné, většina jsou tatínci od rodin), jsou jako obchodníci, práci odvádí dobrou jsou fakt kovaní v tom co dělají.
Mě je 28, mám bohaté zkušenosti ze zahraničí a ve firemní hierarchii jsem nad nimi. Mám kancelář u nich na oddělení a jsem tam jediná ženská - sídlo mám na nejbližší pobočce k mému bydlišti. Jak říkám, takhle se bavíme v pohodě, je sranda, pracovně to klape, i když se jim některá má opatření třeba nelíbí. Jednou jak jsem je slyšela přes otevřené dveře do kanceláře, vyšla jsem, stoupla si do futer dveří a řekla, že když už pomlouvají, tak ať to dělají aspoň tak, ať je ten dotyčný neslyší (nic jiného mě v tu chvíli nenapadlo a chtěla jsem na to zareagovat hned).

Zítra má dojet majitel společnosti, aby jsme se pobavili jak jsem spokojená. S majitelem jsem si potykala už před lety, kdy jsem dělala u jiné mezinárodní firmy a když se rozkřiklo, že chci skončit, tak mi udělal víc než dobrou nabídku. A já teď nevím, jestli si mám nějak postěžovat na ty kluky, že mají takové narážky…Zase je nechci přivést do problémů a pak by to dělalo zbytečně zlou krev :nevim: :nevim:

Co myslíte, mám to nějak řešit? Zatím takovou zkušenost nemám a v zahraničí jsem se s ničím takovým nesetkala a to jsem taky byla v mužském kolektivu, taky obor stavařiny.

Děkuji

Majda

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Marcam
Kelišová 5033 příspěvků 30.04.18 08:18

No manžel dělá v mužském kolektivu a připadá mi, že se pomlouvají, víc než ženské. Já pracuji v kolektivu 30 ženských a fakt tam taková drbárna jako je u nich není :nevim: a pak, že jsou ženský slepice.

la_amanita
Kecalka 321 příspěvků 30.04.18 08:22

Tak mně někdo říct, jak by mi postříkal kozy, tak dostane na místě takové školení o sexuálním obtěžování a firemní kultuře, že napříště mě bude v pozoru oslovovat výhraděn „madam“.

majdulacek
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 30.04.18 08:23

@Marcam Ahoj :) tady se taky fest drbe, a hlavně ta mluva (pi**; ku*** a jiné superlativy). Mám pocit, že to berou tak, že jsem oproti nim mladší a dovolují si? Jako do očí mi nic neřekli, nebo když jsem v místnosti, tak také ne. Jako je fajn, že se jim líbím, že si vykládají, že mám pěkné tělo, ale i tak.. Nevím.. :nevim: V zahraničí jsem nic takového nezažila nebo se to ke mě, za těch 8 let nedostalo :mrgreen:

Marcam
Kelišová 5033 příspěvků 30.04.18 08:24

@majdulacek jo to jsou čeští nadrženci :? klasika, také to nemám ráda

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 30.04.18 08:24

Tak pokud si,,postezujes” šéfovi, a ono se to rozkrikne, budeš ta fňuknu co žaluje. Pokud te to fakt trápí, tak bych se s nim max pobavila o tom, jak situaci resit, ale aby do toho nezasahoval. Jsem přesvědčena, ze tohle si musíš vyřídit sama, pokud chceš mit nejaky respekt a slušné vztahy. Ja osobně bych s chlapama hodila řec, ze jsem je parkrat slyšela a ze mi to teda dost vadi, tak ať toho nechají - nebo ať si daji bacha ať je neslysis. Trosku bych se nad to povznesla a nedělala z toho kovbojku. Ruku na srdce - my ženské taky umíme pěkne ohodnotit chlapy, treba ne tak vulgarně, ale nejsme o moc jiné ;)

majdulacek
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 30.04.18 08:25

@la_amanita Mno tehdy jsem byla úplně v šoku, že jsem chtěla na to zareagovat a já v tu chvíli nevěděla jak. :think: Šéf mi říkal, že kdyby něco bylo, že mu mám říct, že chlapi občas zapomenou, že v oboru dělají i ženy. Jako o ničem konkrétním tehdy nemluvil, ale říkám si, jestli mu mám zítra říct, aby je dal trochu do latě? Jako je mi to nepříjemné..

la_amanita
Kecalka 321 příspěvků 30.04.18 08:25

@majdulacek
A proč je fajn, že se jim líbíš, že máš pěkné tělo? To nemá se zaměstnáním ve stavařině nic společného a pokud zakládáš své sebehodnocení jen na svém vzhledu, chovají se k tobě tak, jak si to zasloužíš.

levandule23
Kecalka 489 příspěvků 30.04.18 08:28

Prvně bych to zkusila sama. Až je zase uslyšíš něco takového říkat, tak bych jim narovinu řekla, že nemám zapotřebí takový kecy poslouchat, natož od chlapů co mají doma rodinu. Pokud by to nezabralo, tak bych se obrátila na šéfa.

Russet
Extra třída :D 10945 příspěvků 30.04.18 08:28
@majdulacek píše:
Dobré ráno :)

holky, jdu se poradit. Nastoupila jsem do nové práce na pozici senior controller - u dodavatele stavebních materiálů. Jsem tam 3.měsíc. Kolektiv je ve velké převaze mužský, kolegyně výrazně starší. Práce mě baví, dobré peníze, takhle spolu jako kolektiv vycházíme velmi dobře, ale..

Už párkrát jsem ale zaslechla chlapy říkat si něco mezi sebou ve smyslu, jak by mě „vychovali“ (sexuálně). Pak doslova řečeno od jednoho kolegy, jak by mi postříkal kozy v té uplé halence (promiňte). Tady těm expertům je okolo 38-42 let (úsměvné, většina jsou tatínci od rodin), jsou jako obchodníci, práci odvádí dobrou jsou fakt kovaní v tom co dělají.
Mě je 28, mám bohaté zkušenosti ze zahraničí a ve firemní hierarchii jsem nad nimi. Mám kancelář u nich na oddělení a jsem tam jediná ženská - sídlo mám na nejbližší pobočce k mému bydlišti. Jak říkám, takhle se bavíme v pohodě, je sranda, pracovně to klape, i když se jim některá má opatření třeba nelíbí. Jednou jak jsem je slyšela přes otevřené dveře do kanceláře, vyšla jsem, stoupla si do futer dveří a řekla, že když už pomlouvají, tak ať to dělají aspoň tak, ať je ten dotyčný neslyší (nic jiného mě v tu chvíli nenapadlo a chtěla jsem na to zareagovat hned).

Zítra má dojet majitel společnosti, aby jsme se pobavili jak jsem spokojená. S majitelem jsem si potykala už před lety, kdy jsem dělala u jiné mezinárodní firmy a když se rozkřiklo, že chci skončit, tak mi udělal víc než dobrou nabídku. A já teď nevím, jestli si mám nějak postěžovat na ty kluky, že mají takové narážky…Zase je nechci přivést do problémů a pak by to dělalo zbytečně zlou krev :nevim: :nevim:

Co myslíte, mám to nějak řešit? Zatím takovou zkušenost nemám a v zahraničí jsem se s ničím takovým nesetkala a to jsem taky byla v mužském kolektivu, taky obor stavařiny.

Děkuji

Majda

Začínala jsem taky v mužském kolektivu. Nedělám si iluze, že mě za mými zády nepomlouvali. Ale já byla spíš takové ucho, upnuté halenky u mě nehrozily. Kdybych si tenkrát stěžovala, asi by to k ničemu nebylo. V cizině je to samozřejmě jiné, u nás se lecos ještě toleruje a bere jako „legrace“. Blbá, ale přesto legrace. Zase bych nechtěla, aby kolega třeba nemohl říct, že mi to sluší nebo mi nepodržel dveře z obavy, že ho obviním z harašení.
Já bych jim řekla, že mě vadí jejich narážky. Jestli si nemůžou pomoct, tak ať to řeknou, až odejdu. Teď už mě takové věci nerozhází, ale v devatenácti jsem je odpálkovat neuměla. Při dvojsmyslech jsem rudla, což je asi bavilo, no.

Marcam
Kelišová 5033 příspěvků 30.04.18 08:30

No já po sedmi letech ve špitále, kde si doktoři mysleli, že svobodná zdravotní sestra musí automaticky všem dát. :roll:Také jsem si tohle zažila.

Russet
Extra třída :D 10945 příspěvků 30.04.18 08:32
@Marcam píše:
No manžel dělá v mužském kolektivu a připadá mi, že se pomlouvají, víc než ženské. Já pracuji v kolektivu 30 ženských a fakt tam taková drbárna jako je u nich není :nevim: a pak, že jsou ženský slepice.

Jsem teď v ženském kolektivu a řekla bych, že nejlepší je mix - když se mezi kolegyněmi najde jedna, co to druhým dovede znepříjemnit, tak radši přisprostlí chlapi s dvojsmyslnými trapnými vtípky.

Marcam
Kelišová 5033 příspěvků 30.04.18 08:34

@Russet když oni to i zkoušeli ;)…ale sestři a už měl ruku… :mrgreen: jak jsem to mohla vydržet a přežít

majdulacek
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 30.04.18 08:35

@la_amanita prosímtě, to si děláš srandu ne? Mně je to jedno, jestli se jim líbím nebo ne (ale člověka to potěší), ale ty narážky mi vadí. Do firmy jsem se dostala tak, že odvádím dobrou práci, proto si mě šéf vybral po předchozí zkušenosti.

@Marie432875 Já právě za nimi byla minulý týden. Dali jsme kafe, donesla jsem i slané šneky, co mají rádi a řekla jim, že dřív byli asi zvyklí, že tam byli sami chlapi, ale že jsem tam i já a některé jejich narážky jsou mi nepříjemné. Moc dobře věděli o čem je řeč a prý se polepší :) Ale v pátek to bylo opravdu výživné. Přijde mi, že jde na ně pozdní jaro. Kovbojku z toho nedělám, ale je to takové nepříjemné. :nevim:

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 30.04.18 08:35

Já také pracuji v mužském kolektivu a jsem spokojená, asi mám štěstí, že to nejsou primitivové 8o Žádné pomluvy ani takové nechutné narážky jsem nazaznamenala.

Tohle už mi přijde přes čáru… Ten slovník mám na mysli. Asi bych si nestěžovala majiteli, ale první se pokusila srovnat je do latě sama… Třeba si neuvědomují, jak pubertálně se chovají, možná je mezi nimi jen jedno hovádko a ostatní nechtějí zůstat stranou :think:
Já bych jim dala příště najevo, že je slyším a co si o tom myslím, možná je to zarazí.

A k mužskému kolektivu, já jsem za něj ráda, byla jsem ve více firmách s muži a bylo to fajn, ale vím i o kolektivu rize mužském, který chlap pomluvami rozvrátil… Znám ho, má takovou ženskou povahu, promlouvá, je hysterik a intrikán… U chlapa fakt odpuzující vlastnosti.

Zažila jsem, že mi chlapi jako mladé žábě lichotili, vrcholem „obtěžování“ ale byl na jaře dotaz, kdy už začnu nosit sukni… Já si zase rejpla do nich, vše bylo v přátelské rovině.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >