Mykóza po antibiotycích, bolest

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 22:54

mykóza po antibiotycích,bolest

Ahoj, brala jsem týden antibiotika zinnat 500mg.
dobrala jsem je v pondělí, objevila se mi pravděpodobně mykóza (už jsem ji po atb. měla někdy v minulém roce). takže od uterý mažu canestenem. s přítelem jsme měli chuť tak jsme to zkusili asi po 2 týdnech a bolest v podbríšku (hned jsme přestali, styk samozřejmne chráněný). při pohybu a narovnání to bolelo nejvíc. myslíte si že to může být z te mykózy?
atb jsem brala na “zánět” doktorka mi neřekla ani jaký. ale doprovázelo to bolesti břicha, zad a 10dní špinění..těhotná nejsem. budu ráda za vaší zkušenost s mykózou jestli vás to také bolelo nebo co vás doprovázelo. děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
703
12.1.22 23:14

Určitě, mykoza i bolí. Chce to laktobacily a úpravu stravy. Vynech cukr a pokud možno bílou mouku, sladké pečivo apod. Ještě ke canestenu, lze koupit jednorázová tableta bez receptu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
13.1.22 01:50

Může to být spojeno. Mně velmi pomohla změna životosprávy, omezení sladkého a pečivo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 03:04

Ahoj, já už mám mykozu po atb teď snad čtvrtý týden :zed: trochu pomohla probiotika gynimun, teď zkouším extrakt z grepovych semen, olej na intimní hygienu s tea tree. Vyléčit se mi ale bohužel zatím nedaří, doktoři mi nedokážou pomoct. Jim myslím zdrave, premiru sladkého nemam :( už opravdu nevim, co s tím a jsem z toho už celkem zoufalá a nepřeji si nic jiného, než aby to konečně přešlo. Tenhle týden mám sono, tak nevím, jestli si přát, aby tam nic nebylo, nebo aby se tam ukázala nějaká příčina.

• Citovat
  • Nahlásit
25874
13.1.22 06:41

Nestačí jen mazat, mykóza je i v pochvě. Potřebuješ i tablety na zavádění, aspoň pětidenní léčbu. Poté probiotika do pochvy na zavádění. A minimálně 14 dní bez sexu, protože máš poškozenou sliznici a ta při styku praská. Potřebuje se obnovit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
13.1.22 09:44
@Anonymní píše:
Ahoj, já už mám mykozu po atb teď snad čtvrtý týden :zed: trochu pomohla probiotika gynimun, teď zkouším extrakt z grepovych semen, olej na intimní hygienu s tea tree. Vyléčit se mi ale bohužel zatím nedaří, doktoři mi nedokážou pomoct. Jim myslím zdrave, premiru sladkého nemam :( už opravdu nevim, co s tím a jsem z toho už celkem zoufalá a nepřeji si nic jiného, než aby to konečně přešlo. Tenhle týden mám sono, tak nevím, jestli si přát, aby tam nic nebylo, nebo aby se tam ukázala nějaká příčina.

Jak se ta „mykoza“ projevuje? SONO by kvůli ní asi neindikovali. Jestli je to mykoza, musí se léčit antimykotiky, včetně partnera. Dělali Ti stěry, aby přesně věděli, zda tam není jiný patogen? Někdy se mykoza zamění s vláknitou laktobacilozou. Ta nereaguje na antimykotika, upravuje se výplachy sodou. Ale důležité je vědět co tam je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 13:15

Mě nejvíc pomáhají boraxové globule, za mě prostě zázrak :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie