Myomy v děloze při těhotenství

147
19.8.04 14:28

Myomy v děloze při těhotenství

Ahoj holky,
doktor mi při UTZ prohlídce v 15 tt objevil v děloze myom :( . Před tím jsem žádné takové probémy neměla. Říkal, že pro mě ani pro miminko to není nebezpečně, že to ale musí hlídat.
Já mám stejně hrozný strach. Máte s tím některá zkušenosti?

Děkuji moc
Karkulka 15tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

725
19.8.04 17:06

Ahoj Karkulka,

ja som mala s myomami velke problemy a to aj pred tehotenstvom aj pocas neho. Treba si davat pozor, lebo myomi mozu ohrozit aj babetko a mne preto volili aj cisarsky rez. Jednym casom sa vstrebali, ze ich lekari nevideli a jednu dobu som ich tam mala kopec. Kvoli nim som mala rizikove tehotenstvo. TEraz cakam druhe babo, som v 37. tyzdni a zatial je vsetko v poriadku.

Nemaj strach, zvladnes to, len bud opatrna a lekar nech ta sleduje.

Miska

INak po prvom tehotenstve som uz s myomami nemala problemy ale predtym nez som otehotnela, tak 3 roky som sa s nimi trapila, kvoli nim som aj potratila a brala som silne lieky. TAk drzim palce, ale pozeram, ze si uz v 15. tyzdni, tak to je fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
20.8.04 22:47

Re: Myom

Mila karkulko,

myom je nezhoubny nador vyrustajici z delozni svaloviny. Casto se klinicky neprojevuje a ani v gravidite vetsinou nebyva problem, pokud:

a. neni prilis velky (ale tim myslim opravdu hodne - objem vetsi nez cca 200 cm3). Takto veliky myom muze komplikovat rust plodu, muze v prubehu gravidity degenerovat a zacit se rozpadat …
b. pokud neni ulozeny v dolnim deloznim segmentu, tzn. v te casti delohy, ktera se v prubehu porodu otvira a tvori porodni kanal a v tomto pripade, by se takovyto myom mohl stat porodni prekazkou (tzv. vcestny myom)
c. pokud neni ulozen v bezprostredni blizkosti placenty nebo dokonce primo pod placentou - myom, ackoli obsahuje svalove bunky, tak se chova pri kontrakcich jako nepohybliva prekazka a muze tak byt pricinou predcasneho odlucovani placenty na pocatku delozni cinnosti.

Ackoliv jsou komplikace relativne vzacne, presto nejsou zanedbatelne a mohou byt i velmi vazne. Proto by Vam mel Vas lekar sdelit:
1. zda mate pouze jeden myom,
2. jak je tento myom veliky
3. kde je tento myom ulozeny a bude-li mit vliv na rust plodu, prubeh porodu a event. na zpusob vedeni porodu (u vcestnych myomu je indikovan primarni cisarsky rez).
4. mel by Vas informovat v pripade, ze se nejedna o zcela drobny (do 1-2 cm) myom, jake Vam hrozi komplikace.

Nechci Vas svou odpovedi vystrasit, vetsina myomu behem tehotenstvi neni skutecne zadnym velkym problem a verim, ze tomu tak bude i v pripade toho Vaseho.
Pokud Vas jeste neco trapi, napiste, pokusim se, co nejdrive odpovedet.

S pozdravem a pranim klidneho a spokojeneho prubehu tehotenstvi a porodu Dr. Verner

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarketMM
21.2.12 17:50

cysta v těhotenství

Dobrý den pane doktore,

pod šestkou a sedmičkou v pravo dole mám asi 3cm cystu, která mi velmi oslabila čelist. Z nového rentg. snímku z ledna mi paní dr. sdělila, že v cystě se už nějakou dobu vytváří calcifikace. Odstranění je naplánováno na konec dubna. Jenže nyní jsem v 9. týdnu těhotenství a mám strach, aby dítě nemělo z této velké infekce nějaké poškození (když má na těhotenství negativní vliv i „pouze“ nesanovaný chrup), přemýšleli jsme i o interupci.Chtěla bych Vás požádat o informaci, jaký to má vliv na vývoj plodu, nikdo z lékařů mi nic konkrétního neřekl.

Velmi děkuji za odpověď

MarketMM

• Nahlásit
  • Citovat
514
21.2.12 20:53

Trochu zvlastni dotaz v disluzi o myomech v tehotenstvi.Hlavne posledni prispevek je z roku 2004,tak nevim,jestli ti Dr odpovi.Nezkousela jsi napsat na www.porodnice.cz ?
Ja jen za sebe,asi bych na interupci kvuli zubum nesla.Ale samozrejme vsechno zalezi na situaci.Urcite bych pockala,jak se vsechno vyvine.kdyby bylo miminko spatne,da se udelat preruseni tehotenstvi do 24t.Je to horsi zakrok,ale ka nych pockala,jak se situace vxvine.Ale na mem nazoru ti asi zase tak nezalezi,vim,ze jsi chtela odpoved od Dr,ale diskuze je stara.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama