Myslíte, že je to pátá nemoc nebo něco horšího?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 28.02.19 22:58
Myslíte, že je to pátá nemoc nebo něco horšího?

Ahoj, teď jsem se při pohledu do postýlky ošklivě vylekala. Před týdnem jsme všichni prodělali ošklivou střevní chřipku, ale všichni se zotavili, jen malej byl furt jakejsi marnej. Celý týden únava, nechutenství, 37,2,37,3 atd, někdy v noci 1* zvracení atd. Byli jsme dnes u dr a že prý to můžou být dozvuky střevní chripky. No dnes odpoledne se mu začalo něco dělat na obličeji, mizelo to v chladu. Myslela jsem že alergie ( ale nemívá žádné reakce a nic zvláštního nejedl, má furt dietu), dala jsem na noc fenistil. No a teď jsem dostala ošklivý šok. Je to pátá nemoc? Nebo obávané spalničky? Má jen jednu dávku očkování zatím je bohužel furt nemocný. Ale spalničky prý bývají s horečkou…a tu nemá…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mari.G
Kelišová 5615 příspěvků 28.02.19 23:02

Řešili jsme teď to stejné a u nás to je pátá nemoc, byla zcela bez teplot a fleky vypadají jako alergická reakce. Ale zvětšené uzliny a později se to rozjelo, takže evidentně to byl vir a ne jen alergie.

Rezii
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 28.02.19 23:11
@Mari.G píše: Řešili jsme teď to stejné a u nás to je pátá nemoc, byla zcela bez teplot a fleky vypadají jako alergická reakce. Ale zvětšené uzliny a později se to rozjelo, takže evidentně to byl vir a ne jen alergie.

Co se dělo, když se to rozjelo? Já myslela že výsevem vyrážky už to končí a bude klid…

svatecnice
Kelišová 6082 příspěvků 28.02.19 23:21

@Rezii šestá nemoc je teplota a vyrazkou to končí. U páté to vyrazkou začíná, myslím. Ale nevím, jestli to máte :think: mohla by to být růžovka, vyrážka, co může vyskočit po viroze.

Trojlístek
Závislačka 3883 příspěvků 28.02.19 23:22

Tohle rozhodně není 5.nemoc. Ani podle popisu, ktery tomuhle předcházel.

Trojlístek
Závislačka 3883 příspěvků 28.02.19 23:32

@Rezii omlouvám se… Píšeš 5.nemoc a já četla o příspěvek jinde 6.nemoc. Ano, ta 5.nemoc by to s vysokou pravděpodobností mohla být. Jen tedy to většinou bývá u starších dětí. Řekněme školkových. Nicméně dost dětí mívá i dříve. Tohle na spalnicky nevypadá.

Trojlístek
Závislačka 3883 příspěvků 28.02.19 23:37

@Rezii jinak nevím kolik má malý let. Ale další dávka MMR se dává mezi 5 a 6 rokem. Nechci tě nějak dorazit, myslím, že o spalnicky fakt nejde, ale pokud je malý často nemocný a měl je dostat, tak je skrz oslabenou imunitu klidně dostane i po vakcíně.

Pam12
Echt Kelišová 8981 příspěvků 01.03.19 00:48

Mě to nepřijde ani 5. nemoc a ani 6. Kluci měli oboje a vypadalo to úplně jinak. Nutno teda podotkout, že oba měli i rozdílný průběh, ale vyrážky měli stejné. U šestky to byla taková jakoby červená krupička. U pětky spíš puchýřky a ty byly i v puse. Tohle si vůbec netroufnu říct, co by to mohlo být

Amelie30
Závislačka 3181 příspěvků 01.03.19 02:51

Taky bych ti viděla na pátou nemoc, možná ještě spálu. Uvidíš, co řekne dr.

Katuskka
Závislačka 2850 příspěvků 01.03.19 06:12

My měli pátou nemoc na podzim,a dcera měla vyrazku spíš jen na tvářích,jako když si das tvarenku,plus na pazich a stehnech…Jinak ji nic nebylo,ani teplota. Mladší dcera měla pár dni před osypanim i teplotu.

aknadar
Kecalka 487 příspěvků 01.03.19 08:09

Měla jsem to, vypadalo to podobně a svědilo to. Docela dlouho to trvalo než to zmizelo. Zajdu k lékaři nebo si rovnou zavolej na infekční. Já s tím byla na kožní, ten nejdřív že alergie na slunce ( bylo léto) ještě me serval že se opakuji a pak radši poslal na infekční, kde se to z krve potvrdilo. Syn takhle pro změnu vypadal při mononukleóze, také to byla nejdřív prodělaná střevní infekce… Lékař - určitě! A dej vědet co to bylo.

aknadar
Kecalka 487 příspěvků 01.03.19 08:16

Jo a ještě syn s tím skončil na jipce :,( svedilo to, dávali mu ditiaden, přísná dieta. Před tím taky problémy - zvracení, průjmy,hospitalizace kvůli dehydrataci. Kdyz jsme si ho pak dovezli domu tak do druhého dne se takto „vysypal“. Bylo to moc nepříjemné období- přímo na štědrý den. Držím palce :srdce:

mag12
Kecalka 441 příspěvků 01.03.19 08:25

Podobně vypadal syn a byla to spalova angyna, taky bez teplot, doktorka myslela, ze jde o alergii, ster dělala jen pro kontrolu a byl pozitivní.

sediza
Závislačka 2730 příspěvků 01.03.19 09:07

Rozhodne zajit k lékaři. Tohle chce vysetření celkově.

zzuza
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 15.08.19 20:50

Dobrý večer,

obnovuji diskuzi. Může se pátá nemoc projevit jinak než klasickou vyrážkou v obličeji? Syn (6 let) si od rána stěžoval, že ho svědí štípance od komárů, před obědem jsem na něj mrkla a zjistila jsem, že je má skoro všude! Takovou jakoby kopřivku a teplotu kolem 37,5. Teď před spaním se mu to slilo do červených fleků - nohy, záda, břicho, ruce, zazadu na krku. Na obličeji nemá. Teplota kolem 37,2, trochu ho prý bolí hlava. Kolena jakoby nateklá, červená, teplá.
Může i tohle být pátá nemoc?
Ráno půjdeme k doktorce, jen mám obavu - jsem nejspíš v začátku těhotenství a pátá můe být průšvih.

Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama