Nadváha - riziko pro maminku i dítě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kri27
Povídálka 48 příspěvků 02.05.19 17:53
Nadváha - riziko pro maminku i dítě?

Ahoj, dle těhotenske kalkulacky jsem 5tyden svého prvního těhotenství. Je mi 28, 170 cm 117 kg..(před ms 115). Dítě jsme si moc přáli, povedlo se to na druhy pokus ale mam strach, aby mi doktor za vahu nenadaval a taky abych svou váhou neohrozovala dítě i sebe. Je tu někdo s podobnou váhou? Bylo vše v pořádku?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kve-tinka
Kelišová 5147 příspěvků 2 inzeráty 02.05.19 17:54

Nadavat ti urcite nebude, ale nemela jsi vahu resit driv, kdyz se ted “bojis”? ;)

kvaček
Extra třída :D 14039 příspěvků 02.05.19 17:57

@Kri27 spíš si myslím, že tě budou hodně hlídat s přibíráním, můžeš mít pak problémy s tlakem a cukrovkou..
A záleží na taktu lékaře. Někdo ti naznačí, že váha je vyšší a bude se hlídat, tlak atd. a někdo ti narovinu řekne, že si tlustá, a prostě si měla zhubnout a rozumovat..
Já tak silnánebyla, ale chodila jsem do poradny kde sestřička vždycky měla takové komentáře, že jsem se tam pomalu bála jít, a vážit se.. a to jsem v těhotenství ve druhém, kdy už jsem byla silná, přibrala jenom 13 kg..

Kri27
Povídálka 48 příspěvků 02.05.19 18:01

@kve-tinka snižovala jsem, mela jsem 127 a klesla na 115. Pak se to prihodilo. Každopádně to proč tu řešit třeba nechci, na to už je pozdě

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9158 příspěvků 02.05.19 18:09

Tak nejakou tu zdravou zivotospravu dodrzuj porad, nevidim duvod prestat. U silnych zen se klidne ani vahove nemusi pribrat v prubehu tehotenstvi…Ona ta obezita je fakt rizikova, vic nez vek z hlediska tehotenstvi matky.

Aduš8
Závislačka 4923 příspěvků 02.05.19 18:12

Určitě to miminku ani tobě uškodit nemůže, já u prvního otěhotněla s 80kg a šla rodit se 111kg. Těhotenství absolutně bez problémů. Pak jsme zhubla na 97 kg a v jedenácti měsících malého otěhotněla plánovaně znovu. Teď jsme 27.tt, mám nahoře 1,5 kg a opět (klepu) vše v pořádku. Jež zdravě, choď na procházky a mysli pozitivně. Teď už s tím stejně nic neuděláš.

iPodPrd
Kecalka 358 příspěvků 02.05.19 18:17

Otěhotněla jsem se 177cm a 68 kily. Takže žádná nadváha, a přesto jsem od 14. týdne brala dvoje léky na snížení tlaku a měla cukrovku. Ono to potká toho, koho to potkat má, bez ohledu na hmotnost :nevim: K porodu jsem šla s metrákem. Na screeningu přede mnou byla paní, ta musela mít mnohem, mnohem víc než ty, a odnášela si fotku a úsměv od ucha k uchu, takže fakt záleží jen na lékaři a sestře, jak se k tomu postaví. A taky na tvé odolnosti, já vidím narážku na hmotnost v každém pohledu, už z toho blbnu…nenech se tím ovlivnit a užívej těhotenství :palec:

Sallema
Stálice 74 příspěvků 02.05.19 18:24

Já přibrala po HA a poté jsem nemohla zhubnout, chodím cvičit, snažím se jíst zdravě i teď třeba mísu zeleniny s něčím na večeři, omezuji sladké ( sice už ne tolik mám na něj chuť často..). Teď jsem na začátku 4 měsíce a jen při screeningu mi doktor napsal, že byla špatná viditelnost mimi z důvodu obezita.. :( A myslím, že to nebude až tak hrozné, když se nebudeš přecpávat v těhotenství tak nemusíš moc přibírat, Já i bez toho aby mi bylo špatně mám od začátku skoro -6 kg,

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 102 inzerátů 02.05.19 18:24

@Kri27 na té fotce máš 115 kg? Vůbec nevypadáš tlustě, jen trošku oplácaně… ;)

kve-tinka
Kelišová 5147 příspěvků 2 inzeráty 02.05.19 18:26

@Kri27 no vidis, zhubla jsi :palec: ze jsi ted otehotnela je super. U obeznich zen, je jen “problem” ze se dele ceka na klasicke teh. brisko ;) :kytka:

me57h
Kecalka 304 příspěvků 02.05.19 18:27

Já měla po prvních dvou porodech 20 kg nahoře a lékaři mi právem nadávali. Ve třetím těhotenství jsem se hlídala a už rok před plánováním jsem cvičila a jedla zdravě. Výsledek vidím i na synovi, je mnohem vitálnější, než byly tehdy dcery. Být takhle tlustá je ohromná zátěž…

Kaci89
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 02.05.19 18:36

Me teda vubec neprijdes na 115kg 8o ja otehotnela s 80kg a na screeningu mi to dal pak doktor pekne sezrat, ze malej bude mit spatny prutoky atp

Kri27
Povídálka 48 příspěvků 02.05.19 18:40

Ja pribrala po darovani vajíček (2 roky zpět) x štítná žláza. Jinak ziji zdrave. Aktuálně jsem lowcarb. Miminko hned na druhy pokus, tak asi zdravá jsem ale těžká to ano. Občas i ted bolí záda od váhy. Jen se bojím, asi jako každá kdo je v tom prvně a nema zrovna 50 kg…a aby mimi hlavně bylo zdravé.. Snažila jsem se co nejvíc sundat a fakt netusila, ze s obezitou, štítnou zlazou a jednim vajecnikem to půjde lehce. Měla jsem styk dle kalendáře den po ovu :mrgreen:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 02.05.19 19:02

@Kri27 Kamarádka měla před těhu 117 a dítě je v pořádku, dneska mu je už pět. Strašně ráda vykládá jak v těhotenství přibrala jen tři kila a zase je rychle shodila :D Problémy žádné neměla, jen to těhotenské bříško prostě u těžších holek nevypadá tak esteticky hezky. Ale zas to vypadá líp po porodu, já jsem dost hubená a teď mám takový ošklivý převis, do léta se to asi nespraví :?

chs.jasmin
Echt Kelišová 9615 příspěvků 02.05.19 19:43

@Kri27 Vubec na tu vahu nevypadáš. Sestřenice otěhotněla se 108kg a šla rodit s 96kg ;) Třeba budeš také ten typ, který hubne, nebo třeba nabereš jen váhu miminka. :nevim: Nejsi první ani poslední boubelka, která otěhotněla.
Gratuluji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama