Nákaza tuberkulozou

werzinka
15.10.12 17:56

nákaza tuberkulozou

Ahoj vsem, mám prosbu, nemáte ekdo zkusenost s tuberkulozou u ditete? mám 4,5m holčičku, jejiz deda ( priteluv otec ) je momentalne hospitalizovan s tuberkulozo a vzhledem k tomu, ze s nim byla mala v kontaktu - tak zhruba jedno odpoledne za ctrnact dni a taky z duvodu toho, ze uz se miminka neockuji proti TBC, jí chce doktor preventivne nasadit prasky na pul roku! coz mi samozrejme prijde hrozny, kor, pokud se nenakazila…za jakoukoliv zkusenost dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10049
15.10.12 18:23

Čerstvá zkušenost to není ale i tak napíšu. Když se narodil můj brácha a měl necelýho půlroku, moje mamka měla u sebe doma babičku, která se léčila už delší dobu s TBC, měla i otevřené ranky na krku atd…a nikomu se nic nestalo…ale podrobnosti už moc nevím…rozhodně on nebral žádný léky…chce to probrat z více doktory, ideálně na infekčním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.12 18:25

S nakazou TBC skusenost nemam, iba so spatnymi vysledkami tuberkulinoveho testu po ockovani ked som mala 6 rokov. (Za temnych dob komunistickych) Nielen spoluziacka so spatnymi vysledkami, ale cela jej rodina zvysok skolskeho roku (uz neviem ci pol roku ci rok to trvalo) brali lieky a chodili na stitkovanie.

Odvtedy som presvedcena ze TBC je extra svinstvo, ale doktor nie som :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anna86
15.10.12 18:58

@werzinka Asi bych se poradila s více doktory, možná někde zavolala. Ono se obecně uvádí, že pro nákazu TBC by člověk měl být v uzavřené místnosti s někým (kdo má otevřenou formu TBC - nemusí prý nutně kašlat) alespoň 4 hodiny. A zdravý jedinec s dobrou imunitou se nemusí vůbec nakazit. Jak je to kojenců nevím. Taky asi individuální.

Každopádně úbytek hmotnosti, kašel a teplota by mohlo znamenat, že se nakazila. Inkubační doba TBC je 2-12 týdnů.

Tady je nějaký článek http://www.ceskatelevize.cz/…uloza-u-deti

Při stanovení diagnózy se proto musí spojit skládačka z nejrůznějších stop a vodítek: zda bylo dítě tuberkulóze vystavené, zda lze vysledovat úbytek hmotnosti, zda má kašel a zda jsou tyto symptomy chronické. Pak se musí získat vzorky sputa a kultivovat bakterie. Smutným faktem je, že současné vakcíny nejsou účinné a ani testy nejsou zcela spolehlivé. Je tedy třeba zlepšit diagnostické metody, nalézt účinné léky, které zkrátí léčení, a vytvořit lepší vakcíny, které ochrání před různými formami tuberkulózy.

Přeji, ať jste v pořádku a případně se vyhnuli i té preventivní léčbě..

• Citovat
  • Nahlásit
16
11.4.14 15:30

Ahoj, já tomu moc nerozumím :-( jak je to teda s tou tuberkulozou? Kamarádka má holčičku, která je teď už velká a ta mi popisovala, jak strašnou reakci její holčička po očkování měla. Je to povinne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74291
11.4.14 17:28

@Alca89 Ne, není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5225
11.4.14 21:37

@Alca89
Jaké měla reakce? Kalcifikované uzliny v podpažní jamce jsou naprosto v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat