Nákup v Polsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 24.10.03 10:02
Nákup v Polsku

Ahojky holky!

Slysela jsem, ze se daji v Polsku vyhodne poridit kocarky a dalsi veci. Uvazujeme o tom, ze bychom se tam zajeli podivat. Mate nekdo zkusenosti s takovym nakupem? Zajimalo by me treba i cenove srovnani jakehokoliv kocarku koupeneho v Polsku a kocarku z Cech. A kam se presne do Polska vydat, aby cesta nebyla zbytecna?

Diky za rady.

Lucka (22.tt)

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.10.03 10:58
Nákup v Polsku

Ahoj Luci!

Kočárek jsem v Polsku nekupovala,ač mám Deltim,který je vlastně taky polský.Asi bych neměla důvěru v kočár,kupovaný na tržnici,nehledě na uplatňování případné reklamace.

Co jsme v Polsku(konkrétně v Klodzku) nakoupili,byla spousta bodýček,punčocháčky a teď i zimní kombinézu.Oblečení je dobré kvality,ale za mnohem nižší cenu,než v našich obchodech.

Ahoj Hanka :-P :-P :-P

Rojda
Nováček 1 příspěvek 24.10.03 13:55
Nákup v Polsku

Ahoj,

taky se ženou chystáme na průzkum Polského trhu, co se týká výbavy pro našeho broučka. Koukal jsem na internetu na různé recenze a testy kočárků a v testech MF Dnes vyšel polský kočárek zn. FIRKON B4 jako nejlepší. Za jediné co mu strhli body, byla absence českého návodu. Koupebý byl na tržnici v Jelení Hoře.

Samozřejmě se jedná o testy cca dva roky staré, ale za průzkum to určitě stojí, protože u srovnatelných kočárků (dle toho testu) je cena o více jak polovinu nižší. Musí se vše prozkoumat na místě.

Jinak naši známí tam nakoupili mnoho oblečků a nemohou si je vynachválit.

Rojda

amater
Povídálka 15 příspěvků 24.10.03 14:15
Nákup v Polsku

Ahoj!

Bohužel mám s kojeneckým oblečeníčkem z Polska přesně opačné zkušenosti než ostatní. Před porodem jsem nakoupila na tržnici v Klodzku a Kudowe spoustu kosilek, kombinézek a dalších veciček. Po jednom vyprání mi u košilek šly každej cíp jinam, z bodyček vypadaly patenty a dupačky byly nějak špatně „proporčně“ (nepřiměřeně dlouhé nohavičky). Třeba to byla náhoda, nevím. Jen reklamovat nebylo kde :-[ .

Pokud jde o kočárek myslím si, že právě možnost uplatnění reklamace je poměrně důležitá.

Opatrujte se. K.

Anonymni  24.10.03 15:36
Nákup v Polsku

Ahoj,

protože jsem z Karviné a do Polska to mám asi 20 minut autem, něco o nákupech v Polsku vím. Zatím jsem osobně na miminko nic nekupovala, ale sestra si tam na trhu koupila hlubový kočárek (myslím, že stál 3 tisíce) a byla s ním velmi spokojená (ještě k němu dostala náhradní kolečko a v případě potřeby tam lze dokoupit i téměř všechny náhradní díly). Letos na jaře kupovala golfky se stříškou a taky fungují bez problémů. Poslední nákup se týkal pyžámka a tepláčků. Musím říct, že v Polsku se v posledních letech zlepšili o několik set procent. Dříve tam bylo oblečení jen levné, teď je i velmi kvalitní.

Jitka

Anonymni  24.10.03 22:34
Nákup v Polsku

Ahoj!

My jsme v Polsku kocarek koupili. Jeli jsme do Kudovy (je to hned za hranicnim prechodem Nachod). Priznavam, ze tam moc velky vyber nebyl (byla jsem uz v pokrocilejsim stadiu tehotenstvi navic od doktorky „ulozena do postele“, takze jsme nechteli jet moc daleko a nejeli jsme v hlavni nakupni den - patek nebo sobota), ale stejne jsme si vybrali. Prosli jsme trznici i obchody. Nejvice nas zaujal kocarek v trznici. Uz s nim jezdime 1/2 roku a je uplne v pohode, snad jen obcas mazeme kolecka. Stal 5500,–Kc. Je nepromokavy, stalobarevny, je to trojkombinace - hluboky kocarek, taska, sportak (ma v sobe uz i ksiry), ma prehazovaci rukojet a pod kocarkem je prostorny kosik, ktery se da cely uzavrit (takze z nej nic nevypadava, ani mi z nej nikdo nic neukradne). Kocarek se pekne sklada (u nas velmi dulezite, protoze ho mame bezne v aute). Rozmerovne mi prijde take docela solidni, mozna i vetsi nez nektere, co prodavaji u nas. Kdyz jsem koukala na kocarky tady, zjistila jsem, ze bych musela dokoupit plastenku, ksiry apod. Znacka to je TAKO - maji i stranky www.tako-com.pl

Mam na nej i zarucni list, prodavac mi na nej dokonce napsal jako datum nakupu az datum tyden od predpokladaneho porodu. U stanku jsme potkali jine cechy s kocarkem, sli zrovna reklamovat rozbite kolecko, na miste jim ho prodavac vymenil.

Jinak jsme v Polsku nakoupili i spoustu jinych veci - rychlozavinovacku (asi 180 Kc), krasny fusak do kocarku (vypada jako perinka, ale miminko se do neho zapne a je mu teploucko), perinky i s povlecenickem a nebesy do postylky. Pak take nejake obleceni, kolotoc nad postylku apod.

Odjizdeli jsem s plnym autem, ale myslim, ze jsme nakoupili velmi dobre.

Mej se krasne!

Kveta

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 26.10.03 16:32
Nákup v Polsku

Moc dekuju za odpovedi. Jeste me napadlo, jestli je nutne napr.kocarek proclivat nebo ne. Popr. do jake hodnoty zbozi se necli. A take jsem slysela, ze je tam mozne platit i ceskyma korunama. Je to pravda?

Anonymni  26.10.03 17:27
Nákup v Polsku

Ahoj .Já bych rozhodně v Polsku nenakupovala oblecení aní jíné věci pro dítě do 1. roku,můze to být zdravotně závadné a kvalita stejná jako u Větnamců. U nás v obchodních domech se dají sehnat pro mimi celkem levné věci a jeste je nato udělaný atest.

Anonymni  26.10.03 22:17
Nákup v Polsku

Čau, u Větnamců taky nekupuju, jen někdy u Vietnamců, ať žijou pravidla českého pravopisu, nebo vietnamského......?

Anonymni  26.10.03 22:23
Nákup v Polsku

Ahoj!

My jsme nic z toho, co jsme v Polsku koupili, neproclivali. Celnici se nas ptali, co vezeme, tak jsme rekli, ze nejake veci pro miminko. Drive se snad mohli bez cleni vozit veci do urcite hodnoty na osobu (myslim, ze to bylo 5000,–), ale jak to je ted nevim. Nam to proslo bez reci. Vse jsme platili ceskyma korunama, i v obchodech.

Levne veci se daji koupit i v kamennych obchodech, ne jenom na trznici. A myslim si, ze veci z polskych kamennych obchodu jsou stejne kvalitni jako veci z ceskych kamennych obchodu.

Hezky den!

Kveta

Anonymni  26.10.03 22:39
Nákup v Polsku

Já koupila kočár v Kroměříži za 4 800k a taky kombinace i s pláštěnou, většinou říkají lidi, že už jezdit do Polska nevyplatí. Poprve jsme tam kočar koupili před 3.5 roky a dá se s ním jezdit dodnes. Stál tehdy 2 400k a taky tří kombinace.

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 27.10.03 08:40
Nákup v Polsku

Na celnici nemusíte přihlašovat věci k proclení do hodnoty 6000,– Kč na 1 osobu.

Jednou se nám stalo, jeli jsme ze Slovenska, že jsme částku přetáhli o pár stovek a pro jistotu, jsme se řadili do fronty k proclení. echtěla jsem se dohadovat s kdejakým celníkem a potřebovali jsme razítko na Tax Free, ale koukali na nás jako na blázny.

Jsem z Ostravy a v obchodech s dětským zbožím je 90% veškerého zboží Polsko. Nebývá drahé, není nekvalitní. Ale pokud se Vám vyplatí cesta do Polska (myslím tím cenu benzínu) tak věřím, že můžete pořídit i tam. Jen bych dala přednost obchodům, než trhům.

Ahoj, Petra

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 27.10.03 08:42
Nákup v Polsku

Na celnici nemusíte přihlašovat věci k proclení do hodnoty 6000,– Kč na 1 osobu.

Jednou se nám stalo, jeli jsme ze Slovenska, že jsme částku přetáhli o pár stovek a pro jistotu, jsme se řadili do fronty k proclení. echtěla jsem se dohadovat s kdejakým celníkem a potřebovali jsme razítko na Tax Free, ale koukali na nás jako na blázny.

Jsem z Ostravy a v obchodech s dětským zbožím je 90% veškerého zboží Polsko. Nebývá drahé, není nekvalitní. Ale pokud se Vám vyplatí cesta do Polska (myslím tím cenu benzínu) tak věřím, že můžete pořídit i tam. Jen bych dala přednost obchodům, než trhům.

Ahoj, Petra

Anonymni  27.10.03 08:57
Nákup v Polsku

26.10. 2003 v 22:17, Anonymní napsal(a):

Čau, u Větnamců taky nekupuju, jen někdy u Vietnamců, ať žijou pravidla českého pravopisu, nebo vietnamského......?

Di se bodnout s těma pravidlama českého pravopisu, tady nejsme ve škole.

Anonymni  29.10.03 22:56
Nákup v Polsku

Ahoj já dostala ke svému dítku kočárek koupený v Polsku od rodičů jako dar k jejich prvnímu vnoučeti ,výběr jsem nechala na nich chtěla jsem jenom velký,protože mimi mělo přijít na zimu.Kočárek sloužil celou dobu perfektně a věřím,že poslouží i mému druhému dítku,které teďka čekám.Myslím,že je jedno,kde se co kupuje,ale je fakt,že v Polsku je podle nás lacino a dá se tam nakoupit dobře.Mám zkušenost,že i v našich obchodech narazíte na nekvalitní věci.Zdravím nakupovací maniaky Helča

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Reklama