Reklama

NAS, datové uložiště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JendaJenik
Nováček 7 příspěvků 17.01.18 18:07
NAS, datové uložiště

Zdravím Vás, mám jedno takové speciální téma… NAS neboli datové uložiště.

máte někdo nějaké zkušenosti, rady podle čeho vybrat?

doteď samozřejmě standartně používám flash disk či spíše externí disk a na něm filmy a foto.

ale chtěl bych mít přístup k filmům odkudkoliv, zálohovat celé rodině vše na disk, atd…

díky předem za rady.
Zdraví Jeník

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22832 příspěvků 17.01.18 18:13

@JendaJenik Máme doma, manžel je IT, takže to zřídil, ani nevím jak. Ovšem co je to zač, vůbec nevím :-D

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 17.01.18 18:13

Máme doma, používáme k zálohování, máme tam stažené i nějaká pro děti zajímavá videa a ty si pak děti z NASka pouští na jakékoliv televizi doma, co se k tomu umí připojit. Příbuzným tam zase pouštíme domácí videa (ta tam taky máme uložená) taky na jakékoliv televizi.
Technické rady bohužel neposkytnu ;-)

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 17.01.18 19:09

Máme starší typ My Cloud. Prakticky jen na filmy po bytě. Aktuálně funguje víc jako síťový disk, než nějaké extra úložiště se zálohováním, po bytě. Kvůli dětem sedí hezky za firewallem a zapisovat smí jen rodiče. Ale když jsem si s ním hrála, vzdálený přístup fungoval docela hezky.

Loudy
Kecalka 312 příspěvků 17.01.18 19:20

Máme to stejně jako @lleennttiillkkaa . Ráda bych pomohla, ale pro mě samotnou je to velká záhada.

sibka
Stálice 94 příspěvků 17.01.18 19:22

Máme doma Synology, jedno dvoudiskové v RAID, druhé jen na jeden disk jako další zálohu a úložiště videí, když jedeme na chatu :) Vyhovuje mi jejich SW, kromě standardního úložiště dat tam mám i Plex, Git server, databázi pro Calibre a jiné. Synology rozhodně mohu doporučit.

JendaJenik
Nováček 7 příspěvků 18.01.18 17:34

A to je to co já nevím, co je to plex, git server atd… :)

jinak synology jsem slyšel jsem chválu.

a vyplatí se koupit jen obal a disky do toho samotné jo?
koukal jsem právě zatím na různá WD i s diskem již.

sibka
Stálice 94 příspěvků 18.01.18 17:47
@JendaJenik píše:
A to je to co já nevím, co je to plex, git server atd… :)

jinak synology jsem slyšel jsem chválu.

a vyplatí se koupit jen obal a disky do toho samotné jo?
koukal jsem právě zatím na různá WD i s diskem již.

Já osobně bych disky kupovala samostatně, ale pokud se v tom neorientuješ tak klidně i s disky.

Od NASu jsem požadovala víc než jen sdílení dat, tak synology byla jasná volba. Disky mám Seagate Ironwolf. Pokud preferuješ výrobce Western Digital, tak do NASu řadu RED.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >