Naučili jste se rusky doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kokoska17
Kecalka 208 příspěvků 27.06.19 16:33
Naucili jste se Rusky doma?

Ucil jste se nekdo sam rusky?? Nejake rady, tipy. Po jakem case a intenzite, jste umeli jazyk na urovni?

Reakce:
Judy21L
Stálice 86 příspěvků 27.06.19 16:38

Já tedy ne, ale pokud nepojedeš někam do Ruska nebo tam někam tak bych se rusky úplně neučila, já umím rusky a španělsky + angličtinu a nikdy jsem pomalu nic kromě angličtiny nevyužila, tedy až na španělštinu ve španělsku samozřejmě, každopádně tady v Čechách je nejlepší je učit se anglicky nebo německy.

Kokoska17
Kecalka 208 příspěvků 27.06.19 16:43

@Judy21L myslis? Vidim v Rusku budoucnost. Nechci tady resit politiku a nazory na Rusko. Ale co se tyce obchodu atd, tak si myslim, ze do par let by to mohlo byt na uplne jine urovni.
Takze spise lepsi tah na němčinu?

Anetalu
Nováček 9 příspěvků 27.06.19 16:49

Učila jsem se rusky doma, úplně v pohodě, zaklad je zvládnout azbuku, pak to jde snadno. Až budeš číst plynule rusky krátká slova, delší slabikovat, doporučuji jet někam, kde si rj procvicis - Ukrajina, Kaliningrad, Rusko…
Za 10 dní jsem se tam naučila více rusky jak sama za 2 roky

Payus
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 27.06.19 17:01

Azbuku jsem se naucila behem jednoho odpoledne pomoci netu, ve ctyrech zakladnich krocich. https://jazykove.fairlist.cz/…noho-clanku/
Ted piluju slovicka a verim ze se to da taky zvladnout.

chaela
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 2 inzeráty 27.06.19 17:01

Učila jsem se částečně doma. Azbuku jsem uměla z dětství. Taky v tom vidím alespoň částečnou budoucnost, ale myslím, že jen tak se sama doma nenaucis žádný jazyk. Základem je jazyk používat, takže buď na kurzy s rodily mluvčím nebo vyjet do zahraničí. Rustina není tezka, ale o to horší je neplést to s češtinou, slovenštinou… Já, pokud se odhodlam, mám v plánu se učit doma a až to půjde, jít na kurzy a třeba jednou týdně mluvit a mluvit. Jen ještě musím vybrat jazyk, který bude mít smysl, že…

juliettee
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 27.06.19 22:15

Já jsem se učila rusky jen tak pro zábavu sama doma. Základ je asi ta azbuka, tu jsem uměla skoro hned. Nějakej základ jsem se naučila, ale nevěnuju se tomu dál takže jsem toho hodně zase zapomněla :mrgreen: nejlíp se to člověk stejně naučí, když pojede přímo do Ruska. Ale myslím, že ruština sama o sobě nebude moc těžká :think:

Bubla Bůčková
Kelišová 7139 příspěvků 27.06.19 22:32

Pamatuju, že dřív byly takový ty knihy pro samouky. Dnes je takových aplikaci na to. A ruština se dá ;)

maskovak
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 27.06.19 22:54

Rusky jsem se naučila základ ve škole a pak sama rozvíjela. Miluji tento jazyk a doporučuji učit se opravdu s učiteli než sama, ať si nezafixuješ doma chyby, které se těžko odnaučíš.

Váš příspěvek
Reklama