Navštívit jiného lékaře?

6123
9.6.17 22:13

Navštívit jiného lékaře?

Prosím o vlastní zkušenosti.
S dcerou - 3r - docházíme do nefrologické ambulance pro dilataci pánvičky ledviny, jedné. Dcera neměla nikdy žádnou infekci. Jen je hlídána, po porodu toto odhalili a hlídají. Některé děti z tohoto problému vyrostou.
A teď proč tuto diskuzi zakládám.
Lékařka sama jednou přiznala, že ultrazvuk je v podstatě hra světla a stínů, a že není úplně přesný.
Posledně na kontrole meditovala co to tam vlastně vidí? Jestli je to to nebo ono.
Nakonec z ní vylezlo, že by bylo dobré provést jeden test, protože se jí nezdá struktura ledviny, ne celé jen v malé části.
Test vypadá tak, že se do dítěte vpraví kontrastní látka, nechá se „proudit“ tělem a za 2 hodiny se vrátíme a dítko zrentgenují.
Mi se do toho nechce.
Jednak mi to oznámila, neptala se mě na názor, na to jestli souhlasím. Rovnou zvedla telefon a objednala termín.
Jde mi o to jestli zkusit oslovit jiného nefrologa, který na to koukne a řekne 1. ano, je to potřeba,
2. ne, je to zbytečné.

Řešili jste někdo se svým dítětem nebo se sebou? Jak jste vyřešili? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14300
9.6.17 22:23

Asi myslela CT ne? Ja na tom taky byla jako mala, ze stejneho duvodu, mamku (zdravotnici) by nenapadlo proti tomu protestovat, neni to zadny velky zakrok a mnohem lip se pozna co je teda za problem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6099
9.6.17 22:28

Ja osobne bych sla stoprocentne jinam pro druhy nazor. A hlavne by me zajimalo na jake vysetreni ma dcera presne jit a z jakeho duvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6123
9.6.17 22:28
@Kriss Tina píše:
Asi myslela CT ne? Ja na tom taky byla jako mala, ze stejneho duvodu, mamku (zdravotnici) by nenapadlo proti tomu protestovat, neni to zadny velky zakrok a mnohem lip se pozna co je teda za problem…

a měla jsi nějaký problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6123
9.6.17 22:30

@Jana525 důvod je změněná struktura ledviny, vyšetření je DMSA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14300
9.6.17 22:34

@bublinek mela jsem pretocenou ledvinu, na utz to nebylo tolik videt, jak jsem starla a hubla tak padala dolu, zaprvy to pak pusobilo obcas slusne bolesti a zadruhy neni funkcni, to by z bezneho ultrazvuku nejspis nepoznali :nevim: alej je to uz hodne let, nevim uplne jak se od te doby ty vysetreni pozmenili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21371
9.6.17 22:36

@bublinek Tohle vyšetření podstoupila moje dcera také. Myslím, že není rozumné vyšetření odmítnout, lékař ho neindikuje z nudy. Jednou by sis mohla vyčítat, že jsi zanedbala něco, co se dalo řešit, kdyby bylo podchyceno včas. Zvlášť když nerozhoduješ za sebe, ale za zdraví svého dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6099
9.6.17 22:37

No jasne, ale vysetreni DMSA se podle toho co ctu, provadi nejmene tremi zpusoby, tak ze bych chtela vedet o ktery pujde.
A bez nazoru druheho lekare bych na to proste dite neposlala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6123
9.6.17 22:37
@hanka.br. píše:
@bublinek Tohle vyšetření podstoupila moje dcera také. Myslím, že není rozumné vyšetření odmítnout, lékař ho neindikuje z nudy. Jednou by sis mohla vyčítat, že jsi zanedbala něco, co se dalo řešit, kdyby bylo podchyceno včas. Zvlášť když nerozhoduješ za sebe, ale za zdraví svého dítěte.

Měla dcera nějaké problémy? Infekce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6123
9.6.17 22:38

@Jana525 mi právě jde o toto, ano, názor jiného lékaře. Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
9.6.17 22:43

My chodíme jednou za rok na kontrolu a vždy to jde změřit přesně, střídají se tam dvě lékařky a obě to měří stejně, sama to tam vidím… nemají to nějaké zastaralé? :?

• Nahlásit
  • Citovat
Doe_Jane
9.6.17 22:45
@hanka.br. píše:

ježiš však proto chce názor ještě jednoho lékaře… hlavně, že když doktorka doporučí očkování tak je hned špatná, ale najednou je slovo lékaře svaté :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
6123
9.6.17 22:47
@Doe_Jane píše:
ježiš však proto chce názor ještě jednoho lékaře… hlavně, že když doktorka doporučí očkování tak je hned špatná, ale najednou je slovo lékaře svaté :mrgreen:

díky :kytka: pochopila jsi mě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
9.6.17 22:47

Podle popisu myslíš asi vyšetří Pet (pozitronová emisní tomografie), provádí se to jak popisuješ. Je to vyšetření velice nákladné a opravdu se nedělá jen tak z plezíru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
9.6.17 22:51
@bublinek píše:
díky :kytka: pochopila jsi mě

já myslím že jednáš správně, nic za to nedáš když se poradíš s někým jiným, tím spíše pokud to potvrdí i další doktor tak budeš mít čisté svědomí :kytka:
tady jde hlavně o to že nemáš důvěru v lékařku která si v podstatě není ani jistá co vidí, se ti nedivím

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama